Poděbrady

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Pokud máte cestu přes Poděbrady, tak se jim nevyhýbejte! Zastavte, udělejte si odpočinkovou pauzu a projděte se centrem.

Lázně jsou tady pro léčbu srdce a oběhového ústrojí, metabolických poruch a pohybového systému. Takže sem přijíždějí klienti po infarktech, operacích srdce, s diabetem, obezitou a také s bolestmi páteře a velkých kloubů. Léčí zde pomocí minerální vody, která díky svému složení je opravdovým balzámem pro organismus. Samotná ale na vše jistě nestačí…

A že jste zdraví a nepotřebujete léčbu? I tak se můžete stavit a zajistit si víkendový pobyt s takzvanými wellness službami. Masáže, koupele, solná jeskyně, bazén, infrasauna, vibrosauna, solárium… Prostě pohodička a opečovávání. Ještě se vrátím ke koupelím, kde si můžete vybrat čokoládovou, konopnou, brusinkovou, medovou, skořicovou, levandulovou, perličkovou, ibiškovou nebo uhličitou. Pro milovníky wellness je tady opravdu ráj.

Promenáda je nyní zrekonstruovaná. Opraveny jsou chodníky, kanalizace, osvětlení i lavičky. Rozsáhlým parkem, který je plný stromů, květů a ptactva, projdete až k hlavní fontáně. Není nijak zdobená, žádné sochy, otevřené tlamy a z nich tryskající voda. Je to obdélník o rozměrech 24 x 12 m, hloubce 82 cm a je složen ze 160 trysek. Ale její „fontánní vodohra“ je kouzelná, romantická, krásná a dokážete se na ni dívat opravdu dlouho.

V parku najdete také květinové hodiny se skřítkem. Tento výjev je vlastně jakousi značkou Poděbrad, protože snad na každé pohlednici je jejich foto. Hodiny jsou plně funkční a po rekonstrukci samotného hodinového stroje v roce 2006 také velmi přesné.

Když projdete do centra, tak nemůžete minout další dominanty města. Na náměstí je památník Jiřího z Poděbrad, jedná se o jezdeckou sochu z roku 1896. Opodál je to zámek, tedy vlastně do 16. století hrad. Díky svým majitelům, prošel zámek renesančními a nakonec barokními úpravami. Nyní je v zámku muzeum a ústav jazykové přípravy zahraničních studentů.

V Poděbradech toho můžete vidět ještě mnohem, mnohem více. Ale já vám řekla jen o tom nejbližším, na co vám stačí opravdu 2 hodinky procházky, a uvidíte, že si tu krásu budete pamatovat dlouho – jako já.

Tento příspěvek byl zařazen do soutěže Poraďte, kam na výlet a vyhrajte, do které se můžete zapojit i vy. Stačí do 31. 8. 2012 včetně poslat svůj tip na suodal@vasedeti.cz a tím se zařadíte do soutěže o zajímavé ceny.

Napsal/a: Ježeček

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

 • Plně souhlasím 🙂
  Ikdyž jsme tam byli před 5ti roky a to z Přelouče na kolech cesta do Poděbrad byla pohodová a Poděbrady mě mile překvapily.Samá zeleň,nádherné vodotrysky a květinová výzdoba,upravené trávníky…no proti Varům nádhera.
  Takže mohu všem doporučit výlet,nebudete sklamaný 🙂

 • Jindriska8
  Jindriska8

  My jsme tam jednou zažili plavbu lodí,byla to nádhera.Pěkný článek.

 • Anonymní

  Peťko, díky! Já byla v Poděbradech také jen jednou. Byla jsem na přednáškovém semináři, takže jsem byla ráda, že máme 2 hodiny přestávku a mohla jsem vypadnout a právě projít to hlavní v Poděbradech. A zanechalo to ve mě dost hezký pocit. Kolonáda – park s fontánami mě prostě okouzlil. Už jsem dostala zprávu, že je to jako každé jiné lázeňské město 😀 *

 • Peťka

  Ježečku díky.
  Jednou jsem v Poděbradech byla, ale jako malá, už si z toho nic nepamatuju. Takže až pojedeme kolem, díky za tip! 🙂

 • Ježečku, díky za pěknou virtuální procházku po Poděbradech…příjemné překvapení 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist