Adršpach – skalní město

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Ze zámku jsme se vydali dále do skal. Podle mapy a rad paní z informačního centra už to nebylo daleko a také jsme předem věděli, co si můžeme dovolit projít s kočárkem. Jak jsme se přibližovali skalnímu městu, stále častěji byly mezi stromy vidět kousky skalního města. Byly to nádherné výhledy.


Zaparkovali jsme na odstavném parkovišti nedaleko vstupu do skalního města a vyšli jsme vstříct novým zážitkům. Když jsme přešli cestu začal syn pochtívat cukrovou vatu, protože je zde řada rychlého občerstvení, stánky se suvenýry apod. Jelikož byl čas oběda skončili jsme v nejbližší restauraci. Obsluha byla rychlá, ale výběr omezený – rychlovky, hotovky. Ale najedli jsme se a už jsme konečně vyšli směrem do skal.
Zarazilo mě, kolik lidí proudilo oběma směry – ale to prý nebylo nic, proti tomu, jaký nával bývá o víkendech. Celý okruh skalním městem je dlouhý asi 3,5 km. Vzhledem k tomu, že vede po asi 800 schodech šli jsme pouze část, která se dá lehce zvládnout s kočárkem, nebo s hodně malými dětmi.

Adršpach 2Adršpach 4

Nejprve jsme chtěli obejít zaplavený lom. Procházka je dělaná pro kočárky, jsou zde odpočinková místa a může to být zajímavé. Ale jelikož náš syn toužil velmi velmi hodně po plavbě na lodičkách, raději jsme šli hned dále do sklaního města. Cestou jsme viděli krásné útvary a hádali jsme, co asi mohou zobrazovat. Po přečtení cedulek – pokud jsme se netrefili – jsme alespoň v tom pískovci hledali to, co měl prý zobrazovat. Byla to moc hezká procházka. Cestou jsme viděli např. homoli cukru, sloní náměstí, Krakonošův zub, rukavice, čertův most atd. Procházku jsme končili u malého vodopádu. Dále už vedou schody. U vodopádu je malé posezení, takže jsme posvačili a odpočali si před cestou zpět. Také jsme museli převlékat starší dítě, které „nešťástnou náhodou“ skončilo ve vodě. Naštěstí jen jednou nohou, ale náhradní obuv s sebou opravu nenosím. Takže jsme do boty nacpali pampersku a šli jsme zpět. U auta jsme se rozhodli ještě pro krátkou procházku na druhou stranu od skalního města. Jsou zde skály, kde můžete vyzkoušet lezení, nebo se jen tak projít. Bylo už k večeru a nás čekala ještě cesta domů. Proto jsme se vraceli dříve, než bychom chtěli.

Adršpach 1Adršpach 3

Pokud nejste zrovna lezci, kteří by rádi viděli svět z výšky některé skály tak skalní město doporučuji. Uvidíte přírodní krásu koncentrovanou do několika málo kilometrů. Pro toho, kdo nechce platit vstupné se zde najde určitě řada turistických procházek, které určitě budou stát za to. Okruh skalním městem je celoročně přístupný v návštěvních hodinách. V letní sezóně: od pondělí do neděle 8-18 hod. V zimní sezóně: od pondělí do neděle 8:30-16 hod. Projížďka na lodičce: 9-17 hod.
Ceník:
Parkovné: 100,- Kč/den
Skalní město Adršpach:

Dospělí 70,- Kč
Děti od 6 let 35,- Kč
Studenti, invalidní důchodce 35,- Kč
Psi 10,- Kč
Rodinné vstupné
(2 dospělí + 2 děti)
170,- Kč

Projížďka na lodičce

(děti od 6 let)

50,- Kč

Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších.
Po zveřejnění všech soutěžních článků vybere redakce portálu VašeDěti.cz výherce, kteří si mezi sebou rozdělí 10 knih z edice Kam v České republice, které do soutěže věnovala společnost Albatros Media.

Pozn.red.: Text neprošel redakční úpravou.

Napsal/a: Pavluschka

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

  • Anonymní

    O víkendu jsme po dlouhé době navštívili Adršpach. První nemilé překvapení je cena parkovného. 100 Kč za osobní automobil na obyčejném štěrkovém parkovišti, jehož provozovatel je obec a tudíž financované z našich daní je poněkud moc. Musel jsem se 2x zeptat obsluhy, zda to myslí vážně nebo jsme přijeli na Karlštejn. Poněkud komicky působí fakt, že platíte i za parkování kol, a to 10 Kč za kus. Samotná návštěva skal je krásným zážitkem, vše upraveno, prostě tak, jak to u placené služby má vypadat. Kvalita WC je uspokojující. Kvalita stravování ve stáncích před skalami už nikoli. Prostředí zakouřené a stoly ulepené a nemyté. Doporučuji dávat pozor na zloděje, neboť během naší návštěvy turistce z Polska někdo u těchto stánků ukradl fotoaparát. Za nás palec dolů a příště podpoříme jinou oblast.

  • byli jsme tam, opravdu nádhera 🙂 Už se těším, až malá povyroste a pojedeme zase…

  • bamiska

    tam bych se ráda podívala, jednou jsme byli ale jen okrajově, a tyhle soutěsky co jsou na fotečkách bych chtěla projít….pohádkové místo…

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist