Muzeum letecké a pozemní techniky

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Ráda bych pozvala všechny kluky a všechny zájemce o vojenskou historii do Vyškova do muzea. Věřím, že všem klukům a tatínkům, možná i maminkám se budou líbit všechny vystavené exponáty.


Domčovi toto muzeum několikrát tatínek sliboval, ale nikdy se tam nedostali a tak nezbylo nic jiného než, že jsme jednou vyrazili spolu a od té doby tam jezdíme opakovaně, moc se nám tak líbí. Muzeum má otevřeno od dubna do října, víkendy a svátky a o prázdninách denně. Cena příspěvku za vstup je 50 kč pro dospělé a děti zaplatí 20 Kč.
Co je vlastně k vidění? No, laicky řečeno, zde uvidíte tank, nějaké kanóny, BVP, staré autobusy, vojenské vozidla, letadla, plno stíhaček atd. Myslím, že se zde najde hodně exponátů k obdivování.

Muzeum letecké a pozemní techniky 1 Muzeum letecké a pozemní techniky 4

Můžete si zde zakoupit pohledy, turistické známky i vizitky, upomínkové předměty a trička s motivy vojenské a letecké techniky.

A teď malinko odborně. Muzeum vzniklo ve spolupráci Nadace Letecké historické společnosti a Armády České republiky. V expozici muzea můžete shlédnout především vojenskou techniku několika generací, ale i části letadel havarovaných v průběhu II.světové války. Rozsah této sbírky je dosti značný a patří k největším svého druhu. Tímto je muzeum zcela vyjímečné.
Muzeum letecké a pozemní techniky 3Muzeum je umístěno v areálu letiště ve Vyškově a jsou zde k vidění stíhací, bombardovací, transportní i průzkumné letadla, vrtulníky, letecké motory, vojenská bojová i přepravní technika, dělostřelecké zbraně, protiletadlové zbraně a mnoho dalších exponátů a fragmentů vykopaných letadel z 2. světové války. Například: Messerschmitt Bf-109, Focke-Wulf FW-190, Wellington Mk.X, B-17, Iljušin IL-2, IL-10 a další.
Pokud budete muzeum hledat poprvé, tak je těsně za Vyškovem, směrem na Pustiměř. Ale nehledejte ho u vstupu na letiště, musíte ještě o kousíček dál a tam je teprve brána do leteckého muzea.


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet vyhrát i vy.
V září vybere redakce portálu VašeDěti.cz výherce, kteří si mezi sebou rozdělí 10 knih z edice Kam v České republice, které do soutěže věnovala společnost Albatros Media.

Pozn.red.: Text neprošel redakční úpravou.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist