Pohádkový zámek

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Je jeden zámek, který má hodně společného s filmaři, byli zde natočeny např. pohádky Nejkrásnější hádanka, Zlatovláska, Nesmrtelná teta a spousty dalších pohádek a filmů. Že už víte o jaký zámek se jedná? Ano, je to krásný zámek Sychrov!

Tento zámek dokonce navštívil i proslulý český skladatel Antonín Dvořák. A to mezi lety 1877 – 1896 celkem devětkrát, při poslední návštěvě Dvořáka doprovázel i jeho zeť Josef Suk.

A my se sem vydali opět z Liberce vlakem a to na prohlídku pro rodiny s dětmi, pojmenovanou jako Prohlídka s princeznou. Vláčkem jsme zde byli za chvilku, cesta trvala asi půl hodiny a už jsme vystupovali na místním nádraží. Dále jsme se vydali pěšky po značce, která nás dovedla až k zámku Sychrov. Cestou jsme míjeli jedno místo, kde nás upoutal na stromě sedící a mluvící papoušek.

DSCN4523DSCN4564

Na prohlídku jsme měli ještě chvíli čas a tak jsme si prohlédli zámek zvenku a přilehlý zámecký park. Prohlídka je především pro dětské návštěvníky a trvá asi 25 min a uvidíte při ní nejkrásnější soukromé a reprezentační prostory. Jako jsou schodišťová hala, soukromé apartmá kněžny, přijímací salon, knihovna, velká jídelna a jiné. Tato trasa je vedená princeznou, která zábavnou a nenáročnou formou seznámí děti s tím, jak se dříve princům a princeznám na zámku žilo. Rodiče jsou jako doprovod a výklad neobsahuje žádné, pro děti nezáživné odborné informace o historii zámku a jeho majitelích.

DSCN4509 DSCN4528 DSCN4533

Princezna opravdu zaujala všechny děti, kterým kladla i dotazy. Dokonce si děti mohly vyzkoušet různé druhy klobouků. Vstupné je jednotné 100 Kč od 3 let.

DSCN4539  DSCN4547

Po této prohlídce jsme byli za 30 Kč na osobu, děti za 10 Kč na prohlídce hraček z dětských pokojíčků. Hlavní část výstavy tvoří detailně propracované modely pokojíčků pro panenky (vinný sklípek, kuchyňka, koupelna, salonky nebo kompletně zařízený domeček). Část místnosti je zařízená jako dětský pokoj z přelomu 19. a 20. století.

Moc se nám zde líbilo. Prohlídka s princeznou je tedy pouze o letních prázdninách, ale určitě si vyberete z nabídky prohlídek i během roku.

DSCN4464 DSCN4491

Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z edice Neznámé Čechy, kterou vydalo nakladatelství Mladá fronta.

Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist