Navštívili jsme: DinoPark Praha

Rubrika: Cestování

O víkendu jsme se s dětmi vydali na dobrodružnou výpravu do druhohor. Ne, nemáme stroj času. Stačilo zavítat do jednoho z českých DinoParků.

DinoPark Praha vstoupil 1. 4. 2016 do své již šesté sezóny. Je od 28. 4. 2011 umístěn na střeše OC Galerie Harfa a pro návštěvníky je připraveno mnoho nových modelů a atrakcí.

Na této výpravě návštěvníky provází statické i robotické modely dinosaurů v životní velikosti, které jsou zasazeny mezi dekorace, jež navozují atmosféru časů dávno minulých. Roste tu živá rostlina z druhohorWollemia nobilis. Pro děti je připraveno několik dětských hřišť se skluzavkami, prolézačkami apod. Nachází se tu rovněž dětské paleontologické hřiště, kde děti mohou vykopat a očistit kostru dinosaura. Nechybí ani spousta atrakcí, kde se děti mohou vyfotit, ať už je to Fotosaurus, ke kterému děti mohou přímo do klece, nebo třeba hlava dinosaura, či dinosauří vejce.

Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420

Hned u vstupu do DinoParku Praha návštěvníky přivítá pár Brachosaurů, kteří nejen vydávají zvuky, ale také se hýbou. (Pamatuji si, že když jsme zde byli poprvé, nejstaršího syna jsme právě díky Brachosaurům téměř nedostali dovnitř.) Po levé straně navíc upoutá pozornost několik  Chasmosaurů, kteří se také hýbou a vydávají zvuky.

Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420

V hlavní části DinoParku Praha je umístěn také model cca 30 metrů dlouhého a 5 metrů vysokého Diplodoca, který hýbe krkem, čelistí, hlavou a ocasem, také můžeme pozorovat, jak dýchá. Jiný saurus spí a hlasitě chrápe, další má zrovna hlad a okusuje listí, atd. K vidění je zde opravdu mnoho zajímavého. Mnoho z modelů je vybaveno senzorovými čidly, takže když se návštěvník přiblíží, model např. zamrká očima. K těmto pohyblivým dinosaurům návštěvníci samozřejmě nemohou.

Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420

Když si prohlédnete modely saurů, můžete se vydat na Cestu do minulosti Země. Nejprve projdete otočným Tunelem času a poté vstoupíte do malého pavilonu, kde se nachází nejrůznější artefakty od starohor až po současnost ( např. dráp či prst s drápem apod.)

Na několika místech návštěvníci naleznou také plán DinoParku, aby věděli, co vše je čeká. Je zde také možnost zakoupení 2 pamětních mincí.

Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420

Součástí vstupenky je také vstup do 4D kina, které se nachází o podlaží níže, společně s DinoShopem.  V letošní sezoně se v kině promítá film Příběh mláděte. Ten je dlouhý cca 12 minut. Návštěvníci při vstupu dostanou brýle a následně se usadí na pařezy. Při promítání filmu se chvěje podlaha v okamžiku, kdy zvířata utíkají či exploduje sopka; v jiném okamžiku ucítíte proudění vzduchu. Je to opravdu nezapomenutelný zážitek a všem doporučujeme, najděte si chvilku i na kino. Opravdu neprohloupíte.

Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420

My jsme zdejší DinoPark Praha nenavštívili poprvé a rozhodně to nebylo ani naposledy. Vždy zde najdeme nějakou novinku. Musím říct, že kluci si letošní návštěvu maximálně užili, dvouletá dcerka se některých modelů (hlavně těch pohyblivých) bála. Jediné, co nám zde scházelo od minulé návštěvy, byl model havarované helikoptéry. V jejím kokpitu v minulosti seděl dravý Compsognathus. Na druhou stranu tuto „ztrátu“ nahradilo mnoho nových exponátů, které děti přivítaly s nadšením.

Exif_JPEG_420Exif_JPEG_420

Strávili jsme zde velice příjemné dopoledne a rozhodli jsme se, že navštívíme i jiné DinoParky. Jako další plánujeme navštívit DinoPark v Liberci. Již jsme jednou zavítali do DinoParku Plzeň, který je umístěn do jiného prostředí. Je zde však k vidění mnoho jiných modelů, protože žádné dva DinoParky nejsou stejné. Nakonec jsme navštívili DinoShop a děti si domů s nadšením odnesli každý jedno vajíčko, ze kterých se jim doma nějací dinosauři vylíhnou.

 

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Nevítaní hosté v ústní dutině

Malé oválné vřídky trápí až 25 % populace. Objevují se v ústech nečekaně, ale ti z vás, kteří se s afty

Čtu dál →

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist