Podhajská

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Protože můj syn miluje vodu, je takový malý kačer a moře je pro nás hrozně daleko, tak jsem hledala nějakou náhradu, kterou bych mu udělala radost. No, napadly mě jedině termální lázně a zvolili jsme Podhajskou.

Myslím, že jsme neprohloupili, je tam krásně teplo a i koupaliště nezklamalo. Sice cestu provázely od počátku různé problémy, ale i to se zvládlo. Mladík, co naši objednávku řešil, byl nějak z ní zmatený a neustále jsme měli nějakou chybu v objednávce. Protože s námi jela i dcera s vnučkami, tak se i řešilo cestování půl ročního dítěte, což jsme předpokládali, že pojede v autosedačce. No, ale i když je povinnost v naší republice přepravovat děti autem v sedačkách, tak prý na autobusy se tato povinnost nevztahuje. Ale představa mít takové malé dítě 4 h na klíně nás nutila si doplatit sedadlo a zdálo se být vše v pořádku.

Nastal den odjezdu a my čekali na autobus, ale ten nikde. Po půl hodinovém zpoždění se volalo na uvedené číslo a dověděli jsme se, že autobus má zpoždění, ale nemáme se bát, protože je již v Brně a tak by měl každou chvíli dorazit. No to už jsem si jen dělala legraci, že teď by jen už chybělo, aby nebylo volné sedadlo pro malou vnučku v autosedačce. No, nebyla jsem daleko od pravdy, jedno naše sedadlo bylo vážně obsazeno. Tak naštěstí se našlo volné místo a pán si přesedl a vyrazilo se. Cesta uběhla celkem dobře a konečně jsme dojeli do Podhajské.

Ubytovaní jsme byli v pěkném penzionu, ale další chyba byla, že neměl výtah a dceru s kočárkem ubytovali do prvního patra, že nebyl uveden požadavek na přízemí. Nějaká paní si to s dcerou pak měnila, že zase nechtěli být v přízemí. To už jsme se jenom smáli a čekali další pohromy. O ubytování jsme se museli dělit pouze s houfem mravenců.

Vše okolo bylo prima, jídlo mívali občas zvláštní, i když zajímavé kombinace. Ty nás sice udivovaly, ale chutnalo nám. Třeba kuře na paprice a k tomu jako příloha halušky nebo kuřecí řízek v těstíčku s máslovou rýží s hráškem. Zelný salát jako příloha ke kuřeti na paprice a z něj plakal i otrlý chlap.

Koupaliště bylo senzační, teplé sedací bazény jsme mohli střídat i se studenými plaveckými. Pro děti bylo krásné brouzdaliště, kde jim nic nechybělo a nemohli jsme je dostat ani na oběd. Obědy tam byly dobré a porce obrovské, a tak nám stačila jedna porce a ještě zbylo. Koupaliště jsme střídali s výlety, aby nebylo sluníčka příliš, jelikož na sluníčku kolem 8 h ráno bylo i 40 st. C.

Takže ve středu jsme vyrazili na vlak a za 1,20 h jsme vystupovali na nádraží v Bratislavě a děti se těšily na Zoo a Dinopark. Tam jsme prožili krásný den a dorazili zpět akorát na večeři.

Také jsme hojně využívali i termální bazén v penzionu, kde občas pouštěli i perličkové bublinky a mohli jsme se nechat masírovat. Děti byly v sedmém nebi a Domča se naučil i potápět, i když tomu říkal, že se topí.

Ale aby to nebylo jen tak fádní, tak nastala noc z pátku na sobotu a jak Dominik, tak i vnučka nezávisle na sobě zvraceli. Malá byla ráno sice ok, ale Domča dostal skoro 40 st. teploty, a tak jsme dělali sprchu a zábaly a měli jsme po koupání. Z nejhoršího se sice dostal, ale i tak jsme jeli domů se slabou teplotou.

No, a abychom to neměli fádní a bylo veselo až do konce, tak odjezd místo v 10.10 h byl díky zpožděnému autobusu až ve 12 h.

Ale i přes veškeré problémy tam bylo moc hezky a užili jsme si to. Určitě pro ty, co mají rádi slanou vodu a teplo, mohu Slovensko doporučit. Sice je na Slovensku termálů víc, ale my vyzkoušeli tyto a líbilo se nám tam. Není to moc na nějaké chození, to tam není nějak kam, les je do kopce, jinak samé penziony a domky, ale koupaliště nemá chybu i když se musí chodit brzo, jelikož je zde hodně moc lidí.

Tento příspěvek byl zařazen do soutěže Poraďte, kam na výlet a vyhrajte, do které se můžete zapojit i vy. Stačí do 31. 8. 2012 včetně poslat svůj tip na suodal@vasedeti.cz a tím se zařadíte do soutěže o zajímavé ceny.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

 • Anonymní

  Musím souhlasit, termály Podhájska patří k tomu nejlepšímu na Slovensku, a cenově dostupnému. Známá si tam léčila po operaci zad a hodně ji to pomohlo. Pro relax jako dělané, a pro děti taky fajn. Areál podhájské je vidět pomocí této webkamery https://www.webkameryzive.cz/termalni-koupaliste-podhajska

 • Králíček4

  Anonymní,určitě je tam krásně,užijte si to 🙂

 • Anonymní

  Děkuji za super recenzi, chystáme se na dovolenou na poslední chvíli, protože nám to přes léto nevyšlo. Hlavně je super, že koupaliště je pořád otevřeno.Našli jsme pěkný pobyt ve slevě, tak se už moc těšíme, snad nám vyjde vše, tak jako vám:)

 • Já vím Králíčku 🙁 …ještě, že ten „bonus“ nebyl nijak dramatický a Domimu už je dobře a začíná ti lézt na nervy 🙂 Nejlepší důkaz, že už to nejhorší má za sebou…

 • Králíček4

  No nenechali,ale jako bonus jsme si dovezli rotaviry,adenoviry,dva dny jsme byli na kapačkách,ale ještě,že není hůř.

 • Králíčku, díky za pěkné čtení…a co dodat?! Nejhorší je nuda!!! :mrgreen: … hlavně, že vás tam nenechali.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist