Přijďte s námi překonat rekord!

Rubrika: Akce pro děti

Přijměte srdečné pozvání na „DRAKIÁDU“, která se koná  v sobotu 1.října 2011 na letišti u zámku v Horní Libchavě  u České Lípy. Na Drakiádě proběhne POKUS O REKORD  v počtu létajících draků  v jednom okamžiku na nebi. Buďte přitom a staňte se spoludržiteli rekordu!

O měření se postará Agentura Dobrý den Pelhřimov, která zastřešuje a eviduje v České republice oblast rekordů a kuriozit. Současný rekord je 58 létajících draků, zapíšeme  se do České knihy rekordů?!

Akce na letišti začíná od 13 hodin, kdy bude probíhat registrace účastníků (draků), spontánní starty a zalétávání jednotlivých modelů.  Dračí hejno povede 15 metrů dlouhý červený drak Olin, který pro tuto příležitost přiletěl až z dalekého Orientu. Od tří hodin pak bude na letišti probíhat pokus a měření Agenturou Dobrý den Pelhřimov. V areálu zámku je od 13 do 15 hodin pro děti připraveno stanoviště stavění draků. Nejpozději kolem páté hodiny bude pokus ukončen a nastane postupný přesun účastníků na zámek, kde proběhne vyhlášení rekordu a následná oslava. V areálu zámku je možné si zdarma vyzvednout občerstvení za každého registrovaného draka a od 18 hodin se můžete těšit na hudební program.

Pro velký zájem veřejnosti o seznámení se záměry rekonstrukce zámku Horní Libchava, jak se ukázalo na předchozích akcích „Den otevřených dveří „ a „Setkání vojenských historických vozidel“, bude i tentokrát objekt zámku zpřístupněn pro veřejnost.

V každou celou hodinu od 9 do 16 hodin se můžete seznámit s koncepcí nového využití zámku a se záměry rekonstrukce včetně historie zámku (s průvodcem). Nenechte si ujít také unikátní výstavu fotografií „Svět očima Oldřicha Kiliána“, současného majitele zámku, který cestoval a navštěvoval domorodce a indiány i v těch nejzapadlejších koutech naší planety.

V areálu zámku občerstvení, speciality místního řezníka,  vegetariánská jídla, medovina, čajovna. Své blízké můžete potěšit originálním dárkem, exotickým suvenýrem  s indiánskou, domorodou či hippie tématikou z našeho obchůdku.

Jak se k nám dostanete:

50°42’16.728″N 14°30’11.674″E

Zámecký areál stojí v těsném sousedství silnice z České Lípy na Volfartice, na začátku malebné obce Horní Libchava. Necelých 5 minut od něj je autobusová zastávka MHD z České Lípy, kolem níž vede cyklotrasa 3054. K zámku vede místní komunikace. Letiště je v těsném sousedství zámku.

Věříme, že bohatý program uspokojí všechny věkové i chuťové kategorie. Přijďte podpořit místní kulturu! Těšíme se na vás. Na akci Vás srdečně zve realizační tým zámku Horní Libchava a Oldřich Kilián.

Více informací najdete na www.zamekhornilibchava.cz.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist