Naše prehistorické putování

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Bylo by divné, kdybychom při našich výletech po Liberci a okolí nenavštívili i dinopark. Zvláště když je Domča tak velký milovník dinosaurů, to by prostě nešlo. Takže jsme jednoho odpoledne vyrazili. Domča byl samozřejmě nadšený, dinosauři, to je jeho svět.

Dokonce v místním dinoparku není jenom 3D kino jako jinde, ale mají zde i koutek kde promítají film o dinosaurech, aniž by byly potřeba 3D brýle. Nenajdete zde jen dinosaury, ale i pravěká zvířata jako je mamut, či pravěké lidi, a co teprve prales, kde se i občas prožene bouře, s tím jsme se nikde nesetkali. Ano, v určitých časových intervalech v něm zaprší.

DSCN3805

Nejlépe se osvědčil dětský koutek s paleontologickým hřištěm, kde si kluci vyhráli a my si v klidu vypili i kávu. Hřiště bylo prázdné, takže si kluci pěkně pohráli. A co teprve zákoutí s laserovými paprsky, kterým se museli vyhýbat! Tam se teprve vyřádili, ani se jim odtud nechtělo, začali na lehké úrovni a skončili u nejtěžší. Místy paprsky přelézali, místy je podlézali, takže ve finále v dinoparku nemuseli uklízet, Domča s Kubou jim tam pěkně vytřeli.

DSCN3860 DSCN3870

Dinopark je zde rozmístěn do několika pater. My jsme dokonce úplně zapomněli vyjít do toho posledního, který je až na střeše a je z ní hezký výhled na město. Tak snad zase příště.

Nemohli jsme při odchodu zapomenout zamířit do dinoshopu, odkud si kluci odnášeli tričko s dinosaurem.

Dinopark v Liberci najdete uvnitř obchodního centra Plaza, který je na Šaldově náměstí, kam se dostanete tramvají, autobusem nebo i autem, které lze zaparkovat v podzemních garážích. Je otevřen celoročně. A vstupné pro dospělého je 150 Kč, pro dítě 100 Kč a pro rodinu je za 400 Kč, dokonce lze zaplatit i platební kartou.

DSCN3793  DSCN3795

Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z edice Neznámé Čechy, kterou vydalo nakladatelství Mladá fronta.

Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist