Pozvánka do ráje II. – Šťastná země

Rubrika: Cestování

…A Šťastná země skutečně rájem je.
Areál se nachází v Radvánovicích u Turnova. V sdrci Českého ráje.
Pokud pojedete autem, odbočku jistě neminete, vše je krásně značeno. Velké parkoviště je hned nad areálem.

náhled
Čeká vás zde nespočet různých aktivit, pro malé i starší. Houpačky, průlezky, lanové překážky, hrad, trpasličí vesnička, domečky a další přírodní atrakce.V dolní části jsou dvě obří nafukovací trampolíny, kde se děti určitě náležitě vyřádí. Nutno podotknout, že nejen děti.
Šťastná země pořádá různé tématické programy, jako např. rajčatová bitva, dětské dny, hasičské slavnosti, cesta do historie, švestkobraní, barevné dny, …

Loni jsme navštívili slavnosti slámy. Byla jsem překvapená, kolik zajímavých výtvorů lze ze slámy postavit. Potkali jsme obří slámovou postel, ve které byl dokonce slámový spáč. Kočár ve skutečné velikosti, různé panáky, zvířata a další výjevy. Největším lákadlem, byl ale určitě slámový hrad. Tady můžou děti různě prolézat, kličkovat, lézt a prostě neskutečně dovádět. V určitých hodinách zde propuká válka o dobití hradu, kdy proti sobě válčí dva tábory.

náhled
Nejprve jsem si hrad prohlížela jen z obvodu, ale protože mi do hradu pronikla dcera tak dokonale, že jsem ji nemohla ve spleti slámových chodeb, hradeb a uliček najít, byla jsem nucena vlézt až dovnitř. Takže z předtím upravené maminky se rázem stalo strašidlo se slámou ve vlasech.
Ale nebyla jsem sama. Kdybyste viděli ty tatínky, no, málem jich tam bylo víc než dětiček.

Pokud jste z města a vaše děti až tak neznají domácí zvířátka, jistě ocení místní mini ZOO.
S sebou není nutno vozit hromady jídla a pití, občerstvení si můžete zakoupit v místě. Počítejte, že budete potřebovat celý půlden, děti odtud jen tak nedostanete.
Šťastná země vás určitě dostane a nebudete litovat, že jste přijeli a vyzkoušeli zase něco trošku jiného.
náhled
Otevírací doba areálu je:
Každý den od 9:00 do 19:00 hodin, o prázdninách až do 20:00 hodin.
Vstupné do areálu (mimo akcí) je 70,- Kč za 1 osobu.
Programy, doprovodné akce a mapku s příjezdem si snadno dohledáte zde:
www.stastnazeme.cz

Pokud už budete dostatečně vyřáděni, můžete v okolí navštívit řadu památek. Už z areálu vidíte zříceninu hradu Trosky, která je od areálu pár minut autem.

Nebo zkuste zajet do Turnova, kde najdete zámek Hrubý Rohozec s přilehlým anglickým parkem.
Informace zde:
www.hruby-rohozec.eu

Budete-li se v této oblasti pohybovat déle než jeden den, pak určitě navštivte skalní město se zámkem Hrubá skála na vršku.
Informace zde:
www.hrubaskala.cz

K příjemnému ubytování doporučuji kemp Sedmihorky. Ještě v době, kdy jsme jezdili pod stan, to byl náš oblíbený kemp a z vyprávění známých vím, že se tento kemp těší stále velké oblibě. Ubytovat se můžete i v chatkách nebo ve vlastním stanu. Kemp myslí i na nejmenší dětičky. Na toaletách najdete přebalovací pult, sprchy jsou vždy čisté a dostatečně prostorné. V jídelně si můžete uvařit z vlastních zdrojů nebo využít restauraci. Jistě také potěší malá místní farma s domácími zvířátky, dětské hřiště a lesní – interaktivní naučná stezka Sedmihorky.
Přilehlý rybník Bažantník, byl, tedy co já vím, vždy docela špinavý, ale nyní je situace údajně zcela jiná a nic nebrání v koupání. Líbí se mi pláž, která je z jemného bílého písečku, ale kdo chce, může si poležet i na trávě.
Více informací, ceny, fotografie a další naleznete zde:
www.campsedmihorky.cz/cz/onas.htm

Český ráj je vůbec protkán řadou zajímavých míst, kde se nudit určitě nebudete.
Přeji příjemné putování.

 

náhledČlánek byl zařazen do soutěže Napište tip na výlet a vyhrajte jednu z publikací Co v průvodcích nebývá, do které můžete až do 5. července 2009 poslat svůj příspěvek i vy. 

Ceny do soutěže věnovalo nakladatelství Motto.

Napsal/a: Peťka

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

  • babkabylinkářka

    Ve ŠŤastné zemi budou děti (a koneckonců i vy) opravdu šťastné. Je to tam absolutně úžasný. Byli jsme tam již několikrát na Slavnostech slámy a opravdu vřele doporučuju!!

  • zurafa

    je to nádherný kraj, od malička jsme tam s rodiči skoro každoročně jezdili :-))

  • Horempádem

    Přidávám se, je to krásný kraj, máme nedaleko chalupu a výlety po okolí jsou super, doporučuji 🙂

  • ahojky,já s tebou jenom souhlasím,vloni jsme taky navštívili slámové dny a strávili jsme tam příjemně celé odpoledne a letos se tam zase těšíme znovu.A jak píšeš budeme ubytvaní v kempu sedmihorky,mám tam zamluvenou chatičku na týden v srpnu a kemp je superrrrrrr,všem doporučuji.A navíc na jičínsku je toho k vidění hodně,my vloni zvládli Trosky,prachovské skály,jinolické rybníky,zoo ve Dvoře králové,lázně Bělohrad a spoustu jiných míst,už se těším na srpen :o))))

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist