Vyrazte do Modřanského biografu za animovaným filmem a vyhrajte!

Rubrika: Akce pro děti

Dárek pro děti i jejich rodiče nachystal na začátek školního roku Mezinárodní festival animovaných filmů AniFest ve spolupráci s Městskou částí Praha 12…

Mezi 20. a 22.říjnem ožije na tři dny jedno z nejstarších pražských kin, Modřanský biograf, animací ve všech jejích možných podobách.

Dopoledne budou věnována dětem – promítat se budou pásma krátkých filmů, například oblíbených Večerníčků.

Ve výběru nazvaném „Nové české Večerníčky“ je zařazeno to nejlepší, co se na televizních obrazovkách v posledních letech objevilo, včetně jedné epizody z večerníčku „O Kanafáskovi“, která letos v dubnu získala na AniFestu v Teplicích cenu za nejlepší krátký televizní film. Tu si tam také osobně převzala jeho autorka Galina Miklínová.

I v Modřanském biografu bude možnost setkat se s tvůrci a výtvarníky animovaných filmů. Dorazí například režisér František Váša a výtvarnice Bára Dlouhá, kteří budou v pátek dopoledne mluvit o tom, jak se jim pracovalo na filmu Autopohádky. Povídkový film na motivy knihy Jiřího Marka, který měl v českých kinech premiéru letos v březnu, bude mít v Modřanech také svou výstavu – ve foyer biografu budou k vidění originální loutky a dekorace z natáčení.

Nudit se v Modřanech ale nebudou ani rodiče nebo starší sourozenci. Večery totiž patří celovečerním animovaným filmům, které v běžném kině neuvidíte – těšit se můžete například na film „Goodbye Mister Christie“ slavného režiséra Phila Mulloye, který v sobě nezapře typický britský smysl pro černý humor nebo srbskou sci-fi „Technotise – Edit a já“ – příběh o studentce, která si nechá do svého těla implantovat speciální čip.

Pro všechny jsou tu potom Školičky animace, výtvarné dílny, během kterých zkušení lektoři vysvětlí zájemcům, jak vůbec takový animovaný film vzniká a účastníci dostanou možnost vyzkoušet si roli režiséra „na vlastní kůži“ a natočit si vlastní krátký filmeček.

„Kromě toho, že je pro děti zajímavé se dozvědět, kolik práce vlastně stojí rozhýbat postavičky tak, aby vznikl film, je animace také skvělým nástrojem, jak už u předškolních dětí rozvíjet kreativní dovednosti. V rámci festivalu AniFest pořádáme soutěž filmů vytvořených dětmi, takže výsledek našich Školiček je možné nám rovnou přihlásit do soutěže“, vysvětluje koordinátorka Školiček a programová dramaturgyně z AniFestu Malvína Toupalová.

Další informace a také kompletní program akce najdete na stránkách festivalu AniFest (www.anifest.cz) nebo na stránkách Modřanského biografu (www.modranskýbiograf.cz).

POZOR SOUTĚŽ!

Ve spolupráci s Mezinárodním festivalem animovaných filmů Anifest jsme pro vás připravili soutěž.

Vyhrát můžete vstupenky do Modřanského biografu na jeden den pro celou rodinu a dárkový balíček plný překvapení pro děti. Nalézt v nich můžete třeba DVD s pohádkou či výtvarné potřeby pro děti.

Stačí pouze odpovědět správně na soutěžní otázku – odpověď na ni naleznete v tomto článku.

Soutěž s Mezinárodním festivalem animovaných filmů Anifest běží od 11. října do 18. října 2011.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist