Podzimní hrátky jsou za dveřmi!

Rubrika: Akce pro děti

Neposedné děti nemusí truchlit nad skončenými prázdninami a znavení rodiče mohou i se začátkem roku živit naději na aktivní odpočinek… 8. ročník Podzimních hrátek, festivalu určeného rodinám, které se chtějí chytře bavit, se totiž pomalu, ale jistě blíží! Září tak zazáří nejen ve školách, ale i na Praze 6, u Písecké brány, jejíž okolí se, jako každý rok, přenese do dob minulých. Letos vyrážíme do středověku! Přidáte se k nám? Společně zakončíme léto hravě!

 Festival s podtitulem „Středověké legendy“ nabídne i letos bohatý program koncipovaný pro děti nejrůznějších věkových kategorií, stejně jako pro (pra) rodiče. “Výjimečnost našeho festivalu tkví v tom, že si děti, ale i dospělí mohou na vlastní kůži vyzkoušet, jak se žilo v různých dobách, na různých místech. Děti se  přenesou do historie, o které se učili nebo budou učit ve škole,” říká za pořadatele Vladana Rýdlová, ředitelka festivalu.

Podzimní hrátky 2018 odstartují 22. září ve 13. 00 potulné kejklířky v podání tanečně-divadelního uskupení Holektiv – festivalu dobře známé trio pak jako každoročně provede celým festivalovým dnem!

A co nás celé odpoledne až do 19.00 čeká a nemine?

Hrátky vždy myslí na velké malé čtenáře a nebude tomu jinak ani letos! O tipy na nejlepší knihy pro každý věk se podělí projekt Rosteme s knihou. Se čtením pak knihomolové nemusí dlouho otálet – Bibliobus Oskar bude připraven k službám a k zapůjčení! Od aktivního čtení je pak už jen krůček k vlastnímu spisovatelství, a to doslova. Stačí pár kroků, a návštěvníci se ocitnou na našich literárních workshopech – jak se žilo v kůži a zbroji Husitů a jak se pracovalo v dávných dobách řemeslníkům, popíší středověké komiksové dílny se spisovateli Klárou Smolíkovou a Jiřím W. Procházkou.

Na své si ale přijdou i manuální kreativci všeho druhu! Stanovišťě DDM Prahy 6 odhalí, jak se budovala středověká města, pozve na návštěvu do středověké truhlářské dílny a umožní tvorbu vlastní pečeti. A když pak stojí dům nebo dokonce celé město, zbývá už jen dobové ustrojení. Čelenky, koruny, šaškovské čepice a samozřejmě i helmice si děti mohou vytvořit z papíru na našem výtvarném workshopu s malířkami Evou Sýkorovou a Miladou Gabrielovou. V inspiraci pak podpoří i partneři festivalu, web Testováno na dětech nebo časopis Raketa.

Od kulis a kostýmů se pak vydáme zažít středověk na vlastní kůži! Do příběhů a legend děti vtáhnou zkušené vypravěčky Markéta Holá a Dominika Šindelková z projektu Storytelling a jak se žilo mnichům v klášterech předvede improvizovaná divadelní dílna s představením Tvrdá řehole podle svatého Benedikta.

Třešničkou na dortu – živou atmosféru středověké zábavy ve slavnostním duchu dotvoří  šermíři ze spolku Alia tempora se svými souboji o ruku spanilých dam a středověké písně i tance s dětmi nacvičí potulná žertéřka Alžběta Nováková ze studia Prostor 8. A pozor!…K tanci i poslechu zahraje skupina ve svém oboru přímo královská! Uskupení BraAgas hrající historickou lidovou hudbu z mnoha koutů Evropy se může pochlubit hned několika prestižními oceněními, včetně hudebních cen Anděl a Apollo. Ta nejlepší tečka za dnem plným středověké zábavy!

Podzimní hrátky 2018 zabaví všechny členy rodiny od odpoledne až do západu slunce (22.9. v 19: 01:)).

Podzimní hrátky

Festival Podzimní hrátky v Písecké bráně již po osmé navazuje na tradici tvůrčího dětského festivalu. Na programu se podílejí profesionální umělci a celopražské organizace, které se věnují kulturním a volnočasovým aktivitám. Děti, ale i jejich rodiče tak mohou zábavnou formou získat nové poznatky, zážitky i autentické zkušenosti z období, které se váže k festivalovému tématu. Festival plný hudby, divadelních představení, tvůrčích dílen, sportovních aktivit a soutěží je ušitý na míru zvídavým dětem, které se rády pouštějí do nejrůznějších dobrodužství. Zrekonstruovaný barokní objekt Písecká brána, v atraktivní lokalitě blízko Pražského hradu, je oblíbeným kulturním a veřejně společenským centrem s dobrou dopravní dostupností.

Vstup zdarma.

Více informací na:

www.facebook.com/podzimnihratky

www.podzimnihratky.cz

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist