Krkonoše

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Poslední dobou se mi líbí soutěžit. Chtěla jsem se zúčastnit i soutěže: Kam na výlet?, ale tak jsem si říkala, že vlastně nikam na dovču ani nejedeme, tak nemám o čem psát. Do Krkonoš jezdíme celoročně, neříkáme tomu dovolená (prostě jedeme do Krkonoš 😀 ) a tak jsem to odložila… No jo, třetí rok na mateřské udělal asi se mnou své…


Pak jsem si ale přečetla článek o apartmánech v Čisté v Krkonoších a rozsvítilo se mi 🙂 . Nevadí mi dělat reklamu na něco, co znám a mám ráda, takže tady je Reklama na Krkonoše. Jako máma třech dětí řeším spaní, jídlo, program.

Takže spaní/ubytování: když bylo hezky spali jsme v kempu Slunečná v Čisté/Černý důl. Provozují ho manželé Karmáčkovi, je to prostorný, zelený autokemp, s občerstvením, sprchami na žetony. Je tu čisto a manželé jsou velice přátelští a vstřícní. Je tu i koupání, nutno podotknout, že vodní nádrž je napájena horským potokem… Pro děti tu je trampolína, skluzavka, pískoviště.

Jako další ubytování máme vyzkoušené Boudu Racek, která stojí na protějším svahu nejvyšší české hory Sněžky. Co bych chtěla zdůraznit je, že ten výhled je opravdu nádherný. Tady jste skutečně na horách. Provozovatel pan Martin Kobr tady přímo u boudy Racek provozuje jízdy se psím spřežením a je to také paraglidingový tandemový pilot, takže vás může svézt na padáku nad zemí, nebo v psím spřežení po zemi. Oboje zážitky stojí za „zažití“. Prožitek nelze slovy pospat, slovo nádhera je naprosto nedostatečné. I tady, v boudě Racek, vám jsou ochotni vyjít vstříc a rodiny s dětmi tu opravdu uvítají. Právě pro malé děti je tu postaveno úplně nové dětské hřiště.
Takže kafíčko, výhled a hrající děti – pohoda.

Jídlo: spousta restaurací, osobně nemáme vyzkoušeny všechny, hodně jich má koutky pro děti, venkovní hřiště apod..(pochutnali jsme si U Tibora v Černém dole, Na Kopečku v Horním Maršově)

Program: není pochyb, že Krkonoše jsou prošpikovány turistickými cestami, které lze najít v různých průvodcích. Za zmínku stojí nová lanovka na Sněžku, ta stará měla bezesporu své kouzlo, ale z té nové vám už nemůže vypadnout i to nejhyperaktivnější dítko. Lanovky se dětem líbí a tak můžete vyjet třeba na Černou horu, dát si v Kiosku u staré lanovky chmelovou limonádu, nebo si dejte jejich lehce pikantní polévku soljanku a pak se třeba za příznivého počasí přijďte podívat na paraglidingovou startovací rampu.

Jarka 1Jarka 3

Další místa která by se dětem, ale i rodičům mohlo líbit jsou farmapark Mochomůrka v Janských lázních, Liščí farma u Vrchlabí (i s vnitřním dětským koutkem), park smyslů ve Velké úpě, dětské hřiště v Peci pod Sněžkou, Relax park tamtéž, další docela prudká letní bobová dráha je ve ski areálu v Mladých Bukách. Je toho opravdu hodně, takže při pěkném počasí lze kombinovat tůru s prolejzačkou, zábavou pro malé děti, prostě každý si najde to své.
Co si ale najít za zábavu, když není úplně super počasí? My strávili pěkných pár hodin v Trutnově v krytém bazénu (cenově – za hubičku). V Horním Maršově je zrekonstruovaná fara/ sdružení Sever (ekologická výchova), spoustu zajímavých míst k navštívení vám poradí i ve Veselém výletu buď v Temném dole, nebo přímo v Peci. My byli v hrádečku Aichelburg (terén není pro kočárek), zajet se dá i do zoo ve Dvoře Králové a cestou si prohlédnout přehradu Les Království.
Je toho opravdu hodně a kdyby měl někdo další typ, budu moc ráda pokud se s ním rozdělí v komentu. Tak zdravím a někdy třeba  Krkonoších :-


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších.
Po zveřejnění všech soutěžních článků vybere redakce portálu VašeDěti.cz výherce, kteří si mezi sebou rozdělí 10 knih z edice Kam v České republice, které do soutěže věnovala společnost Albatros Media.

Pozn.red.: Text neprošel redakční úpravou.

Napsal/a: Jarka_PL

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

  • My jsme byli v Černém Dole v pensionu Fulda. Absolutně jsem nečekala co všechno Krkonoše nabízí. Byla jsem opravdu nadšená. Dětská herna propojená se společenskou místností, jednání majitele, privátní wellness kde jste úplně sami, ale hlavně všechno nové a čisté a to je pro mě nejdůležitější. Prostě bomba pro rodinu s dětmi, moc doporučuji.

  • jardamalej
    jardamalej

    Na Krkonoše mám spoustu pěkných vzpomínek, nejstarší je z roku 1956, kdy jsme coby vojáci pomáhali Horské službě rozvážet po lyžařské trase několikametrové dřevěné tyče k označení bezpečného pohybu lyžařů mezi Labskou boudou a Jestřábími boudami. V té době se zde natáčel film Synové hor a atrakcí pro přihlížející bylo vytváření sněhové bouře pomocí leteckého motoru. Jarda

  • Lussy

    Krkonoše jsou naše srdcová záležitost. Moje mamka pochází z Horního Maršova (v restauraci Na Kopečku opravdu výborně vaří). Jezdíme s dětmi každý rok do Boudy Malá Úpa na Pomezkách a nedám na ni dopustit. Marek ještě teď říká: u nás v Krkonoších .-). A když jsme se stavovali u tety v Maršově a ta se ho ptala jak se mu líbí na dovolený, tak odpověděl: Nejsme na dovolený, jsme v Krkonoších 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist