Malé ohlédnutí za veletrhem ITEA 2008

Rubrika: Akce pro děti

Následující řádky jsou určeny všem těm, kteří se na Veletrh hraček, her a potřeb pro děti – ITEA 2008 letos nedostali, stejně jako těm, kteří jej navštívili a s chutí si jej ještě jednou připomenou.
Tento, v pořadí již 20. veletrh, jste mohli navštívit od čtvrtka 2.10. až do neděle 5.10.2008 v Pražském veletržním areálu Letňany, kde už od roku 1999 každoročně probíhá společně s veletrhem Model hobby.

A právě do pavilónů, kde se nacházel veletrh Model hobby jsme zamířili nejdříve. Vysoká koncentrace kluků, pánů, tatínků vlastních i nevlastních, zkrátka chlapů, dávala jasně tušit, že maminky zanechali kochat se v předchozích pavilonech, ale vůbec jim to nevadí a rádi tu setrvají klidně celý den.
Nakonec co jim tady tak mohlo scházet? Všude, kam se podívali, byly modely aut, motorek, letadýlek, vrtulníků i vláčků různých barev, tvarů, velikostí i materiálů, které si mohli řádně prohlédnout, osahat, vyzkoušet a díky veletržním slevám i levněji zakoupit. Na každém kroku se za hloučkem stojících chlapců skrývala autodráha, kde svými hbitými prstíky pohybovali páčkami dálkových ovladačů a bzučící autíčka pod jejich vedením zběsile projížděla svoji předem určenou trasu. O kus dál malí i velcí hračičkové s o něco většimi ovladači v rukou rozvážně pohybovali na jakémsi dopravním hřišti s podstatně většími modely trucků a snažili se přísně dodržovat pravidla silničního provozu a vůbec slušnosti v prostoru mezi dvěmi krajnicemi. A mezi tím vším mumrajem nám nad hlavami pro změnu prolétaly modely letadýlek.

I přestože jsem z naší výpravy byla v menšině, rozhodla jsem, že nadešel čas, abychom se stejně do podrobna seznámili také s pavilóny hostícími Veletrh hraček, her a potřeb pro děti. A že tady toho také nebylo málo. Nábytek a veškeré potřeby pro novorozence a kojence, postýlky, kolébky, dětské autosedačky, kočárky, oblečení, ložní prádlo, nepřeberné množství hraček plastových, dřevěných i plyšových, odrážedel, časopisy pro děti i jejich maminky, knížky, atd. Veškeré zboží bylo stejně jako ve vedlejším pavilónu nabízeno s veletržní slevou. Některé z výstavních stánků také nabízely prostor pro vyžití dětí a vyzkoušení svých výrobků. A tak jste si na jednom místě mohli s menšími dětmi malovat, jinde byly k dispozici houpačky a skluzavky pro děti, stavebnice, stolečky s různou nabídkou společenských a stolních her, jinde se zase v určité časy soutěžilo a nebo probíhala ukázka country či jiných tanců.

Pro kreativní děti i jejich rodiče tu byla k nalezení bohatá nabídka barviček na sklo, textil i dětskou pokožku, šablonek a dalších výtvarných potřeb. A díky praktickým ukázkám bylo možné sledovat, jak se pod šikovnýma rukama přítomných malířek některé děti jen během krátké chvilky proměňují v pejsky, kočičky, žabičky, klauny, atd.

A u stánku Městské policie Praha se mohly děti vyřádit na dětském dopravním hřišti a po splnění dopravního testu a následné jízdě zručnosti dokonce obdržet svůj „Dětský řidičský průkaz“.

Na své si tedy přišli malí i velcí, holky i kluci. A pokud vás teď mrzí, že jste si letošní ročník nechali ujít, můžete to napravit příště. Možná se tam potkáme… 😉

více info na www.veletrh-hracek.cz

Napsal/a: Petra Choltová

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Tak teď nevím, zda jsme byli na stejném veletrhu… My jsme byli víc než zklamaní, to, že byla hlava na hlavě, všude jsme se museli prodírat, abysme něco viděli, budiž, s tím musí člověk počítat… Ale veletržní slevy jsem jaksi nezaregistrovala, spíš mi vše přišlo předražené. O inspiraci na vánoce, natož nákupu dárků jsem si mohla nechat jen zdát… Zatím nevím o nikom, komu by se veleth líbil. My jsme se s manželem zařekli, že toto již nikdy více…
    No, ale to je čistě naše ohlédnutí 😉

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist