Odkud se vyplouvá do vesmíru?

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Opravdu to nevíte? Tak to by vás mohl oslovit tip pro rodiče z Brna a dostupného okolí. Dovolím si vás pozvat do Hvězdárny a planetária v Brně!

Hvězdárna a planetárium Brno není jen místem, kde najdete stroj na zázraky – digitárium. Je to zároveň místo, odkud se dá vydat mezi hvězdy. A co že to je digitárium? Je to místo, kde vás série speciálních projektorů za pomoci desítek počítačů překvapí věrným a plastickým světem. Máte možnost vidět pozemní oblohu, která se skládá z 10000 hvězd viditelných bez dalekohledu, které doplňují planety, Slunce, Měsíce, Mléčné dráhy. A k tomu vás překvapí plná obloha souhvězdí. A to vše doplní program, třeba pro menší děti s pohádkou Se zvířátky o vesmíru. Lze si i prohlédnout výstavu Příběh Sluneční soustavy a nebo si můžete přijít jen tak posedět pod hvězdami.

planet_brno_4 planet_brno_5planet_brno_3

Komu by se nelíbil pohled na hvězdy? Na Kraví hoře v Brně mají skvělé průvodce a špičkové dalekohledy, které dohlédnou na ty nejzajímavější vesmírná místa. Pokud chcete mít krásný pohled, tak si vyberte pěkné počasí, za deště se vám hvězdy neukáží.

V planetáriu Brno najdeme Velké planetárium o průměru 18 metrů, zde si můžeme prohlédnout kolem 9000 hvězd, 20 mlhovin a taky řadu těles Sluneční soustavy. Iluzi hvězdé oblohy dokáže vykouzlit i malé planetárium o průměru 8 metrů.

planet_brno_1

Pokud chcete na vlastní oči vidět sluneční skvrny, krátery na měsíci, Jupiterovy bouře a srpek Venuše a spoustu dalšího, tak vás provedou školení průvodci astronomickou pozorovatelnou.

V exploratiu najdete interaktivní prvky, vzorky hornin, reprodukci vesmírných objektů. Prožijete zde příběh naší Sluneční soustavy, zajímavé části vesmíru, který tvoří náš svět.

Pozorovací terasa nabízí pomocí přenosných dalekohledů magický pohled na denní i noční Brno.

Určitě návštěva hvězdárny bude příjemně prožité odpoledne, tak jako jsme si to užili my.

Tento článek byl zařazen do soutěže o Příspěvek dubna 2015, nezapomeňte proto prosím po přečtení na hvězdičkové hodnocení ;-).

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Pomóc, moje dítě nejí maso!

Svíčková. Knedlíky s omáčkou si přidá, maso nechá. Šunkofleky. Miluje je, ale šunku vždycky vydoluje do posledního kousku. A nesní.

Čtu dál →

Tip na výlet: Ovčí farma Horní Dvorce

Dnes přicházím s tipem na trochu netradiční výlet. Není to výlet nijak časově náročný, dětem se ale jistě bude

Čtu dál →

10 důvodů, proč s dětmi mluvit o penězích

Když jsem byla malá, věnovala se mi často babička s dědou. Bydleli jsme společně v dvougeneračním domku a prarodiče se mně

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

TOPlist