Cestujte na Kanárské ostrovy i s malými dětmi

Rubrika: Cestování

Děti milují moře, zejména ty nejmenší. I když cestování s malými dětmi bývá náročné, stojí rozhodně za to. Kanárské ostrovy jsou pro malé děti jako stvořené a nabízí pro ně velké zooparky plné cizokrajných zvířat, jemný a čistý písek a průzračné moře s pozvolným vstupem. Zalíbení v ostrovech naleznou i teenageři v aquaparcích.

Dovolená po celý rok

Na Kanárské ostrovy jezdí rodiny s dětmi po celý rok, jelikož teplota vzduchu není nikdy nižší než 18 °C. Nejteplejší měsícem je srpen, kdy je na ostrovech kolem 30 °C. Teplota Atlantického oceánu se na ostrovech pohybuje od 18 do 23 °C. Pro děti jsou Kanárské ostrovy ideální dovolenou, jelikož počasí není příliš horké a voda je dostatečně teplá.

Nejvhodnějším měsícem pro cestování s malými dětmi je září, kdy je voda dostatečně teplá a na ostrovech již není takové horko. Pro předškoláky jsou vhodnými měsíci také březen a duben.

1

Na ostrovy můžete jet i v zimě, kdy pořídíte dovolenou levně, ale obecně pro batolata není tato destinace vhodná kvůli studené vodě. Pokud se budete koupat pouze v bazénu a dítě bude v brouzdališti, zimní zájezd s klidem zakupte.

Let trvá kolem pěti hodin. Po přistání a vyzvednutí zavazadel se dostanete do hotelu do 45 minut, protože ostrovy jsou malé a hotely určené pro děti se nenachází daleko letiště.

Jaký zvolit nejlepší hotel?

Děti vyžadují při dovolené speciální pozornost, proto vybírejte jednoznačně ty hotely, které mají bohatý animační program. Stejně by vás mělo zajímat, jak velké má hotel brouzdaliště, popřípadě bazén pro děti. Volte ty hotely, u kterých je výslovně napsáno, že jsou vhodné pro rodiny s dětmi, protože u nich máte zaručený animační program. Některé zájezdy jsou přímo dělané pro rodiny s dětmi a dle vybraného typu zájezdu za děti neplatíte, popřípadě si cestovní kancelář účtuje malý poplatek.

Chystáte-li se na dovolenou na poslední chvíli, zvolte z nabídek last minute zájezdů na Kanárské ostrovy.

Při cestování s miminkem nebo batoletem se podívejte, zda je dětská postýlka na vyžádání zdarma. Vybírejte zásadně hotel u moře, abyste nemuseli s dětmi vážit dlouhou cestu na pláž.

kanary foto (5)

Proč cestovat s dětmi na Kanárské ostrovy?

Písek na ostrovech je jemný a děti si na něm vyhrají. Tmavý písek najdete na ostrově Tenerife, na ostatních ostrovech naleznete písek zlaté až bílé barvy.

Ostrovy nebývají přelidněné, ale disponují dobrou dostupností obchodů, objevíte zde také velké množství dětských hřišť. Díky pozvolnému vstupu do moře a teplé vodě je tento typ dovolené vhodný i pro batolata, která se za přítomnosti rodičů mohou cachtat na břehu.

Premisou je dobrá zdravotnická péče, kdyby se dětem něco stalo a potřebovali jste vyhledat v urgentních případech lékaře. Výhodou dovolené s cestovní kanceláří je komfort služeb, které cestovní kancelář svým klientům zajišťuje. Pokud je dítě nemocné, delegát vyhledá lékařskou pomoc.

Doporučí vám fakultativní výlety s dětmi nebo vám ukáže vhodné restaurace a dětská hřiště, kam se jít s ratolestmi najíst a pobavit. Na plážích si za poplatek můžete objednat slunečníky a lehátka.

Teenageři si Kanáry zamilují díky aquaparkům a vodním sportům

Větší děti a teenageři se na ostrovech vyřádí ve vodním parku nebo v parku s exotickými zvířaty. Na ostrovech najdete několik aquaparků, zoo parků a zábavních parků. Děti se mohou projet na velbloudech, vyzkoušet si v moři windsurfing, jízdu na banánu a hrát plážové sporty, zahrají si golf, zarybaří, mohou surfovat a potápět se.

3

 Vyrazte na Kanáry znovu

Každý ostrov je něčím specifický a na dovolenou vyrazte klidně opakovaně. Na ostrově Fuerteventura najdete nejkrásnější pláže. Se staršími dětmi se můžete vydat do aquaparku Baku Fuerteventura nedaleko městečka Corralejo, podívat se na vrak americké lodi American Star, navštívit zoologickou a botanickou zahradu Zoo La Lajita nebo se plavit ponorkou.

Gran Canaria nabízí ke spatření delfíny nebo želvy. S většími dětmi se budete věnovat golfu, prohlédnete si místní vesnice, půjčíte si kola a zajedete se podívat po ostrově nebo se vypravíte na kurzy horolezectví. Aqualand Maspalomas je určený pro starší děti, které si užijí tobogány a vodní svět.

Lanzarote vás uchvátí krásnou přírodou, kterou naleznete například v národním parku Timanfaya. Ostrov je určený pro cestovatele, kteří mají rádi přírodu.

Na Tenerife se dětem zalíbí největší zoopark na celých Kanárských ostrovech Zoo Loro Parque.

S batolaty navštivte ostrov Fuerteventura.

Napsal/a: TravelPortal.cz

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist