Mateřské centrum na Kampě

Rubrika: Akce pro děti

Milé maminky,

rádi bychom Vás upozornili na projekt, který se připravuje v centru Prahy a je zaměřen právě na Vás – maminky na mateřské dovolené…

Občanské sdružení Komunitní centrum Kampa, které tvoří z převážné většiny maminky s dětmi, pracuje na zřízení mateřského centra, které by sídlilo přímo v parku Kampa. V této lokalitě, resp. v lokalitě Malé Strany a okolí, doposud bohužel žádné podobné zařízení není a vzhledem k počtu maminek a dětí, které zde trvale bydlí, či do centra Prahy docházejí, se jeví potřeba mateřského centra jako velmi urgentní.

Občanské sdružení plánuje založit MC, které by bylo celodenně otevřeným zařízením, kde se mohou scházet maminky, děti zde mohou trávit čas se svými vrstevníky. Místo, kam se mohou schovat před deštěm, ohřát dětské jídlo, uvařit kávu či čaj. Do budoucnosti se plánuje zavedení kroužků či různých dětských aktivit.

Tento nápad vznikl také z důvodu nevyužitého prostoru bývalé Waldorfské školičky, která by dle našeho názoru měla i do budoucnosti sloužit dětem. Budova sousedí s dětským hřištěm, je v dostatečné vzdálenosti od rušné ulice, v klidném prostředí parku.

Bohužel však není zcela jednoduché tento návrh prosadit přes majetkové spory a další komplikace ze strany úřadů. Občanské sdružení Kampa získalo 600 podpisů pod petici za zřízení mateřského centra a ponechání budovy školičky a rozhodlo se svůj záměr přednést na Radě zastupitelstva Prahy 1, která se bude konat na Žofíně v úterý 27.6.2006 ráno od 9:00 přímo v budově Žofína.

Rádi bychom náš projekt přednesli za účasti co největšího množství těch, kterých se vše týká – tedy maminek s dětmi. Pokud máte zájem o zřízení mateřského centra v místech, která jsou více a více přetvářena pro turisty, a tím přispět k vytvoření bezpečného a příjemného ostrova pro naše děti, přijďte nás podpořit!

Za Občanské sdružení Kampa
Mgr. Tereza Čechová

Článek je zařazen do bodování poze pro to, aby si jej přečelo co nejvíce lidí a mohlo tak svou přítomností akci podpořit. Počet získaných bodů nezásáhne do výsledků soutěže o příspěvek měsíce.

Napsal/a: redakce (Lenka)

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist