Farma Hucul – Janova Hora

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Dnes bych ráda pozvala všechny malé i velké milovníky koní a jiných zvířat na úžasné místo, kde si budete připadat jako v jiném světě – na farmu Hucul Janova Hora. Tato farma se nachází v západní části Krkonoš, dostanete se tam z vesnice Vítkovice buď autem, pěšky nebo na kole – ale jak už název místa (Janova Hora) napovídá, připravte se na pořádný výšlap.


Pokud se někdo bude těšit do cíle na moderní horský hotel, bude zklamaný. Stojí tam obyčejná (ale krásná) horská chata, na které už zahlodal čas, ale její hlavní kouzlo spočívá v prostředí, kde se nachází. Nikdy mě nepřestane fascinovat ten nádherný výhled do okolí, který je lemovaný pastvinami, na kterých při troše štěstí kromě koní zahlédnete i malá hříbata.

Farma Hucul 2Farma Hucul 3

Vedle chaty je  prostorné přírodní hřiště, kde se děti vyřádí na dřevěných prolízačkách a houpačkách (velmi oblíbená je např. růžová houpačka ve tvaru kravského vemene). Ale hlavní atrakcí pro děti jsou volně pobíhající roztomilé kozičky, které mají uprostřed hřiště svůj domek. A musím dodat, že jsem se nikdy nesetkala s tím, že by nějaké dítě kozám ubližovalo.
Zájem o jízdy na koních v posledních letech hodně vzrostl a na mnoha farmách se tomu pružně přizpůsobili a jde jim hlavně o výdělek. Naštěstí jsou ale pořád místa, kde to neplatí, a Farma Hucul je toho ukázkou, tady se snad zastavil čas. Takže pokud se chce Vaše ratolest (nebo Vy) naučit jezdit na koni, máte zde tu nejlepší příležitost – stačí si předem objednat hodinovou lekci, která stojí 280 Kč.

Farma Hucul 1Farma Hucul 4

Je to vůbec nejlevnější cena, kterou jsem kde viděla, a jako bonus hodina výcviku na Janově Hoře trvá skutečně 60 minut, zatímco na jiných farmách „hodina“ trvá jen 45 minut. Dceři na Farmě Hucul každý rok lekce objednávám a je nadšená, trenéři jsou zde velmi milí a kvalitní, lekci umí udělat zábavnou a huculové se velikostí ideálně hodí pro děti. Nejčastěji se ale děti nechávají vozit půl hodiny po okolí (za 180 Kč), i to je lepší předem objednat, ale personál je zde velmi pružný a myslím, že žádný malý jezdec neodejde s nepořízenou.
Součástí chaty je restaurace, ale tu jsme ještě nenavštívili, tak snad příští rok. Ale pokud i zde platí, že jaké toalety, tak taková restaurace, tak se musí jednat o dobrou restauraci.
Pokud se rozhodnete navštívit Farmu Hucul ve všední den, zažijete krásný pohodový den, o víkendu zde bývá rušněji, ale i když davy lidí nesnáším, nikdy jsem odsud neodcházela otrávená.
Toto místo můžu vřele doporučit všem milovníkům přírody a zvířat.


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet vyhrát i vy.
V září vybere redakce portálu VašeDěti.cz výherce, kteří si mezi sebou rozdělí 10 knih z edice Kam v České republice, které do soutěže věnovala společnost Albatros Media.

Pozn.red.: Text neprošel redakční úpravou.

Napsal/a: Marinada

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (21 vyjádření)

  • Marinada

    A ještě taky pro jistotu zdůrazním, že se jedná o jinou stáj, než je Farma Hucul 🙂
    Farmu Hucul můžu opravdu všem doporučit. S táborem tam zkušenost nemáme.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist