Waldorfský adventní jarmark

Rubrika: Akce pro děti

Adventní jarmark, pořádaný základní školou Brno Masarova a občanským sdružením W- alternativa, se koná v sobotu 9. 12. 2006 v prostorách školy na Masarově ulici číslo 11 v Brně – Líšni…

Během posledních let se z tohoto jarmarku stala tradiční akce, která vždy v adventním čase znovu potěší srdce žáků, rodičů a přátel Waldorfské školy. Rodiče i děti mají možnost nejen nakupovat, ale také vytvářet originální rukodělné výrobky, poklábosit s přáteli a na chvilku se zastavit v předvánočním shonu.
Tuto možnost nabízejí dílny, kde si můžete vyzkoušet si svou zručnost na mnoha výtvarných a řemeslných technikách, např. malování hedvábí, malba triček a prostírání, dřevořezba, výroba svíček a svícnů, drátkování, práce s ovčí vlnou, zdobení perníčků i marcipánu, drobné práce z papíru, slámy i včelího vosku (přáníčka, vánoční ozdoby, betlémky) a podobně.
Příjemným zpestřením letošního ročníku bude kouzelnická show, divadelní představení „Vánoční hra o Ježíšku“ a taneční vystoupení, která si pro Vás připravili naše děti.
V den konání jarmarku se škola naplní nefalšovanou sváteční atmosférou, jejíž součástí je také možnost posezení v čajovně a ochutnání nejen vegetariánských dobrůtek. Čajovna nabízí široké spektrum lahodných chutí čajů i bylinných směsí. Školní jídelna už od rána voní nejrůznějšími teplými, studenými, slanými i sladkými jídly připravenými ochotnými kuchaři a kuchařkami z řad rodičů. Toto lákavé občerstvení si mohou návštěvníci dopřávat po celou dobu trvání jarmarku.

Adventní waldorfský jarmark je příjemnou alternativou k hektické atmosféře přeplněných supermarketů. Na našem jarmarku můžete levně pořídit dárečky pro své nejbližší bez „zaručeně nejlevnějších vánočních půjček“, navíc v přátelské atmosféře spolupráce rodičů a dětí, připravujících pro Vás společnými silami tuto akci. Věříme, že nás poctíte co nejhojnější návštěvou a pomůžete nám vytvořit onu radostnou atmosféru tepla a klidu, kterou si při odchodu odnesete do svých domovů.

Program Jarmarku:
10:00 Slavnostní zahájení – tělocvična
11:00 Otevření dílen
11:30 Kouzelnické představení – tělocvična
13:00 Pohádka „Vánoční hra o Ježíšku“ – divadelní sál
14:15 Taneční vystoupení – divadelní sál
16:00 Zakončení

Více o občanském sdružení W-alternativa,
sdružení pro podporu waldorfské pedagogiky na stránkách www.waldorf-brno.cz

Napsal/a: Jitka Reitterová

Toto taky stojí za přečtení!

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Jé, hurá, nějaká akce taky v Brně (nemám nic proti Pražákům, ale někdy mám dojem, že oni mají všechno). Už se těším, je to pro nás sice přes celé město, ale snad to bude stát za to.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist