Bobovka

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Opět vás zvu na výlet do „Gorolie“. Tedy prapodivně mluvící, nejvýchodnější, slezský výběžek. Tentokrát do Mostů u Jablunkova. Je to pohraniční víska, těsně před hranicemi se Slovenskem. Má 4 000 obyvatel a mezi nimi mou dobrou kamarádku, která mě pozvala na místní atrakce.

Kdo by řekl, že pouze 20 km od hutního města Třince, kde jsou dominantou komíny místních železáren a panelové věžáky, je tak krásná příroda, hory plné borůvek, hřibů a kvalitních turistických stezek.

V místním skiareálu je celoroční vyžití. V zimě lyžování, ať už sjezd, nebo běžky, lyžařská školička, noční lyžování, veškerý servis, včetně půjčovny.

V létě je zde spousta adrenalinového vyžití. Čeká na vás lanové centrum, lezecká stěna, bungee trampolíny, aquapark (nedaleko), paintball a bobovka.

Bobová dráha byla v roce 2004 vybudovaná jako první nadzemní dráha v republice. Je dlouhá 950 m a je možné v bobu jet ve dvojici nebo sám. Samozřejmostí jsou bezpečnostní pásy a brzda. A na konci jízdy vám ještě časomíra ukáže ten váš jízdní čas.

Můj zážitek? První jízda trvala neskutečně dlouho, protože jsem stále brzdila a měla pocit, že se v zatáčce vyklopím. Druhá a další už byly rychlejší a dokonce jsem si vysloužila pochvalu místního zaměstnance, že se opravdu lepším. Ale jsem srab, úplně bez brzdy byla snad ta poslední, desátá jízda. Ale byl to fičák a parádní!

Hned vedle letních adrenalinů je horský hotel Grůň. Nádherná, dřevěná stavba, kde si v restauraci můžete objednat krajové speciality, mezi které zajisté patří „bachora“. Je to jídlo prostého lidu – bramborové těsto (jako na bramborové placky) obohatíte kouskem uzeného bůčku na kostičky, nacpete do vyčištěných střev a upečete.

Nezní to asi moc libě, ale bašta to je! Nevěříte? Nezbývá, než přijít ochutnat… *

Tento příspěvek byl zařazen do soutěže Poraďte, kam na výlet a vyhrajte, do které se můžete zapojit i vy. Stačí do 31. 8. 2012 včetně poslat svůj tip na suodal@vasedeti.cz a tím se zařadíte do soutěže o zajímavé ceny.

Napsal/a: Ježeček

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist