Poznejte skrytá místa České Kanady

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Jako zajímavým místem pro výlet s dětmi doporučuji Českou Kanadu. Hlavně pro milovníky turistiky a jízdy na kole. Doporučuji v této oblasti Grasselovu stezku počínajíce v Českém Rudolci v Jižních Čechách. Vesnice se nachází v blízkosti města Slavonice.

Stezka se jmenuje podle loupežníka, který zde loupil a schovával se v lesích České Kanady. Některé prameny říkají, že bral jenom bohatým, ale nemusí to být pravda. Stezka je dlouhá celkem 12 km. Dostupnost je výborná, protože se jde lesními, dobře schůdnými cestami. K blízkosti stezky lze ve spoustě místech zaparkovat auto a pokračovat po svých. Kolo doporučuji pouze v případě crossového kola z důvodu prašných, občas kamenitých cest. Pochod s dětmi zde není žádný problém. Jde se převážně lesem.

My auto nechali zaparkované ve vesnici Stálkov, z níž se lze rovnou na stezku napojit. U této vesnice je ještě jedna zajímavost – je zde vybudovaný skalní tábor. Stany jsou budovány u rybníka na skále a na stromech. Tábor měl být zrušen, ale z hlediska atraktivnosti a výjimečnosti a hlavně zájmu skautů, bude ponechán na další roky.

Na této stezce jsem objevila několik nezapomenutelných míst. Více o stezce a zajímavých místech na ní se dozvíte na internetu, já vás mohu seznámit s mými pocity z ní.

Nejvíce jsem byla uchvácena z pozůstatku z psího hřbitova, kde je do obrovského kamene vytesána hlava člověka s psími rysy. Dále jsou tam okolo poházeny kvádrové kameny, které umocňují zvláštní atmosféru. Na stezce najdeme Grasselovu sluj, v níž se svého času také schovával kdysi všemi hledaný loupežník Grassel. Další místo, které zaujme, je trezor zabudovaný do kamene a ještě například stará vodní pila, do níž se můžete také podívat. V blízkosti Stálkova lze u silnice objevit ještě středověké základy vesnice, někde i přes metr vysoké zdi a znatelná ohniště. Prostě spousta zážitků za jeden jediný den.  🙂

Dalším zajímavým místem z tohoto kraje, který se nachází v blízkosti a můžete ho skloubit s Grasselovou stezkou, je kámen vypadající jako pozadí, označující se také „Čertova prdel“ nebo „Prdel světa“. Stačí druhé pojmenování zadat do internetového vyhledávače a hned víte, kde se přesně nachází. Je přibližně 2 km od vesnice Valtínov v okrese Jindřichův Hradec. Tento legrační kamenovitý útvar jistě nadchne hlavně děti. To jen jako vsuvka a zajímavý tip na výlet z této oblasti, když už zde budete.  🙂

Tak neváhejte a vyražte do přírody, protože Česká Kanada je opravdu krásný kus České republiky.

Tento příspěvek byl zařazen do soutěže Poraďte, kam na výlet a vyhrajte, do které se můžete zapojit i vy. Stačí do 31. 8. 2012 včetně poslat svůj tip na suodal@vasedeti.cz a tím se zařadíte do soutěže o zajímavé ceny.

Napsal/a: fiedlerovam

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Fiedlerovam, děkuji za krásný tip a pěkně napsaný článek. 🙂

    Malé rozšíření 🙂 …
    Ve Slavonicích by jste milí cestovalé mohli shlédnout krásné renesanční domy se sgrafitovou výzdobou, projít si slavonické podzemí v odvodňovacích kanálech (trocha adrenalinu nikdy neuškodí :mrgreen: ), příjemnou vyhlídku na věži… V keramické dílně (Mařížská keramika) si můžete namalovat svůj vlastní hrneček, misku, kočku atd.
    Ze Slavonic můžete vyrazit i na spoustu dalších zajímavých míst v tomto kraji 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist