Vydejte se na Den dětí s dětmi do kostela

Rubrika: Akce pro děti

Již počtvrté se v pátek, na přelomu května a června, uskuteční Noc kostelů. Letos se tak stane 1.6., tedy v den, kdy děti slaví svůj svátek. I proto je letošní Noc kostelů zaměřena zejména na ně a programová nabídka je více než bohatá.

Během Noci kostelů otevře své brány přesně 1242 kostelů a modliteben. Každý zájemce může přijít a zúčastnit se mše, koncertu, kázání, workshopu, prohlídky, … Vstup je samozřejmě zdarma. Pro děti jsou připraveny soutěže, výtvarné dílny, pohádky, divadélka a mnoho dalšího. A i když by se dle názvu dalo soudit, že se akce budou konat v pozdních hodinách, není tomu tak. Čas je přizpůsoben dětem, takže již od pravého poledne můžete zavítat do některých kostelů.

Jako malou ochutnávku přinášíme výběr některých akcí:

Adamov – kostel sv. Barbory

Od 16 do 18 hodin je pro děti připraveno veselé soutěžení okolo kostela. V 19:05 začne interaktivní loutkové představení, po kterém bude následovat výtvarná dílna s vyráběním loutek (do 19:50). Více zde.

Benešov – kostel sv. Mikuláše

Od 16:00 do 17:30 se děti mohou ve farní zahradě vypravit na pouť za patronkou naší země. A v čase 18:45-19:00 proběhne zpívání dětských písní s kytarou. Více zde.

Blansko – dřevěný kostelík Husova sboru

Děti předškolního a mladšího školního věku mohou od 15 do 17 hodin navštívit výtvarnou dílnu a zasoutěžit si. Poté, v 17:15, následuje divadelní představení ZUŠ Blansko. Více zde.

Borovany – kostel Navštívení Panny Marie

Chcete-li poznat borovanský kostel, je tu pro vás (resp. pro vaše děti) kreativní program v čase 18:30-19:00. Po celý večer budou v malé klubovně na faře probíhat hry pro děti a ve společenské místnosti bude připraveno menší občerstvení. Více zde.

Bořetice – kostel sv. Anny

Kdo uteče, vyhraje! Takový název má bojová hra pro děti o zajímavé ceny. Začíná v 16:00. Dále je připraveno bohaté domácí občerstvení, výtvarná dílna, hry, … Na stanovištích budou dohlížet dobrovolní hasiči. Využít můžete i nabídky prohlídky kostela. Více zde.

Brno

–        Brno-Lesná, Duchovní centrum

Od 14:30 do 17:45 jsou připraveny dětské hrátky pro malé i velké. Kromě soutěží, divadélka, … bude k dispozici i skákací hrad! Více zde.

–        Brno-Řečkovice, kostel sv. Vavřince

Už jste někdy slyšeli o autogramiádě svatých? Ne? Tak se na ni vypravte! Kromě her a soutěží na vaše děti čeká i překvapení… Odvážní se mohou vydat na prohlídku kostela seshora a návštěvu kostelní věže. Více zde.

České Budějovice – evangelický kostel

Chcete si potrápit mozkové závity? V tomto kostele na vás čekají hlavolamy, hry a soutěže. A poté můžete shlédnout loutkové (maňáskové divadlo). Více zde.

Děčín – Křešice – obecní kaple

Talentované děti se mohou zapojit do malířské či literární soutěže. Připraveny jsou i puzzle a omalovánky s vyobrazením kaple. Program začíná v 17 hodin. Více zde.

Frýdek – Místek – Evangelický kostel

V 18:00 začíná program Kostel dětem (tvoření, kvízy, kreslení před kostelem, …). V 18:30 naváže dobrodružná prohlídka kostela pro děti i dospělé – bude se hledat poklad! Více zde.

Havlíčkův Brod – kostel sv. Vojtěcha

Veškerý program v tomto kostele (od 19 do 22 hodin) je věnován dětem. Biblické příběhy budou dětem přiblíženy skrze postavičky, s nimiž děti mohou samy pracovat. Kromě jiného na odvážné děti čeká překvapení… Více zde.

Praha

–        Praha 1 – Hradčany – katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha

Pro starší děti, které se chtějí dozvědět něco bližšího o naší nejslavnější katedrále, je připravena zábavná soutěž o věcné ceny. Více zde.

–        Praha-Petrovice – kostel sv. Jakuba Staršího

Kostel a teepee – jde to dohromady? To zjistíte, když se s dětmi v čase 16-21 hodin vypravíte do tohoto kostela. Kromě připraveného programu budete mít možnost opéct si špekáčky, které si s sebou přinesete. Více zde.

–        Praha-Šebrov – kostel CB

Unikátní program pro děti do 15 let si připravila Církev bratrská. Od 17 do 19 hodin si můžete popovídat s Tomem Graumannem, jedním z židovských dětí, které před smrtí v koncentračním táboře zachránil vlak Nicolase Wintona. Více zde.

Praskolesy – kostel sv. Mikuláše

Odvážné děti a mládež mohou v čase 22:00-22:45 vyrazit na noční hru. Více zde.

Rumburk – evangelický kostel

Nejen pro děti, ale i pro dospělé je připraven interaktivní program na téma Proč Jonáše spolkla velryba? Uskuteční se v čase 19:00-20:00. Více zde.

Vilémov – Klášter – kostel sv. Václava

Což takhle zanechat v kostele svou stopu? Můžete! Od 17:30 do 18:45 je pro děti připraven program, jehož součástí bude (kromě zanechání stopy) i poslání vzkazu do nebe a zkrášlení farní zahrady. Více zde.

Vratislavice nad Nisou – kostel Nejsv. Trojice

Což takhle dětem dopřát jiného večerníčka než toho v televizi? V čase 19:00-19:15 mohou shlédnout krátký biblický loutkový příběh. Více zde.

Pokud jste si z nabídky nevybrali či jste zde nenašli kostel v místě svého bydliště, využijte vyhledávače přímo na stránkách pořadatele – zde. Kromě místa si můžete zvolit kritéria, která jsou pro vás podstatná (program pro rodiny a děti, workshop, prohlídka s komentářem, liturgie, film, …).

Na Noc kostelů můžete vyrazit, ať již jste věřící či nikoli. Pro věřící má tato akce pochopitelně hlubší význam, ostatní mohou „jen“ využít příležitosti a prohlédnout si v kostele místa, která jsou obvykle nepřístupná, rozšířit si své znalosti návštěvou nějaké zajímavé přednášky, … A děti se zase hravým způsobem seznámí s biblickými příběhy a jednotlivými postavami.

Vydáte-li se na Noc kostelů, přeji vám, aby vaše očekávání naplnila a akci jste si (i se svými dětmi) krásně užili!

Napsal/a: Markéta

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist