Hurghada, Sharm el Sheikh nebo Marsa Alam?

Rubrika: Cestování

Slyšeli jste od přátel, že Egypt je nádherná země, ale nejste si jistí, jaké letovisko si vybrat? Nezoufejte. Ať už hledáte dovolenou, při které budete lenošit na pláži, poznávat příběhy faraonů, nebo objevovat podmořský svět při potápění, Egypt vám to vše nabídne.

Mezi nejoblíbenější letoviska v Egyptě patří Hurghada, Sharm el Sheikh a Marsa Alam. A čím jsou výjimečná? Tak například dovolená v Hurghadě vám splní téměř vše, na co si vzpomenete. Zdejší hotely nabízí nadstandartní služby, a tak tu najdete fitness centra, půjčovny jachet, kol a spousty animačních programů pro děti.

V lokalitě Egypt Sharm el Sheikh vás překvapí moderní pasáže s restauracemi, tenisová i golfová hřiště, ale Sharm el Sheikh je především mekou potápění. Korálové útesy v křišťálově čistém moři často zlákají i ty, kdo sem za touto kratochvílí primárně nevyráží. Ponořte se do mořského světa na dovolené v Sharm el Sheikhu.

Naši trojici oblíbených dovolenkových cílů v Egyptě uzavírá Marsa Alam. Její přednost tkví především v tom, že nepatří k tak vytíženým turistickým cílům. Příjemná pohoda jde takříkajíc cítit ze vzduchu. Kromě jiného si zde procvičíte znalost mořských živočichů při potápění, nebo oprášíte archeologické vědomosti při prohlídce smaragdových dolů. Vyhlášené je také dovolená v Marsa Alam v pětihvězdičkových hotelech s all inclusive stravou, které jsou cenově více než dostupné.

Ať už si jako cílovou destinaci vyberete Hurghadu, Sharm el Sheikh nebo Marsa Alam, litovat určitě nebudete. Tak šťastnou cestu.

Napsal/a: Cestuj.cz

Toto taky stojí za přečtení!

Recenze: Absolutně všechno, co potřebujete vědět MARVEL

Kniha Marvel představuje přesně to, co musíte vědět o komiksovém zázraku pod značkou MARVEL. Je určena všem fanouškům fantasy

Čtu dál →

Tip na výlet – Kroměříž

I když venku nyní panuje zima, vrátila jsem se ve svých vzpomínkách na náš letní výlet do Kroměříže. Cestovali

Čtu dál →

[Soutěž] Bylinkové pohádky (audiokniha)

Ani na přelomu roku nepřijdete o svoji soutěž. Tentokrát vám představím 3 audioknihy pro děti a vy se o

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (8 vyjádření)

 • My jezdíme zatím do Marsa Alam, a je tam opravdu nádherně. Rádi se tam vracíme, je to krásná destinace, nejhezčí moře s bohatým podmořským životem i pro děti, které si můžou užít milionu rybek ve vodě po kolena v lagunách u pláže. Pro potápěče jsou u hotelů vystavěny mola, ze kterých lze šnorchlovat a potápět se v hlubinách, kde si při troše štěstí můžete zaplavat třeba s karetami. Egypt mě chytl za srdce a už se budu vždycky vracet. Nejen díky moři (měla jsem možnost vyzkoušet i moře na Floridě či Mexiku – a můžu říct že takový podmořský život jak v Rudém moři jsem neviděla ani tam), ale také kvůli pohodové atmosféře v hotelech, příjemných lidech, které ta práce baví a skvělému jídlu. Je to prostě dovolená, kde vypnete a užíváte si od začátku do konce. Samozřejmě záleží na výběru hotelu, ale v dnešní době je jich takové množství a všechny nabízejí podobné služby, stačí si jen pročíst recenze na internetu a nebát se vyzkoušet po Chorvatsku něco exotičtějšího. S vodou a hygienou jsou tam na dobré úrovni a průjmu bych se taky nebála, existuje takový lék, Antinal, který bereme vždy i preventivně a žádné katastrofy se nestaly, stačí požádat delegáta. Určitě bych všem, co se rozhodují zda jet či nejet radila jen do toho, a bezpečnostní situace bych se taky nebála 😉

 • gabulka73
  gabulka73

  V Egyptě jsem nikdy nebyla, ikdyž teploučko mám ráda,ale bojím se nepokojů i běhavky

 • pivatko

  byla jsem v Hurghadě i Sharmu,Marsa Alam mě zůstala utajená, je tam všude krásně

 • Anonymní

  Nepřihlášená ludlinka.

 • Anonymní

  Můj známý by řekl, do Egypta v sezónu jezdí jen blázni.

 • My byli v Hurghadě minulý srpen a byl to celkem děs. Vedro na zdechnutí, voda teplá, nebylo se kde ochladit. Na ulici aby se člověk bál vyjít, hygiena v 5-ti hvězdičkovém hotelu na úrovni tak našeho kempu. Naši známí tam jezdí už několik let a jsou moc spokojeni, každému se líbí něco jiného.. mě už tam nikdo nedostane.

 • Jarmuschka

  Egypt mě vůbec neláká. Po cestovatelských zážitcích přátel a známých a po nedávných politických událostech cítím k této destinaci spíš odpor.
  Co se památek starého Egypta týká, radši se podívám na nějaký cestopisný dokument a za sluníčkem a mořským vzduchem se vydám někam někam blíž.

 • ludlinka
  ludlinka

  Letošní velikonoce strávím s dětmi v Hurghadě. V Egyptě jsem ještě nebyla, moc a moc se těšíme. Byl to můj sen, v dětství i teď v dospělosti podívat se do Egypta.
  Článek mě potěšil a věřím, že to byla skvělá volba.
  Těším se na jinou kulturu a spousty zážitků.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist