Hanácké Athény

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Takovou přezdívku si vysloužilo město Kroměříž, které se díky množství kulturních památek v roce 1998 dostalo na seznam památek UNESCO. V Kroměříži jsme byli už několikrát, a pokud toužíme po klidné a pohodové procházce, zamíříme do zlínského kraje. Většinou návštěvu Kroměříže spojíme s dalšími místy, ale myslím si, že by nebyl problém, strávit ve městě celý víkend.

Na milovníky moderního malířského umění čeká památník Maxe Švabinského na krásném Velkém náměstí, dospěláci si určitě vyberou z několika prohlídkových okruhů na arcibiskupském zámku nebo navštíví muzeum Kroměřížska. My jsme i s dcerkou absolvovali výstup na zámeckou věž, z níž se naskýtá opravdu krásný výhled. A vzhledem k tomu, že své výlety přizpůsobujeme věku Michalky, vynechali jsme radši Květnou zahradu, kterou můžete navštívit sami nebo v rámci komentované prohlídky. Důvod byl prostý, naše malá velmi ráda trhá kytičky na louce nebo u babičky na zahradě. Naše rozhodnutí upíchnout se do Podzámecké zahrady tedy zachránilo Květnou zahradu od újmy.

IMG_4599   IMG_4614

Podzámecká zahrada si získala naši náklonnost už dříve svou schopností zmást – tváří se jako tuctový park, ale skrývá opravdu kouzelná zákoutí, to nejfotografovanější s průhledem směrem k zámku už snad ani nemá cenu fotit, protože už je hodně profláknuté. U vchodu narazíte na exotický koutek s paviány a makaky, nutrie i zástupce různých druhů ptactva. Uprostřed zahrady je obora s muflony, daňky i divokými prasaty, kousek vedle narazíme na paví dvůr, jehož obyvatelé se volně procházejí po parku a nechají se obdivovat.

IMG_4584

Naposledy jsme v Kroměříži byli na podzim, takže neplánovanou atrakcí bylo listí spadané a padající ze stromů, které Michalka chtěla velmi podrobně zkoumat. Vřele doporučujeme také Moravskou jídelnu na Velkém náměstí, kde za přijatelnou cenu měli výbornou svíčkovou. Tu Michalka ocenila snad ještě víc než malý dětský koutek.

Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z edice Neznámé Čechy, kterou vydalo nakladatelství Mladá fronta.

Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.

Napsal/a: Milhauzice

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist