Pozvánka do muzea

Rubrika: Akce pro děti

Chci se s vámi všemi podělit o příjemný zážitek a pozvat vás do muzea. Že na to nemáte čas a nemáte kam dát děti? Omyl, tato výstava je totiž určena jak pro děti, tak pro vás. Je to výstava nazvaná O hračkách, hrách a hraní, navštívit ji můžete v Moravském zemském muzeu v Brně v Dietrichštejnském paláci (pro Brňáky nahoře na Zelňáku).

Nebojte se, že byste museli procházet kolem vitrín a dávat pozor, aby vaše děti na nic nesahaly, opak je pravdou. Celá výstava se vlastně skládá z hracích koutků, kde na děti čeká spousta známých i neznámých hraček a to všechno si můžou vaše ratolesti vyzkoušet a hrát si. Koutek s pokojíčkem pro panenku, loutkové divadlo, téměř opravdická dílna, kuchyňka, hudební nástroje, hlavolamy, vláčky, stavebnice a spousta dalšího, nechybí ani hračky inspirované waldorfskou školou a velký model železnice. Mezi tím vším se najdou i ty vitríny s historickýma hračkama, ale když odolaly náporu mého 18měsíčního syna a jeho stejně staré nenechavé kamarádky, tak asi vydrží hodně:-) V herně ještě čekají houpačky, koloběžka a pískoviště.
Otevřeno je od úterý do soboty 9-17h, kočárky a bundy se odkládají v šatně. Myslím, že výstava zaujme děti tak zhruba od toho roku do věku, kdy si rády aspoň chvilku hrají.
Jsem moc ráda, že už i k nám konečně dorazila ta móda dělat muzeum ne jen na dívání, ale i na vyzkoušení, dokonce i ten personál se tam tvářil a choval mile.

Výstava O hračkách a hraní se koná v Dietrichsteinském paláci (Dětské muzeum MZM) na Zelném trhu 8 v Brně a trvá do 31. 3. 2007.
Otevřeno: út – so 9 – 17h.

Napsal/a: zuzkasim

Toto taky stojí za přečtení!

Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Anonymní

    Opravdu bezva. jsme z Brna, tak jsme si to nemohly nechat ujit. Dozvěděla jsem se o této výstavě až nedávno, dnes jsme ji poprvé navštívili s mou téměř tříletou dcerou a jejím stejně starým kamarádem. Strávili jsme tam tři hodiny a to jsme ještě odtam děti musely s kamarádkou tahat. Je tam toho opravdu strašně moc, i na docela velké ploše, opravdu jsem to ani nečekala. Stálo to za to. A minimálně všem z Brna a okolí vřele doporučuju.
    Markéta

  • Jovanka

    No to je super, určitě se tam vypravíme.
    Kdo ze severní Moravy (a míst po trase na Brno) se k nám přidá? 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist