Salcburská ZOO – nadšení i zklamání

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Svou letošní dovolenou jsme strávili v Rakousku v okolí Salcburku. Využívali jsme (a bezesporu na maximum využili) zážitkovou kartu SalzburgerLandCard, která nám umožnila poznat mnoho krásného. Jeden den jsme věnovali samotnému městu, které se řadí k nejkrásnějším v Evropě.

Nejvíce času jsme strávili v zoologické zahradě, protože na zvířátka (na rozdíl od Mozarta) malé děti nalákáte. V blízkosti pokladny se nachází koutek se zvířátky k dotýkání, tzv. „streichelzoo“, jehož typickými obyvateli bývají králíci, kozy, ovečky, z útrob obydlí jsme slyšeli i lenošící slepice a kohouta. Do areálu vede kromě dvířek také skluzavka, která přispívá k tomu, že tato část ZOO je v permanentním obležení dětských návštěvníků. Pytlík s krmením lze na pokladně koupit za 3 eura.

IMG_7966

Za jednoeurovou zálohu jsme půjčili vozík, abychom šetřili Michalčiny nožičky a moje záda, a vyrazili jsme na průzkum. Michalka byla nadšená, protože ZOO nemáme každý den, ale stále častěji pokládala otázky typu: „Kde je…? A proč není vidět…?“ Výběhy sice mají podle cedulí přesně simulovat přirozené prostředí zvířat, ale o dobré čtvrtině výběhů bych nemohla s určitostí tvrdit, že jsou obydlené, a to jsme se opravdu hodně snažili němé tváře zahlédnout. Trasa není celá okružní, což bylo taky trošku zklamáním, zejména když jsme u některých výběhů neměli štěstí na jejich obyvatele ani napodruhé.

IMG_7974IMG_7971IMG_7984

Velmi využívané byly dětské atrakce rozeseté po areálu zahrady – pískoviště s bagry, houpačky, kolotoč, prolézačky a výše zmíněná skluzavka. Stánky s občerstvením nemůžeme hodnotit, měli jsme svačinu home made.

Od Salcburské ZOO jsme očekávali víc asi všichni, Michalka nyní vykládá, že ta „zolologická“ byla skvělá, protože tam byl bagr a krokodýl, co blejskal očima, a byla taky divná, protože tam vůbec neměli slony, žirafy, hrochy a velké opice (ne že tito byli schovaní, ale opravdu je v zoo nechovají).

Pravdou je, že v žádném průvodci jsem nečetla, že by salcburská ZOO byla nejkrásnější v Rakousku, vlastně ani nevím, proč jsem čekala něco tak úžasného jako je ZOO v Praze. Ale psát o ní další článek by bylo nošením dříví do lesa.

Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z edice Neznámé Čechy, kterou vydalo nakladatelství Mladá fronta.

Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.

Napsal/a: Milhauzice

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist