Dinopark a bludiště v Německu

Rubrika: Cestování, Z našich cest
Při naší dovolené jsme si udělali díky kamarádce výlet z Česka do německého dinoparku a hned vedle něj je krásné bludiště. Vše se nachází blízko Drážďan v Kleinwelce.

Vstupné je 12 euro za dospělého a děti 3-14 let platí 7 euro. V bludišti je to za dospělého 4,50 eura a děti 4-14 let za 3,50 eura.

Prošli jsme v České republice několik dinoparků, ve Vyškově, Ostravě, Praze i Plzni, ale raději nesrovnávat. Určitě tento dinopark doporučuji těm, pro které je dostupný, mají větší množství dinosaurů, dokonce zde najdete pravěký život, lovení mamutů. Celkem je zde 73 možných modelů a vše je situované v lesoparku, takže ve stínu a v přírodě, mají to moc hezky udělané.

dinopark 1dinopark 2dinopark 5dinopark 3

Cestou potkáte veliké lanové centrum, kde se děti mohou vyblbnout a prolézat v několika patrech. Cestu dolů najdou klasicky nebo i skluzavkou. My se po projití celého parku zastavili i na hřišti s vodním živlem. Kaskádovitě udělaná plošina s vyvěrající vodou láká malé i velké, spoustu různých atrakcí děti zabaví na dlouhou dobu, takže doporučuji sebou plavky a ručník.

Zároveň je zde i možnost občerstvení a teplého jídla. Já ochutnala výbornou čočkovou polévku s párkem a moc mi chutnala. K rychlému odchodu nás bohužel donutila rychle se blížící bouřka, před kterou jsme se schovali do místního shopu a Dominik si vybíral plyšového dinosaura. Odjížděli jsme dříve jako bylo v plánu, ale děti byli plní zážitků.


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet vyhrát i vy.
V září vybere redakce portálu VašeDěti.cz výherce, kteří si mezi sebou rozdělí 10 knih z edice Kam v České republice, které do soutěže věnovala společnost Albatros Media.
Pozn.red.: Text neprošel redakční úpravou.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

 • Nedávno jsme byli jak v bludišti tak i v dinoparku v Kleinwelce a musím říct, že to tam opravdu nemá chybu a i můj syn řekl, že to je nej dinopark kde zatím byl (je mu 7) Koho by zajímaly aktuální informace z roku 2017 a fotky, jak to tam nyní vypadá, tak se může podívat na můj článek https://www.autovylet.cz/dinopark-kleinwelka-je-nejhezci-ktery-jsme-s-detmi-navstivili/ a třeba budete mít také inspiraci kam ještě na konci letních prázdnin vyrazit.

 • Králíček4

  Jasně,je to kousek u Ostravy,ale nerozepisovala jsem to dopodrobna,protože zde nešlo o žádný dinopark v Česku.A když půjdu do detailů,tak se všude píše Ostrava i když to přímo Ostrava není.Někde i Ostrava-Orlová,dokonce jsem četla i u Karviné,ale Ostrava vede.

 • Prosím, pište, že Ostrava není v Ostravě.
  Dostupnost
  DinoPark se nachází na ostravsku u obce Doubrava mezi městy Orlová a Karviná.
  Vzdálenost vzdušnou čarou: 13 km východně od Ostravy
  Vlakem:
  Autobusem: zastávka Orlová – Důl Doubrava, linka Orlová – Karviná
  Autem: silnice I třídy 59, dále silnice II třídy 474 a odbočka do prava na silnici III třídy do Doubravy
  ZDROJ INFORMACÍ: http://www.dinopark.cz

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist