Navštívili jsme: DinoPark Ostrava

Rubrika: Cestování

Už pár let nás drží dinosauři. Takže alespoň dvakrát ročně zavítáme do DinoParku. Nejblíže máme Ostravu, takže naše kroky směřují právě tam. 🙂

Oba kluci mají rádi dinosaury. Doma máme spoustu knížek a hraček s dinosaury. Nejoblíbenější jsou teď pískoví dinosauři. Jde o látková zvířátka plněná pískem. Takže vyrážíme s autem plným dinosaurů do DinoParku…

Ostravský DinoPark se nám líbí.

Je prostorný a ideální na rodinný výlet. Díky velké rozloze ani moc nevadí, když je hodně lidí. Teda pokud nechcete strávit většinu času na dětském hřišti. To bylo docela dost obsazené. Naštěstí naše děti chodí od dinosaura k dinosaurovi. Poctivě čteme cedule s údaji a pod naším dohledem děti zkoumají, co se dá.

Jedním z mnoha lákadel tohoto DinoParku je živý druhohorní strom Wollemia Nobilis. Jde o druh pravěké borovice, který byl objeven v roce 1994  v australské divočině. Rostlina žila na zemi před 175 miliony let, takže jde o jedinečnou raritu, kterou si nemůžete nechat ujít.

Kromě pohyblivých, ozvučených i nepohyblivých exponátů můžete obdivovat skutečného třetihorního škorpiona, otisk křídel pravěkých vážek, fosílie přesliček nalezených na našem území, imitaci skutečného paleontologického výkopu a to v pavilonu Cesta do minulosti země, kde se dozvíte mnoho zajímavostí.

IMG_1656 IMG_1660

3D kino přímo v DinoParku

S pomocí 3D  brýlí, které vám budou zapůjčeny před vstupem do kina, dokážete  film vnímat plasticky, trojrozměrně. Jde o velice zajímavý zážitek. Buhužel není dořešené sezení. Já vím, že projekce není dlouhá, ale děti nebaví stát, zvláště díky trojrozměrným efektům.

Při naší návštěvě se promítal film Příběh mláděte. Za sebe musím říct, že tentokrát je to slabší. Více se mi líbil Mořský svět. Vstup do kina je již v ceně vstupenky do DinoParku.

tablet fotky 152 tablet fotky 159

Svezte se DinoExpresem

Za zmínku rozhodně stojí DinoExpres. Ten si nenechte ujít. Projížďka trvá asi 15 minut a dostanete se i do míst, kudy se nemůže chodit. Projíždíte druhohory a možná uvidíte i Tyranosaura, který právě utekl. Mrzí mě, že byl změnen vzhled letadla, kolem kterého se Dinoexpresem také projíždí a nepochopila jsem nápis nebo reklamu na únos dětí. Pravděpodobně šlo o žert, který jsem asi moc nepobrala, ale je pravda, že jsem to nezkoumala podrobněji, protože jsem byla překvapena změnou vizáže letadla. Dokonce už z něho ani nekouřilo, což je velká škoda.

Na co jsem se opravdu těšila byla jedna novinka, která při poslední návštěvě ještě nebyla dokončena. Obrovská sopka. Opravdu velká, impozantní a zajímavá. Dokonce se z ní i kouřilo, ale z DinoExpresu to moc nešlo vidět, což byla škoda.

images

 

Atrakcí je v DinoParku spousta

Po prohlídce dinosaurů, návštěvě 3D kina, projížďce DinoExpresem můžete ještě navštívit mini zoo, bludiště, DinoRace, dětské hřiště, paleontologické naleziště a ve Fotosaurusovi se vyfotit.

Unikátní DinoBludiště na ploše 1.000 m2 je novou atrakcí DinoParku! Než objevíte tajemství na konci, projdete kolem skal, přes bažinu, jeskyní i tunelem. Co čeká na konci zjistí jen ten, kdo nezabloudí ..
DinoRace je unikátní dráha pro malé děti. Vlastní šikovností za použití malé síly se projedete mezi dinosaury na 100 m dlouhém okruhu.

Na dětské hřiště nechodíme, ale bludiště a DinoRace si děti nenechají ujít. Na konci prohlídky si sedneme u palentologického naleziště, kde si odpočineme a děti si vyzkoušejí práci palentologů. Pak už směřujeme k východu, který je spojený s DinoShopem, děti si můžou vybrat nějakou drobnost a tím prohlídka končí.

tablet fotky 3070tablet fotky 119

Na závěr bych ještě zmínila, že otevírací doba je od 9-18 hodin. DinoPark má bezbariérový přístup, parkoviště, 3D kino, DinoRace a DinoExpres jsou bezplatné. Takže hurá na výlet do druhohor. 🙂

I přes pár zmiňovaných drobných nedostatků, jde o krásný výlet pro rodinu.

Děti byly nadšené jako vždycky. To spíše dospělí se už na nějaké věci dívají jinak a také něco jiného můžou očekávat. Já i přes pár maličkostí byla spokojená, protože jsme si výlet užili všichni.  A rozhodně se do DinoParku zase vrátíme.

tablet fotky 155

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

 • Jarmuschka

  Do dinoparku, ať už ve Vyškově nebo v Ostravě jezdíme aspoň jednou ročně. Holky to ještě stále baví, tak proč ne.
  Ale už jsem se od pár lidí (bezdětných či s odrostlejšími potomky) dozvěděla, že to nestojí za nic…
  My si to s holkama zatím stále užíváme.

  P.S. Wollemia Nobilis je určitě i ve Vyškově. A dočetla jsem se, že je i v Liberci. Tak asi je to inventář všech dinoparků…

 • Jindriska8
  Jindriska8

  Pěkná podívaná

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist