Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Punkevní jeskyně, propast Macocha a Kateřinská jeskyně

2

Tak jsem sebrala odvahu, a protože jsem slíbila Domčovi lodičky a lanovku, posadila jsem ho do auta a vyrazila do Skalního mlýna. Parkoviště u Skalního mlýna je placené a platí to i pro Kateřinské jeskyně, protože se platí při vjezdu do Skalního mlýna.

Vstupenky do Punkevní jeskyně jsem zamluvila telefonem předem, je jistota, že nebude zrovna obsazeno, ale nakonec se mi podařilo do Skalního mlýna dorazit dřív, a tak jsme si vstupenky koupili na dřívější čas.

Ze skalního mlýna nás dovezl vláček ke vstupu do Punkevních jeskyní, dá se jít i pěšky, je to asi 2 km, ale Domča má rád vláčky, a tak se s ním jelo. Prohlídka Punkevních jeskyní je z části suchou cestou na dno propasti Macocha. Dále pokračuje projížďkou na motorových člunech po vodě podzemní říčky Punkvy. Od roku 2014 je zde také otevřena plně bezbariérová trasa podzemím, až na dno propasti Macochy. Z té plavby jsem měla docela strach, protože se pustit v lodičce na vodu s hyper dítětem je docela odvaha. Ale vše jsme zvládli.

3Po návštěvě jeskyní jsme se nechali lanovkou vyvézt k hornímu okraji propasti Macocha. Její hloubka dosahuje více než 138 metrů a není v ní započtena čtyřicetimetrová hloubka Dolního jezírka, které spatříte na dně. Na horním okraji propasti jsou dva vyhlídkové můstky.
Protože jsme měli ještě po obědě čas, tak jsem se vydali i do Kateřinské jeskyně. Kateřinská jeskyně není mnoho vyzdobena krápníky jako ostatní jeskyně, avšak se zde nachází největší jeskynní prostor, kde jsou díky výborné akustice konány hudební a pěvecké koncerty. Tato jeskyně je relativně velmi chladná, protože se tu teplota pohybuje okolo 7 °C.  Název Kateřinská jeskyně je odvozen od pověsti o Kateřině, která se o této jeskyni mezi zdejšími lidmi vyprávěla. Kateřinská jeskyně byla též bohatým nalezištěm kostí zvířat, především medvědů.
Krápníková výzdoba Kateřinské jeskyně je bohatá a unikátní. Především v části zvané Bambusový lesík, kde se nacházejí až tři metry dlouhé stalagmity a stalagnáty s průměrem pouhých 3 až 4 cm. Kateřinská jeskyně je také významným zimovištěm netopýrů. Jedním z nejvýznamnějších v Moravském krasu. Během zimování tady bylo spočteno až 200 kusů netopýrů. Z důvodu ochrany těchto létajících savců je Kateřinská jeskyně v zimních měsících uzavřena.

41

Dominikovi se to moc líbilo, jel vláčkem, lanovkou a plul lodičkou, viděl krápníky i netopýry, a tak to každému doporučujeme. Do Punkevních jeskyní je v sezóně lepší si rezervovat místa na určitou hodinu, je o jejich prohlídku velký zájem.

Určitě doporučuji i další jeskyně v okolí, jsou to Sloupsko-Šošůvské a Balcarka, všude je krásná krápníková výzdoba a určitě všem doporučuji.


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet vyhrát i vy.
V září vybere redakce portálu VašeDěti.cz výherce, kteří si mezi sebou rozdělí 10 knih z edice Kam v České republice, které do soutěže věnovala společnost Albatros Media.
Líbí? Neváhej a klikni →Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+
jednadvětřičtyřipět (5 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading ... Loading ...

Diskuze k článku

 • Králíček4 Králíček4 napsal:

  no spíše to bylo takové shrnutí,jinak by toho bylo moc

  Souhlasíte? Thumb up 0 Thumb down 0

 • Králíček4 Králíček4 napsal:

  Petro,no uvidíme kdy se tam dostaneme,nějaké tipy jsem posílala,ale ty jsou z Prahy.

  Souhlasíte? Thumb up 0 Thumb down 0

 • Petra Petra napsal:

  Králíčku, tak to se asi můžeme zase těšit na další článek s tipem? ;-)

  Souhlasíte? Thumb up 0 Thumb down 0

 • Králíček4 Králíček4 napsal:

  Petro,Luďku,děkuji!…..sice jsme všude již byli,Olympii máme asi půl hodiny,do Brna nemáme daleko,takže jsme tam často.Občas mi to leze do peněz. :D
  Ale modelový svět,tam jsme dlouho nebyli,asi si to brzo zopakujeme.

  Souhlasíte? Thumb up 0 Thumb down 0

 • Napište svůj názor
  Nechcete pokaždé vypisovat email? Přihlašte se, nebo zaregistrujte.
  E-mail:

  Podobné články

  20160917_095120Navštívili jsme: Wellness Hotel Babylon

  family-774301_960_720Vyhodnocení výletní soutěže

  DSCN3890Naše prehistorické putování

  DSCN4483Pohádkový zámek

  DSCN4708Za medojedy do Prahy  Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist