Hurá na Ještěd!

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Na naši druhou dovolenou jsem vyrazili do Čech, a to přímo do Liberce. Tak je jasné, kam jsme asi vyrazili hned druhý den po příjezdu. Jasně, že na Ještěd!  V současnosti na vrcholu naleznete hotel s restaurací, televizní vysílač a také přírodní park. No, ale letos nám nebyl krásný rozhled z Ještědu souzen!

Až když jsme vyšlapali kopec od tramvaje k lanovce, zjistili jsme, že má lanovka pravidelnou údržbu a pojede až za tři hodiny. Takže jsme se otočili a vyrazili zase zpět do města. No však se nic neděje, zítra je taky den, Ještěd nám nikam neuteče!

Ale ráno jsme se koukali, jak venku mrholí a Ještěd zmizel v mlze. Přece se nevzdáme, a tak jsme vyrazili. Za drobného mrholení jsme došli k lanovce, kde jsme si koupili jízdenky nahoru i zpět. Jasně, že nebylo nic vidět, byla tam mlha a mrholilo! Ale co, koupili jsme pohledy, drobné dárečky domů a rozhodli jsme se dát si na Ještědu oběd. Ano, byl malinko dražší, ale stál za to!

DSCN4040

Pak jsme opět vyrazili lanovkou dolů do Liberce, a to už docela dost pršelo. Samozřejmě než se došlo lesem k tramvaji, tak Domča měl promočené botasky a od kamarádky syn měl sandálky, takže se mu v nich taky voda proháněla. A tak jsme jeli do města a koupili suché ponožky a holinky, dokonce jsem koupila i nové botasky. A proč troškařit a nemít z Liberce taky nový batoh a papuče do školy.

DSCN4031 DSCN4032

Jen mně stále vrtala hlavou cena lanovky, ač jsem koukala na jízdenku, tak jsme na nic nepřišla. Až když jsem si večer vyměnila brýle na blízko a začala ji opět studovat, tak mi to bylo jasné. MUSÍM ZHUBNOUT, paní mě asi viděla 2 x a napočítala mi 1 x dítě a 2 x dospělí. No moje chyba, že jsem na to nepřišla hned. Takže dvojí cesta na Ještěd se mi letos krapet prodražila a ani jsem z něj nic neviděla.

A jak se dostanete na Ještěd? Pohodlně dojedete tramvají až na konečnou Horní Hanychov, odkud je možné dojít do mírného kopečka lesem ke kabinkové lanovce, cesta je dlouhá asi 1 km. Kabinková lanovka vás doveze přímo k Ještědu. Další možnost je i taková, že lze jet sedačkovou lanovkou a dále pěšky. A poslední varianta cesty je jen pro zdatné, na vrchol je i možno pěšky cestou do kopce pod lanovkou, i takové odvážlivce jsme tam viděli.

Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z edice Neznámé Čechy, kterou vydalo nakladatelství Mladá fronta.

Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • mura

    Krásný článek a pěkné fotky-nedivte se ,že Vás paní viděla 2x,když bylo psí počasí-nasmála jsem se.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist