Radosti pro mámu, tátu i děti aneb střípky z veletrhu

Rubrika: Akce pro děti

Se svým přítelem a synovcem jsem si šla užít nedělní odpoledne na pražský veletrh FOR FAMILY, který se konal v Praze -Letňanech ve dnech 6. – 9. března 2008. Nabízeny tu byly novinky z oblasti bydlení, cestování, zahrady, ale především z oblasti širokého světa dětí. A pokud chcete, podělím se tu s vámi o své dojmy z této akce…

Veletrh FOR FAMILY byl sestaven ze čtyř souběžně probíhajících veletrhů: FOR KIDS, FOR HABITAT, FOR TRAVEL, FOR SENIOR a FOR GARDEN.
Ale nejen za novinkami sem směřovaly davy lidí, neboť veletrh byl zároveň prodejní a nabízel návštěvníkům tzv. výstavní slevy. A bylo opravdu z čeho vybírat. A zároveň šlo veletrh využít k báječnému strávení nedělního odpoledne pro děti, pro které zde byla přichystána spousta atrakcí.

Děti si mohly vybírat z bohaté nabídky vystavovatelů. Pány kluky, stejně jako mého synovce, nejvíce okouzlily šlapací motokáry, ve kterých se mohly projíždět a prozkoumat záludnosti a dokonalosti těchto strojů. Průzkum samozřejmě nezůstal bez povšimnutí jejich dospěláckých otců, které evidentně moc nebavilo postávat v okolí a sledovat svého potomka, jak si užívá dětství, a tak se i tatínkové na chvíli přenesli do světa dětských objevů. Holčičky zase mohly obdivovat kolekce nových panenek, ty větší zase získávali zkušenosti s přípravky kosmetických firem, což zase neušlo pozornosti jejich maminkám, které se také chtějí líbit. A kluci a děvčata se pak vyřádili na nafukovacím hradu, kde bylo velmi živo. Unavení rodiče je pak mohli při jejich dovádění v klidu sledovat od kafíčka.
Zajímavě svou prezentaci pojala Městská policie, která si pro děti připravila soubory testovacích otázek, týkajících se bezpečnosti na silnicích. Každé dítě si tak muselo dárky zasloužit svými vědomostmi. Kromě dárků každé dítě, které dokázalo obhájit své znalosti nebo vyslechnout krátkou konzultaci odborníků, obdrželo vlastní dětský řidičský průkaz i se svou fotografií. A věřte, že zvláště ti malí návštěvníci byli nesmírně nadšení, že mají také něco, jako jejich ideál v podobě tatínka.
Ale i řada dalších vystavovatelů měla pro děti spoustu dárků. Mnohdy stačilo, aby si dítě zakoupilo malou hračku a obdrželo třeba sadu skleněných kuliček. Pexesa, puzzle, papírové skládačky a barevné balonky byly k dispozici všem.
Tím nabídka zboží pro děti zdaleka nekončila. Najít jste tu mohli knihy, jízdní kola různých značek, dětské oblečky a povlečení, hračky a spousta a spousta dalšího.
Pro nastávající rodiče byl určen koutek, kde mohli zapřemýšlet nad výběrem kočárku nebo postýlky pro své miminko, včetně celé výbavičky. A nabídka byla tak bohatá, že jsem ani nevěděla, kam se dřív na tu nadýchanou nádheru dívat. Jeden kočárek z této nabídky byl zároveň zařazen do tomboly, která zde probíhala. Kdybych jeden kočárek doma neměla, asi bych se neudržela a určitě bych si nějaký vybrala.

Ale ani tatínkové, kteří se na to své teprve těšili, nepřišli zkrátka. S chlapským zájmem mohli obdivovat nové ukázkové vozy různých značek, jako Mitsubishi nebo Volkswagen. Obdivu jejich i jejich mužských potomků neušel model černého Porsche nebo skutečná jachetní loď. Pro zahradnické kutily byla určena přehlídka zemědělské techniky, v čele s kultivačními traktory značky Honda. Tatínkové tu našli i spoustu inspirace pro vybavení bytu, mohli vybírat z nabídky obkladů, plynových kotlů, domácích spotřebičů a podobně. V koutku bazénové techniky si pánové nenechali ujít především vířivé bazénky, ale domnívám se, že tento zájem byl spojen spíše se slečnami, které si pobyt v těchto bazénkách vesele užívaly, oděné ve skromných plavečkách a lákajících kolemjdoucí k návštěvě právě jejich prodejního stánku.

Když se rodiče již cítili unaveni z věčného obdivování vystavených novinek, stačilo, aby své ratolesti dovedli například do ráje skluzavek a houpaček, kde se děti mohly vyřádit, jak chtěli a rodiče si mohli alespoň na chvíli odpočinout.
Po odpočinku buď mohli pokračovat v přehlídce výrobků, nebo se jít posilnit do restaurace, která ovšem nebyla příliš lákavá svými cenami a po pravdě ani nabídkou. Takže mnoho rodičů využilo klasiky a své si vychutnali ve venkovních stáncích s langošemi, klobáskami nebo hranolkami, které obzvláště chutnají mému synovci. Ale více než na hranolky se synoveček těšil, až se vrátíme zpátky k autíčkům nebo na skákací hrad. Ač jsme si chtěli s přítelem prohlédnout více, nebyl již čas. Nabídky stánků jsme sice prošli, ale někde jen proletěli, a to hlavně podle zájmu malého obdivovatele. Přesto si myslím, že veletrh byl zajímavý a to jak z hlediska sledování novinek, tak i z nabízených cen. A především se můj synovec nenudil, což je někdy velký problém, a nedělní odpoledne si dokonale užil. A to bylo to hlavní. Však šlo přece taky o děti.

Napsal/a: Ivča a Domča

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Anonymní

    Ahojky, děkuji za barvité popsání veletrhu.Také jsme měli zálusk se tam podívat, ale bohužel jsme pak ochořeli.A le nevadí určitěse podíváme za rok. Jo a letos na stránkách veletrhu poskytovali 50% slevu na vstupenky, což si myslím je příjemné využít pokud to bude i příští rok. Michala

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist