Mít chuť si hrát

Rubrika: Akce pro děti

hah-16-flaskaOd čtvrtka 9. září se koná na Novoměstské radnici v Praze již 16. ročník výstavy Hry a hlavolamy. Dny plné soutěží a především zábavy potrvají až do neděle 12. září. Na tuto akci jsme vás již na stránkách VašeDěti.cz zvali, a tak se podíváme trochu hlouběji pod pokličku této unikátní výstavy, kde rozhodně neplatí „na nic nesahat“.

hah-16-ilustracni-11Výstava Hry a hlavolamy se stává fenoménem nejen mezi příznivci všemožných her, které zapalují řádně mozkové závity, ale i vás všech ostatních, které nebaví jen tak sedět, ale především si chtějí hrát, a je jedno, kolik je vám let.
Akce se uskuteční v nádherných prostorách Novoměstské radnice již podruhé, do té doby se místa konání střídala. Novoměstská radnice je zároveň krásným místem k poznávání naší historie. Ta její začíná již za dob Karla IV. Radnice zažila mnoho z naší historie, včetně pražské defenestrace. Nyní se zde pořádají především nejrůznější výstavy a podobné akce, můžete navštívit i věž.

Kromě toho, že se zde dozvíte o novinkách v oblasti deskových a společenských her, máte naprosto jedinečnou příležitost si zahrát hru, která je vám nejbližší. A na výběr bude rozhodně hodně. Pokud si nebudete vědět rady, pak vám pomohou instruktoři, kteří vše vysvětlí. Pak jen stačí najít partnera ke hře a můžete začít. K dispozici bude velkolepá herna deskových a společenských her, kde proběhne veškeré klání mezi jednotlivci, tedy i mezi návštěvníky výstavy.

hah-16-ilustracni-12hah-16-ilustracni-08hah-16-ilustracni-09hah-16-ilustracni-10

Odborným garantem výstavy z cyklu Hry a hlavolamy je po celou dobu její historie RNDr. Jaroslav Flejberk – uznávaný znalec deskových a logických her, matematik a zároveň nadšený sběratel hlavolamů. Doma jich má již přes sedm tisíc. Zajímá se především o matematicky zajímavé hlavolamy.  V neposlední řadě je právě on jedním ze zakladatelů MENSY ČR. Během výstavy si tak jak školy, tak široká veřejnost mohou vyslechnout některou z jeho přednášek. Zajímavá pro laiky bude nepochybně jeho povídání o putování po Japonsku, kde pátral po tajemství japonských skříněk. Pokud máte o tuto přednášku zájem, pak navštivte výstavu v neděli 12. září od 14,00 hodin.

tiskovka2_flejberkKromě této pak doktor Flejberk připravil i další přednášku, opět s názvem „Matematika hrou“, která je určena hlavně pro školy.

Nebyla by to výstava, kdyby si návštěvníci nemohli odnést to, co je nejvíce zaujalo. I Hry a hlavolamy nabízejí nepřeberné množství deskových a společenských her, které si tady můžete zakoupit, buď sami pro sebe a „řádění“ doma, nebo můžete výstavu využít k nákupu například vánočních dárků pro vaše nejbližší a oživit jejich vzpomínky na dětství. Naleznete zde výrobky například firem Hasbro, Dino, Albi a další. Máte jedinečnou příležitost seznámit se s novinkami v oblasti deskových a společenských her ještě dříve, než se objeví na pultech obchodů.

A s čím se můžete také na výstavě setkat?

Určitě stojí za to se seznámit alespoň s novinkami v oblasti deskových a společenských her.

Zajímají vás ty v oblasti her pro malé děti? Pak vězte, že právě zde se dozvíte více o nové verzi hry MONOPOLY- Bláznivé bankovky, která je nyní také vhodná i pro děti od 5ti let. Je to první hra s opravdovým bankomatem a kreditní kartou.

Pro děti od 8 let se pak nabízí Monopoly Banking, což je updatovaná verze nejúspěšnější hry posledních čtyř let. I přesto, že je určena pro školní děti, zábavu při ní najde celá rodina – nakupovat a prodávat můžete při hře neznámější místa naší republiky.

Nebo vyzkoušejte Monopoly revolution – opravdovou revoluci této hry, v pravidlech i hrací ploše se zvuky a světovými songy. Opět určena pro děti od 8 let.

hah-16-hradyhah-16-safari

Pro děti od 4let je určena novinka tohoto podzimu s názvem PiGGY POP. Je to jednoduchá hra pro děti předškolního věku od firmy Hasbro. Chtějí si vaše děti hrát raději venku? Pak to mohou zkusit s novou HOP HOP FROG – pohybovou a postřehovou hrou, určenou pro děti od 3 let, která bude v prodeji na podzim tohoto roku.

tiskovka4Z dalších her pak nepochybně zaujmou DOSTIHY A SÁZKY, v nové verzi pro děti od 5 let – JUNIOR. Jde o dětskou variantu této naší nejúspěšnější hry, která má v této verzi upravená pravidla, kdy se kromě hry také děti pomalu seznamují s hodnotou peněz.

Z dalších her pro děti od 5 let bychom mohli jmenovat hru CESTUJEME SE ČTYŘLÍSTKEM, kdy děti prožijí spoustu legrace a zábavy při cestování s touto nezapomenutelnou a stále oblíbenou čtveřicí zvířátek. Projdou se například ve Strašidelném hradě nebo budou hledat Cestu za pokladem.

Pro děti od 6 let jmenujme ještě populární paměťovou hru HÁDEJ KDO?, která v nové verzi 2010 obsahuje více herních karet, na podzim bude uvedena verze s podtitulem EXTRA.

Pro děti, které si rády hrají na skutečná povolání je pak určena hra OPERACE, kdy si děti hrají na lékařské povolání. Je doplněna zvukovými efekty a určena od 6 let.

tiskovka5Pro starší děti a dospělé je určena známá hra FLAŠKA. Naprosto bláznivá, která vás bude bavit po dlouhé večery a nikoho nenechá v klidu. Víte, kdo vyhrává? Ten kdo přijde z flámu jako první a zdravý.
BEZVA FINTA láká také starší, a i když v ní nenajdete Jeana Paula Belmonda, můžete se stejně těšit ze zábavy a zkusit své štěstí, tentokrát ve společnosti elegantních gentlemanů a dam, kteří se zajímají především o svou prestiž. Zkuste tedy poslat zloděje na ta správná místa v této dynamické hře.

Novinek z oblasti deskových a společenských her je samozřejmě daleko více, toto je pouhá ukázka toho, co na výstavě uvidíte.

Chybí vám něco?

Nepochybně každého z nás napadne jeden z nejznámějších hlavolamů – Rubikova kostka. I ta bude mít na výstavě své místo, dokonce se tady pořádá mistrovství. Kvalifikace proběhne ve dnech 9. a 10. září, finále je pak na programu 11. září.

Váš internetový magazín VašeDěti.cz jsou mediálním partnerem 16. výstavy Hry a hlavolamy.

Takže – pojďme si hrát!

Více informací o výstavě, včetně podrobného programu naleznete na: www.hryahlavolamy.cz.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Petra Vymětalová

    Pro zajímavost – letos výstavu navštívilo přes 2000 lidí, což pořadatele utvrzuje v tom, že lidé si stále chtějí hrát a hrát si budou. My se tak už teď můžeme těšit na další ročník výstavy HRY A HLAVOLAMY.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist