Nejkrásnější vzpomínky na léto. Jaké jsou ty vaše?

Rubrika: Akce pro děti, Jen tak

A máme tady podzim. Oficiálně začal už včera, a nedá mi, abych nezavzpomínala na dny tepla. Přidáte se?

Sluníčka se dočkáme až za několik dlouhých měsíců. Podzim začal oficiálně 23. 9. 2014 ve 04:29:09 hodin. Čeká nás sychravé počasí a deště. V té veselejší stránce podzimu nás alespoň děti budou zásobovat všelijakými výtvory z kaštanů a z listí. Příroda nám zase nabídne úchvatnou scénu plnou barevnosti.

Na léto vzpomínám vždycky ráda. Je to hlavně doba plná výletů a koupání. Hlavně je to také doba, kdy s oblékáním dětí netrávím věčnost. Stačí kraťásky a tričko a jde se ven. Bohužel, toho se dočkám, stejně jako my všichni, zase až za rok. Teď je nutné počítat s delší dobou při oblékání a naopak i při svlékání. Katastrofu vidím ve chvíli, kdy si dcera vzpomene, že se jí chce venku čůrat. A to nemluvím o tom, až bude na sobě mít zimní kombinézu…

Na léto mám také nádherné vzpomínky, ještě z doby dětství. To jsme jezdili s babičkou a dědou na chaloupku. U nosu jsme měli rybník a za zády les plný hub. S dědou jsem strašně ráda kutila ve stodole a s babičkou jsem milovala hrabat se v zemi a okopávat kytičky. Tahle záliba mi zůstala dodnes. Na kole jsme projezdili křížem krážem okolí a s batůžkama jsme vyráželi na kratší výlety.

Teď musím doufat, že děti budou co nejméně nemocné, že se nám maximálně vyhnou rýmy a kašle. A budeme se těšit na Vánoce. A už nás také nezbývá, než vyhlížet zimu, která začne 22. prosince.

Na příští léto se už nyní velice těším a doufám, že bude mít ty pořádné grády…

S dětmi na podzimní výlety

Ale samozřejmě i na podzim se dají prožít skvělé zážitky. Co třeba vyrazit přímo do lesa, kde je právě podzim, pro svou barvu, nejlépe viditelný a zároveň nejkrásnější?

Státní podnik Lesy České republiky zve veřejnost včetně rodin s dětmi k návštěvě hezkých lesních zákoutí Libereckého kraje. Lesy ČR dokončily novou naučnou interaktivní stezku ve Sloupu v Čechách včetně obnovy lesní studánky a altánu Vodní chrám, dále vyhlídku Červený kámen na Ještědském hřebeni a zrekonstruovaly další část Zlaté stezky Českého ráje „Drábovna“.

Hlavně rodinám s dětmi je určená nová naučná, nenáročná, interaktivní, 2 kilometry dlouhá lesní stezka v obci Sloup v Čechách na Českolipsku. Vhodně doplňuje lesní vyhlídkové okruhy Sloupským skalním městem.

lesy_detska_stezka

Stezka má 5 zastavení – dřevěných stojanů s pohyblivými prvky. Děti hravou formou seznamují s životem v lese – orientují se na rostliny, dřeviny a živočichy: Co kolem nás kvete, Listnaté stromy v našich lesích, Kdo bydlí u vody, Pexeso s lesními zvířátky, Jehličnaté stromy v našich lesích.

Akce s Lesy ČR:

STRAŠIOLYMPIÁDA ANEB TO BY NIKDO NEVYMYSLEL A NIKDY lesni_pedagogikaBY NECHTĚL, sobota 27. září 2014, od 13.00 hodin, část obce Vítězná nazývaná lesní osada Hájemství, blízko Dvora Králové nad Labem, okres Trutnov, Královéhradecký kraj

– Sobota netradičních disciplín a soutěží pro děti i dospělé. Nespočet disciplín a soutěží, část stanovišť je kryta proti nepřízni počasí. Hodnotné ceny, legrace a zážitky.

III. FESTIVAL DŘEVA, největší dřevorubecká show v Severních Čechách, sobota 27. září 2014, od 13.00 hodin, areál Letního kina, Ústí nad Labem, Ústecký kraj

– Na programu festivalu bude dále závod sportovních dřevorubců, řada soutěží pro děti v netradičních disciplínách, dražba dřevěné sochy, vystoupení hudební skupiny, zvěřinové hody, jarmark řemesel, lesní pedagogika a dílničky pro děti, soutěže, atrakce.

Výlov Velkého rybníka u obce Černá Voda, sobota 25. října 2014, 9 – 15 hodin, Velký rybník, obec Černá Voda, okres Jeseník, Olomoucký kraj

Součástí akce je prodej ryb na hrázi rybníka, vystoupení trubačů, dětská tombola a lesní stezka, na které si zejména děti budou moci ověřit své znalosti o lese a jeho obyvatelích. Po celý den bude k dispozici občerstvení.

Foto a text: tiskové podklady Lesy ČR

Jaké jsou vaše vzpomínky na léto? Jak trávíte s dětmi podzimní dny?

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Zařizujete svým dětem společný pokoj? Poradíme vám, jak na to

Pro rodiče je často náročným úkolem zařídit pokoj pro jednu svou ratolest. Zvážit všechny jeho potřeby, které musí s

Čtu dál →
muzikál Mauglí na Mall.tv

Muzikál Mauglí bude k vidění na Mall.tv

Muzikál Mauglí Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové v režii dua Skutr uvádí pražské Divadlo Kalich od září roku 2013. Od

Čtu dál →

Hledáte parťáka pro své koníčky? Zkuste to se svými dětmi

Malé děti znamenají ve většině případů sice menší starosti než ty velké, ale přece jen většina rodičů – a

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist