Moderní pratelné pleny – seznamte se, prosím!

Rubrika: Akce pro děti

Termín 2. ročníku osvětové kampaně za šetrné pleny k dítěti i životnímu prostředí, tzv. Týden opravdových plen (TOP) se už pomalu blíží. Letošní ročník bude probíhat od 21. dubna a potrvá do 27.dubna 2008.

Mezinárodní kampaň Real Nappy Week po roce opět v ČR

Pro ČR již podruhé koordinace z českobudějovické Rosy


V tomto týdnu proběhne řada propagačních a osvětových akcí k tomuto tématu. Každý kdo je příznivcem opravdových plen a váží si zdraví lidského i zdraví planety má možnost se zapojit do této kampaně.

… TOP stále v plenkách, ale dvouletý!!

„Již od Vánoc se na nás spolupracovnice z loňského ročníku obracejí s dotazy, zda bude kampaň probíhat i v letošním roce. Vzhledem k šířícím se zkušenostem z rodin, které používají pratelné pleny narůstá i poptávka po dalších informacích a aktuální nabídce produktů – šetrných plen. Naše spolupracovnice a spolupracovníci z prvního ročníku TOPu poskytují poradenství a informace týkající se plenové problematiky během celého roku a nyní směřují své síly a zintenzivnění aktivity právě v rámci TOPu,“ říká koordinátorka akce Hana Janáčková Kojanová z obecně prospěšné společnosti Rosa a dodává, že „je úžasné jak velký zájem kampaň v loňském roce vyvolala a kolik mladých maminek a odborníků se podařilo oslovit. Navíc jejich celoroční práce v oblasti poradenství a poskytování informací si určitě zasluhuje minimálně vyřčení velkého DĚKUJI a to především od spokojených dětí a rodičů, kteří by se mnohdy bez jejich pomoci nerozhodli či byli pod vlivem reklam vedeni k používání dnes již tolik diskutovaných jednorázových plen.“

Rozmanitost partnerů je i pro letošek velká – pracovnice mateřských a rodinných center, zdravotníci, pedagogové zdravotně-sociálních škol a oborů, ekopedagogové, ekoporadci, knihovnice, duly, dovozci – výrobci a dealerky šetrných plen a konečně ti nejdůležitější – zkušené maminky.

V loňském ročníku obdrželi spolupracovníci TOPu propagační a osvětové materiály o moderních systémech pratelných plen (letáky, plakáty, ukázkové sady plen aj.). Ty nabízíme pro zájemce i letos, povedou k usnadnění propagace a šíření informací.

Kde najdete další informace a kalendář akcí konaných v rámci TOPu?
Zajímají Vás opravdové pleny šetrné k dítěti, k přírodě i Vaší peněžence? Chcete se zúčastnit besedy, podívat se a „osahat“ si opravdové pleny, slyšet zkušenosti rodičů, kteří pratelné pleny používají? Shlédnout výstavu plen? Podívejte se na stránku „ekodítě“ www.rosacb.cz/ekodite a najděte si akci poblíž Vašeho bydliště či informace o plenách sami. Kalendář akcí je od 25.března 2008 denně aktualizován.

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

  • Petra Vymětalová

    Tak to vás asi zklamu, soutěž letos v plánu není. Ale pokud byste chtěly v rámci TOPu nějaké exkluzivní plenkové foto zveřejnit, místečko by se určitě našlo 😉

  • zuzkasim

    Taky jsem se těšila na soutěž:-) Původně jsem myslela, že letos budu mít dva modely, ale naštěstí mi v plenkách může zapózovat už jen ten mladší!

  • Nebude zase fotosoutěž? Já že bych začala čančat modelku…

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist