Zkuste život v Africe!

Rubrika: Akce pro děti

ZKUSTE ŽIVOT V AFRICE!
Pampers a UNICEF, v rámci unikátní kampaně 1 balení = 1 vakcína, představí africká řemesla, hudbu, ochutnávku afrických jídel, ale také dílničky pro šikovné ručičky pro maminky i jejich děti…

Značka Pampers, která je již téměř 40 let uznávaným jménem v oblasti péče o děti, pořádá velkou akci v pražské ZOO pro děti, jejich maminky a pro všechny návštěvníky, kteří chtějí vidět alespoň střípky ze života lidí v Africe. Celá akce má za úkol především pobavit, ale také představit účastníkům unikátní kampaň Pampers UNICEF 1 balení = 1 vakcína. Cílem této kampaně je úplné vymýcení mateřského a novorozeneckého tetanu (MNT) v rozvojových zemích. Z výtěžku každého označeného* výrobku Pampers UNICEF bude 0,047 EUR určeno organizaci UNICEF, která z těchto příspěvků zajistí vakcíny proti tetanu, které následně zachrání životy dětí zemí třetího světa. Kampaň potrvá od 1. října do
31. prosince 2008.

Třídenní akci zahájí Zdeňka Žádníková Volencová

Akce „Zkuste život v Africe“ začíná ve čtvrtek 16. října a pokračuje v sobotu 18. a v neděli 19. října. Bude začínat každý den v 11:00 a potrvá do 14:00. Ti z návštěvníků, kteří přijdou hned ve čtvrtek budou mít to štěstí potkat známou herečku Zdeňku Žádníkovou Volencovou, která je patronkou kampaně Pampers UNICEF v Čechách. Odbornou záštitou je v České republice uznávaný psychiatr MUDr. Martin Jarolímek, který se podělí o své zkušenosti z lékařského pobytu v Africe.

Co Pampers připravily pro návštěvníky ZOO?

 • Zkuste exotická africká jídla připravovaná rodilými Afričany! K ochutnání budou pečené banány, speciální omáčky, čaj a limonáda, takže opravdu každý bude mít šanci pocítit chuť afrických dálek.
 • Bubeníci a tanečníci předvedou divokou show včetně vystoupení šamana. Typický africký tanec a hudbu si budou moci vyzkoušet i děti, protože pro všechny bude připraven workshop, kde se budou moci naučit základům.
 • Navlékání korálků s maurskými motivy – workshop, kde si děti budou moci vytvořit tradiční africké náhrdelníky.
 • Pletení afrických copánků – děti budou mít možnost nechat si uplést tradiční copánky dokonce v různých barvách!
 • Malování na obličej – oblíbené malování zvířátek na obličej bude okořeněno chutí Afriky.
 • Výroba létajících dráčků a razítek z brambor, které si děti budou moci vzít s sebou.
 • Vyprávění afrických pohádek a vytváření pohádkových masek – děti budou mít možnost poslechnout si africké pohádky a také si je sami zahrát s vytvořenými maskami.
 • K vidění budou také krátká videa, která vypráví poutavým způsobem o životě v Africe a také informace o kampani 1 balení = 1 vakcína se Salmou Hayek, která je globální tváří kampaně.
 • VŠECHNY AKTIVITY JSOU ZDARMA!

Kampaň Pampers UNICEF 1 balení = 1 vakcína*
UNICEF a Světová zdravotnická organizace (WHO) předpokládají , že úplného vymýcení mateřského a novorozeneckého tetanu ve 46 zemích, kde stále přetrvává jako problém, by se dalo dosáhnout v roce 2012. Společně s maminkami chce Pampers pomoci UNICEF eliminovat tuto zabijáckou nemoc.
Podle odhadů zemře v současné době 140 000 dětí ročně na novorozenecký tetanus a až 30 000 žen na tetanus mateřský. Tato tragédie je úplně zbytečná a dá se jí snadno předejít, jak už dokázal očkovací program UNICEF.

Cíl kampaně: eliminovat mateřský a novorozenecký tetanus

 • Kampaň „1 balení = 1 vakcína“ umožní značce Pampers a organizaci UNICEF zlepšit životní podmínky potřebných žen a dětí po celém světě a pomoci jim bránit se před nemocí ohrožující jejich životy, které se však dá předejít.
 • UNICEF a Světová zdravotnická organizace předpovídají, že do roku 2012 by se mohlo podařit eliminovat mateřský a novorozenecký tetanus ve 46 zemích, kde tato choroba představuje problém veřejného zdravotnictví. Značka Pampers se spolu s maminkami snaží pomoci organizaci UNICEF v podpoře zemí, které chtějí vyhladit tuto zákeřnou nemoc.
 • S pomocí maminek darovala značka Pampers už 50 milionů vakcín. Tyto vakcíny ovlivní život matek a dětí v 17 zemích Afriky, kterými jsou Angola, Kamerun, Středoafrická republika, Pobřeží slonoviny, Demokratická republika Kongo, Etiopie, Rovníková Guinea, Gabon, Keňa, Libérie, Madagaskar, Mali, Mauritánie, Nigérie, Niger, Sierra Leone a Tanzánie.
 • V průběhu příštích tří let chce značka Pampers vybrat peníze na dalších 200 milionů vakcín, které by měly pomoci organizaci UNICEF v podpoře zemí, jež si daly za cíl eliminovat tuto chorobu.

  *Speciálně označené výrobky
  Výrobky, jejichž koupí přispějete na tento projekt, budou označeny nálepkou 1 balení = 1 vakcína navrženou zvláště pro tento účel.
  Mezi tyto výrobky patří: všechna takto označená balení plenek Pampers, všechna Jumbo balení plenek Sleep&Play a čtyřbalení všech variant vlhčených ubrousků Pampers (4ks v balení).
  Ostatní varianty označených vlhčených ubrousků Pampers přispívají 1 vakcínou v jakékoliv kombinaci při nákupu 4 základních balení Pampers (72ks) nebo Clean&Play (63ks) nebo dvou dvojbalení Pampers (2x72ks) nebo Clean & Play (2x63ks).


  Pro více informací o kampani „1 balení = 1 vakcína” navštivte www.pampers.cz .

  UNICEF
  Dětský fond OSN (UNICEF) je jediná organizace OSN, která se věnuje pouze dětem. UNICEF se snaží o vybudování světa, ve kterém by se dodržování práv každého dítěte stalo trvalým etickým principem a mezinárodním standardem chování.

  UNICEF poskytuje potraviny, čistou vodu, vzdělání, ochranu a rychlou pomoc v nouzi, čímž zachraňuje mnoho mladých životů. Miliony dětí každý rok stále umírají na nemoci, jimž lze předcházet, jako jsou dehydratace, infekce horních cest dýchacích, tetanus a spalničky. UNICEF společně s dalšími organizacemi OSN a vládními a nevládními organizacemi mají rozsáhlé zkušenosti a zdroje na to, aby dětem po celém světě byly schopny dát velkou šanci na přežití. Dnes je UNICEF aktivní ve více než 190 zemích, kde sjednocuje obyvatele a svoje partnery za účelem udělat svět lepším pro budoucí generace.

  Pro více informací prosím kontaktujte:
  Ivan Krejčí

  P&G

  krejci.i@pg.com
  221 804 301

  Marie Botíková
  Fleishman-Hillard
  botikova@fleishman.com
  234 669 507

  Napsal/a: redakce (Pavlína)

 • Toto taky stojí za přečtení!

  Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

  Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

  Čtu dál →

  Co pomáhá na dětský kašel?

  Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

  Čtu dál →

  Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

  Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

  Čtu dál →

  Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (11 vyjádření)

  • Anonymní

   Hmm podle vás stojí vakcína 60 Kč něbo až 100 Kč. Podle společnosti Pampers stojí asi 1.2 Kč, přibližně tolik daruje společnost Pampers organizaci Unicef za každé balení ( 0.047 Euro ) Podle nich opravdu jsou náklady na pořízení jedné vakcíny 1.2 Kč, ani se mi tomu nechce věřit. ( když se to veme kolem a kolem, tak je to směšný dar ) Mělo by to být alespoň: 1 balení = 10 vakcín

  • Matušenka
   Matušenka

   Plínky jsem koupila ,ale boužel moc nevěřím těmto akcím.Tak musím doufat že když je to pro děti a podporuje to pampers že to k nim taky dorazí.

  • danasi

   Tak ještě pošlem dms, aby jsme to pojistili.

  • jj, určitě 🙂 Už jsem poslala dvě a budem pokračovat 🙂

  • Ájíku, teď jsem ještě v jiném přehledu našla cenu 100,- Kč, tak si vyber… 🙂
   Každopádně ať stojí vakcína kolik chce, každá poslaná koruna dobrá a DMSkou přispěješ určitě víc než koupí plenek. 🙂

  • Vidíš, jen 60,- Kč…. paráda, tak budem průběžně posílat i s manžou a bude to určo víc než na jednu vakcínu… Dík :)))

  • Ájíku, rádo se stalo. I tobě díky za inspiraci, našla jsem cenu vakcíny – http://www.vakcinace.cz/cenik.htm
   Podle této tabulky by měla stát jedna vakcína 60,- Kč. Takže ještě alespoň jednu DMS, ať je na dávku pro 1 dítě. 🙂

  • Jarmuschka
   Jarmuschka

   Jo jo, plenky už u nás nejsou aktuální (i když my preferovaly jinou značku), snad ty ubrousky – ale ty máme taky radši jinou značku.
   Ta DMS je vítaná alternativa.

  • Babofko, dík moc za tip, my už zase s plenkami přestáváme… 🙂
   Takže jsem si dělala hlavu, jak to udělat. Věřím, že když těch DMS odešlu víc, aspoň najednu vakcínu se to nasbírá. Díky! 🙂

  • Pampersky nám moc nevyhovují (po Active baby vyrážka na zadečku a Sleep and Play docela jo, ale nemají pružné pásečky), takže koupí plenek moc nepřispějeme. Ale pro jistotu jsem hned odeslala dárcovskou DMS. I když nejradši bych si nějakého černouška vzala domů… 🙂

   Pro ty, kdo by chtěli přispět alepoň formou DMS, kopíruji ze stránek Unicefu:
   Odesláním dárcovské SMS ve tvaru: DMS UNICEF na číslo 87777 pomůžete dětem. Cena DMS je 30 Kč, UNICEF od Vás obdrží 27 Kč.

  • danasi

   Do prahy nepojedu, ale plenky jsem už koupila. Musíme udělat něco pro děti.

  Co na to říkáte?

  Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

  Sdílet
  Sdílet
  TOPlist