Navštívili jsme: Svět stavebnic a kostek

Rubrika: Akce pro děti, Volnočasové aktivity

Když jsme jednoho slunného sobotního dopoledne odjížděli směrem na Brno s cílem navštívit výstavu Svět stavebnic a kostek, tak nějak jsem si přesně nedokázala představit, co asi znamená označení „2 v 1“ zrovna u výstavy. Také jsem si nebyla moc jistá, nakolik zaujme mé dvě holčičky (dvouletou a šestiletou). Každopádně hned po příchodu do nádherných prostor Letohrádku Mitrovských (výborně dostupný ze všech směrů, nachází se naproti areálu BVV, je zde možnost i bezplatně zaparkovat), všechny mé obavy se rozplynuly a leccos jsem pochopila.


Po vstupu do pompézně vyzdobené haly klasicistní budovy z konce 18. století, kterou nechal vystavět známý brněnský mecenáš a sběratel umění hrabě Antonín Arnošt Mitrovský pro svou rodinu jako odpočinkové sídlo, nás přivítala milá paní průvodkyně. U ní bylo možné zakoupit si vstupenky a také materiály o tomto posledním letohrádku na Moravě, výstavě a také drobné upomínkové předměty a v neposlední řadě i kostky LEGO.

dscn1626 dscn1659

Představila nám, jak je tato rodinná výstava koncipována – v horní části letohrádku se ve dvou výstavních místnostech a hale nacházejí jednak staré historické hračky, stavebnice a kostky (od poloviny 19. st., přes dobu mezi světovými válkami, období socialismu až po současnost), pocházející převážně ze sbírek manželů Pecháčkových z Rychnova nad Kněžnou, jednak zcela unikátní a pohyblivé městečko, postavené z kostiček LEGO (LEGO město obsahuje například osvětlený mrakodrap, pohyblivé kolotoče v zábavním parku, kolejiště s pohyblivými vlakovými soupravami, dále exkluzivní řadu vlakových souprav na seřadišti, hasičskou stanici či záliv s loděmi).

dscn1643dscn1644

Dále se zde nacházejí různá dioramata a informační panely o autorech výstavy a tvůrcích modelů. Zaujalo mě, že jedním ze tří stavitelů modelů je teprve třináctiletý školák Ondřej Balšár (BOBEŠ) z Aše. Dalšími tvůrci jsou Ing. arch. Petr Šimr (PEESKO) a Přemysl Brunhofer (BRUNO).
Ve spodních místnostech je pak možno navštívit herničky, kde mohou nejen děti, ale i dospělí, popustit míru své fantazie a poskládat si z Lega cokoliv – od vláčkodráhy, přes motorové čluny třeba až po zoologickou zahradu. Nachází se zde i unikátní LEGO stoleček, aby se vašim dětem opravdu dobře stavělo.

dscn1645 dscn1650
Na výstavě se nachází více než 500 000 kostiček LEGO (jednak v živém modelu města, jednak v herničkách), takže nouzi o kostičky tu rozhodně nemají.
Výstava se koná pod záštitou primátora města Brna a za finanční podpory Jihomoravského kraje a města Brna.
Podle mého názoru je i výše vstupného na výstavu poměrně symbolická (dospělí 90 Kč, senioři a VŠ studenti 65 Kč, SŠ studenti 60 Kč, žáci ZŠ 50 Kč, děti z MŠ 25 Kč) – určitě tu s dětmi strávíte nejméně jednu či dvě hodiny, někdo možná (stejně jako my) i celé odpoledne.

Pokud si po návštěvě výstavy chcete pochutnat na něčem dobrém, hned v sousedství letohrádku je Restaurant Mitrovský, kde navíc po předložení vstupenky z výstavy získáte 10% slevu z vaší útraty.

dscn1673 dscn1656

Kde a kdy?

Letohrádek Mitrovských Brno, Veletržní 19
 10. září – 27. listopadu 2016 vždy od 10 do 16h (úterý až neděle)
Více informací o výstavě včetně fotogalerie najdete zde, vstupenky je rovněž možno rezervovat na tel. 605 972 588 nebo prostřednictvím emailu.

Pokud si s dětmi chcete udělat pěkný výlet do Brna, určitě zavítejte na tuto překrásnou výstavu, dětem ani dospělým se z tohoto nádherného místa, kde si lze hrát bez omezení, ani nebude chtít pryč.

Napsal/a: Andelinka

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist