Mallorca, Ibiza nebo Costa Brava: Dovolená ve Španělsku i pro nejmenší děti

Rubrika: Cestování

Španělsko je pro děti ideální dovolenou, ale místo pevniny raději volte ostrovy, jelikož jsou na dovolenou s dětmi lépe uzpůsobeny. Na ostrovech se děti více vydovádí v zábavních parcích. Z kontinentálního Španělska se zaměřte raději na jeho sever, konkrétněji na pobřeží Costa Brava.

Do Španělska se dostanete nejlépe letecky

Doprava do Španělska je nejlepší letecká. Děti letadlo snáší dobře a samozřejmě záleží na tom, pro jakou cílovou destinaci se rozhodnete. Pokud se vydáte na pobřeží Costa Brava, nabízí se také jízda autem, popřípadě vlakem či autobusem, která vás vyjde levněji, ale trvá výrazně déle.

Při cestě autem s dětmi musíte vlastnit požadovaný typ autosedačky a na cestě strávíte kolem dvaceti hodin.

Na Mallorcu se dostanete letadlem z Prahy za necelé tři hodiny, na pobřeží Costa Brava, i s cestou z letiště do hotelu, kolem tří a půl hodin. Do Španělska cestujte v hlavní turistické sezóně, popřípadě ještě v září, kdy je počasí stále teplé a moře po létě pěkně vyhřáté.

Costa-Blanca-1

Je lepší zvolit cestovní kancelář nebo se vydat na vlastní pěst?

Cestování na vlastní pěst je vhodné pro odvážlivce a pro ty, kteří v dané destinaci již sami několikrát byli a znají místní poměry. V opačném případě je cestování s malými dětmi na vlastní pěst spíše hazardérství.

Pokud se vám přihodí nepříjemnosti a vydáte se na dovolenou s cestovní kanceláří, obraťte se na delegáta, který vám potíže pomůže vyřešit. Cestovní kancelář často poskytuje slevu rodinám s dětmi. Pokud řešíte otázku financí, poohlédněte se po last minute zájezdech do Španělska. S nimi ušetříte více než 40 procent ceny.

Cestovní kanceláře nabízí výhodné akce pro rodiny s dětmi. Letecké zájezdy do Španělska patří k nejoblíbenějším.

Vysoké teploty hledejte na Mallorce a Ibize

Teploty na Mallorce a Ibize dosahují v létě až 30 °C a toto počasí je vhodné pro děti předškolního věku a teenagery.

Chystáte-li se na dovolenou s batoletem, odložte ji na konec léta nebo časný podzim. Pro miminka nebo batolata jsou ideální teploty kolem 25 °C a teplota moře by měla být co nejvyšší.

Beach

Obecně mají ostrovy vyšší teplotu moře než pevnina. Moře na pevnině má 25 °C, na ostrovech 26 °C. V jižní části Španělska se připravte na skutečně velké horko a teploty neklesají v průměru pod 28 °C. Tuto oblast můžete navštívit s malými dětmi na podzim, kdy nebude tolik svítit slunce.

Na co se při dovolené s malými dětmi informovat

Pro dovolenou s malými dětmi se vždy informujte na přístup do moře, na jeho čistotu a pláže.

Mallorca, Ibiza a Costa Brava mají krásně čisté písčité pláže s pozvolným vstupem do moře, a proto jsou tyto destinace vhodné pro rodiny s dětmi. Volte ty zájezdy, u kterých je označení pro rodiny s dětmi. V hotelech bude připraven pravidelný animační program pro děti, stejně jako si děti vyberou některé ze servírovaných jídel. K takovýmto hotelům patří brouzdaliště a čistota je samozřejmostí.

S batolaty si vyhrajete na pláži a nemusíte ani využít nabídky fakultativních výletů. S nimi oceníte zejména blízkost restaurací, hřišť a vynikající lékařskou pomoc v případě, že by se dětem něco stalo.

Pro teenagery vybírejte dle zábavních parků a fakultativních výletů

Zábavních parků je ve Španělsku hodně, ale ty nejlepší jsou vždy na ostrovech. Pevnina nabízí zejména historické památky a umožní rodinám cestovat na řadu zajímavých fakultativních výletů.

Barcelona

Toto na ostrovech moc nejde. Na ostrově Mallorca si větší děti a teenagery oblíbili Aqualand Magaluf, který nabízí adrenalinové a dynamické skluzavky a tobogány.

Na pobřeží Costa Brava nedaleko Lloret de Mar najdete zábavní park Water World a nedaleko od Valencie vodní svět Aquarama. Zábavní parky a aquaparky jsou rozesety po celém Španělsku.

Pro spokojenost vašich dětí se nejprve porozhlédněte po plánované lokalitě a poté vybírejte zájezd pro rodiny s dětmi.

Napsal/a: TravelPortal.cz

Toto taky stojí za přečtení!

V jakých lázních vám zajistí hlídání pro děti?

Touží vaše srdce po lázních, ale říkáte si, že děti jsou pořád ještě malé, tak vám nezbývá než o

Čtu dál →

Dětský svět v zahradě? Vsaďte na bunkr, hmyzí hotel nebo malé hřiště

Hledáte recept, jak děti vylákat na zahradu, aby se vydováděly na čerstvém vzduchu a měly jste je přitom na

Čtu dál →

Půjčku vyřídíte pomocí textové zprávy na mobilním telefonu

SMS půjčka je jeden z finančních produktů, který vám dokáže vyřešit nepříjemnou situaci s financemi. Pokud máte nečekané finanční

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Chtěl bych vidět toho člověka, který dal dohromady tenhle článek, který je úplně mimo realitu.
    “ V opačném případě je cestování s malými dětmi na vlastní pěst spíše hazardérství. “ – to je pěkná ptákovina! Právě že s cestovkou hrozí daleko více že dovolenou protrpíte než když si dovolenou nalajnujete sami! O dalším nesmyslech ani nemluvím, prý je cestování autem na Costa Bravu cenově levnější než letadlem, to autor článku zná asi jen ČSA

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist