Eko farma – Jalový dvůr

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Asi už každý poznal, že Dominik miluje zvířátka, a tak jsme se vydali na Ekofarmu Jalový dvůr. Snahou farmy je co největší přirozenost a pohoda všech zde žijících zvířat. A protože se nám zde líbí, vrátili jsme se po roce znovu.

Loni se zde mohl Domča vozit na koni, a protože nám to z důvodů stěhování a velkých rodinných změn letos nevyšlo, tak jsme se aspoň jeli podívat, co je na farmě nového a nakrmit koníky tvrdým pečivem.

DSCN3721  DSCN3734

Vzali jsme sebou i starší sestru Dominika a jeho synovce a neteře. Miminka se na čerstvém vzduchu krásně prospala a starší děti se pořádně vyběhali.

Kdo má zájem, může přijet na Jalový dvůr také, najdete ho mezi Slavkovem a Bučovicemi, za obcí Křižanovice. Zde si určitě odpočinete a načerpáte nové síly. Čeká na vás stráň s pasoucími ovcemi, koňmi, romantický rybník, případně stezky Ždánickým lesem. Mimo koní zde máte šanci vidět oslíky, kravičku Verunku a lamáka. V ohradě pobíhají čínská prasátka a ve voliérách  pávy či husy. Pokud vám vyhládne můžete navštívit místní stylovou hospodu „U Hříbka“ kde se občerstvíte.

DSCN3736   DSCN3740

Můžete si zde nejen odpočinout při cyklistických výletech, ale lze si domluvit projížďku na koni, oslíkovi a nebo dokonce i v kočáře.Ta mě docela zaujala a určitě by se Domčovi jízda v kočáře moc líbila.

Pořádají zde i tábory pro děti a jednodenní i víkendové pobyty i pro dospělé. Pro rybáře je lákadlem velký rybník, ve kterém lze po zakoupení místního rybářského lístku lovit ryby. V rybníce na vás čekají kromě kapříků také amuři, úhoři, děda sumec a další ryby.

Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z edice Neznámé Čechy, kterou vydalo nakladatelství Mladá fronta.

Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Péče o první dětské zoubky

„Mléčné zuby stejně vypadají a narostou nové.“ Je to pravda, ale i přesto je potřeba se o už od

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist