A prý že princezny neexistují?

Rubrika: Cestování, Z našich cest

O krásném zámku v Miloticích jsem vám již psala nedávno a tak se nebudu opakovat. Letos jsme zde zažili něco zcela mimořádného! Protože se nám zámek moc líbí, a kde se nám líbí, tam se rádi vracíme a zvláště pokud tam na nás ještě čeká něco, co jsme nezažili.

Začnu malým zklamáním, které čekalo na Domču. Těšil se na setkání s dravci, ale bohužel bylo zavřeno. Domča má v živé paměti, že dravce minule vypouštěl a přivolával a chtěl si to zopakovat. Tak třeba zase příště.

Ale i přes toto zklamání jsem pro Domču a vnučky měla speciální překvapení, které vše vyvážilo. Všichni tři byli nadšení, protože jsem je vzala na zámek do Milotic, kde si mohli půjčit kostým prince a princezny. No, kdo by se na chvíli nechtěl stát princem či princeznou? Schválně kolik z vás si to přizná? A právě zde si tento sen můžete splnit. A to nejen děti, ale i dospěláci.

DSCN3538   DSCN3560

Půjčení kostýmu pro děti vyjde na 120 Kč a pro dospělou osobu je za 240 Kč, pak se můžete přesně půl hodiny procházet a fotit třeba v zámecké zahradě. Vyzkoušíte si procházky panovníků z doby minulé.

Pokud vám nebude stačit jen tento zážitek, je možné si prohlédnout vnitřní prostory zámku a dovědět se něco, co ještě nevíte. Nebo vedle zámecké zahrady navštívit zahradnictví, kde je možné se nejen projít, ale i nakoupit nějakou kytičku do své zahrádky. Přes zahradnictví se dá i projít ven z parku do vesničky a pro ty, kteří už dostanou hlad, jsou tu dvě restaurace, kousek od sebe. My se tentokrát dobře najedli v hostinci na Zámecké, nebo lze i hostinec u Draka.

DSCN3588   DSCN3579

Pokud vám zbyde ještě čas, můžete se vydat dále směr Hodonín, kam dojedete asi po 13 km. Zde najdete menší ZOO i s atrakcemi pro děti.

DSCN3594

Milotice nás nikdy nezklamou, a tak doporučejeme i vám.

Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z edice Neznámé Čechy, kterou vydalo nakladatelství Mladá fronta.

Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist