Nejkrásnější vzpomínky na léto. Jaké jsou ty vaše?

Rubrika: Akce pro děti, Jen tak

A máme tady podzim. Oficiálně začal už včera, a nedá mi, abych nezavzpomínala na dny tepla. Přidáte se?

Sluníčka se dočkáme až za několik dlouhých měsíců. Podzim začal oficiálně 23. 9. 2014 ve 04:29:09 hodin. Čeká nás sychravé počasí a deště. V té veselejší stránce podzimu nás alespoň děti budou zásobovat všelijakými výtvory z kaštanů a z listí. Příroda nám zase nabídne úchvatnou scénu plnou barevnosti.

Na léto vzpomínám vždycky ráda. Je to hlavně doba plná výletů a koupání. Hlavně je to také doba, kdy s oblékáním dětí netrávím věčnost. Stačí kraťásky a tričko a jde se ven. Bohužel, toho se dočkám, stejně jako my všichni, zase až za rok. Teď je nutné počítat s delší dobou při oblékání a naopak i při svlékání. Katastrofu vidím ve chvíli, kdy si dcera vzpomene, že se jí chce venku čůrat. A to nemluvím o tom, až bude na sobě mít zimní kombinézu…

Na léto mám také nádherné vzpomínky, ještě z doby dětství. To jsme jezdili s babičkou a dědou na chaloupku. U nosu jsme měli rybník a za zády les plný hub. S dědou jsem strašně ráda kutila ve stodole a s babičkou jsem milovala hrabat se v zemi a okopávat kytičky. Tahle záliba mi zůstala dodnes. Na kole jsme projezdili křížem krážem okolí a s batůžkama jsme vyráželi na kratší výlety.

Teď musím doufat, že děti budou co nejméně nemocné, že se nám maximálně vyhnou rýmy a kašle. A budeme se těšit na Vánoce. A už nás také nezbývá, než vyhlížet zimu, která začne 22. prosince.

Na příští léto se už nyní velice těším a doufám, že bude mít ty pořádné grády…

S dětmi na podzimní výlety

Ale samozřejmě i na podzim se dají prožít skvělé zážitky. Co třeba vyrazit přímo do lesa, kde je právě podzim, pro svou barvu, nejlépe viditelný a zároveň nejkrásnější?

Státní podnik Lesy České republiky zve veřejnost včetně rodin s dětmi k návštěvě hezkých lesních zákoutí Libereckého kraje. Lesy ČR dokončily novou naučnou interaktivní stezku ve Sloupu v Čechách včetně obnovy lesní studánky a altánu Vodní chrám, dále vyhlídku Červený kámen na Ještědském hřebeni a zrekonstruovaly další část Zlaté stezky Českého ráje „Drábovna“.

Hlavně rodinám s dětmi je určená nová naučná, nenáročná, interaktivní, 2 kilometry dlouhá lesní stezka v obci Sloup v Čechách na Českolipsku. Vhodně doplňuje lesní vyhlídkové okruhy Sloupským skalním městem.

lesy_detska_stezka

Stezka má 5 zastavení – dřevěných stojanů s pohyblivými prvky. Děti hravou formou seznamují s životem v lese – orientují se na rostliny, dřeviny a živočichy: Co kolem nás kvete, Listnaté stromy v našich lesích, Kdo bydlí u vody, Pexeso s lesními zvířátky, Jehličnaté stromy v našich lesích.

Akce s Lesy ČR:

STRAŠIOLYMPIÁDA ANEB TO BY NIKDO NEVYMYSLEL A NIKDY lesni_pedagogikaBY NECHTĚL, sobota 27. září 2014, od 13.00 hodin, část obce Vítězná nazývaná lesní osada Hájemství, blízko Dvora Králové nad Labem, okres Trutnov, Královéhradecký kraj

– Sobota netradičních disciplín a soutěží pro děti i dospělé. Nespočet disciplín a soutěží, část stanovišť je kryta proti nepřízni počasí. Hodnotné ceny, legrace a zážitky.

III. FESTIVAL DŘEVA, největší dřevorubecká show v Severních Čechách, sobota 27. září 2014, od 13.00 hodin, areál Letního kina, Ústí nad Labem, Ústecký kraj

– Na programu festivalu bude dále závod sportovních dřevorubců, řada soutěží pro děti v netradičních disciplínách, dražba dřevěné sochy, vystoupení hudební skupiny, zvěřinové hody, jarmark řemesel, lesní pedagogika a dílničky pro děti, soutěže, atrakce.

Výlov Velkého rybníka u obce Černá Voda, sobota 25. října 2014, 9 – 15 hodin, Velký rybník, obec Černá Voda, okres Jeseník, Olomoucký kraj

Součástí akce je prodej ryb na hrázi rybníka, vystoupení trubačů, dětská tombola a lesní stezka, na které si zejména děti budou moci ověřit své znalosti o lese a jeho obyvatelích. Po celý den bude k dispozici občerstvení.

Foto a text: tiskové podklady Lesy ČR

Jaké jsou vaše vzpomínky na léto? Jak trávíte s dětmi podzimní dny?

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Oslaďte si život s přírodními sladidly

Každý, kdo se alespoň trochu zajímá o svoje zdraví a záleží mu na tom, co jí, už určitě na

Čtu dál →

Tipy na dárek pro děti i maminky

Čas Vánoc se blíží přímo mílovými kroky a vy si možná začínáte lámat hlavu nad tím, co nadělit novopečené

Čtu dál →

Jak si udržet dobrou náladu v předvánočním shonu

Vánoce jsou za rohem, z televize, novin, rádia i obchodů se na nás valí zprávy o tom, že bychom se

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist