Kreativní hry slaví první narozeniny

Rubrika: Akce pro děti

kreativníhryOd loňského roku, se v galerii Českého centra Praha pravidelně pořádají umělecké workshopy s názvem KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM. Cílem výtvarných dílen je dát návštěvníkům možnost se na vystavené umění podívat hlouběji a zároveň jim nabídnout prostor k vlastní kreativitě. KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM připravujeme je ve spolupráci s Galerií hlavního města Prahy. V dubnu KREATIVNÍ HRY slaví první rok. Zájemce všech věkových kategorií zveme v úterý 19. dubna 2011 na jejich symbolické výročí do prostor v Rytířské ulici.

Celodenní program workshopu je vždy inspirován aktuální výstavou, kterou bude v dubnovém měsíci VIKTOR KARLÍK / SVĚTLA MĚSTA.  Návštěvníci reagují vlastní tvorbou na výstavu – na autora, jeho tvorbu, jeho typickou techniku, rukopis nebo téma – plynule navazuje na část teoretickou, která je realizována formou interaktivní prohlídky výstavy. Nejprve se tak všichni nechají inspirovat vystavujícími umělci, a poté dostanou prostor pro vlastní prezentaci. Kreativitě se meze nekladou a každý návštěvník tak má díky tomuto projektu možnost popustit uzdu nejrůznějším uměleckým nápadům. Velkou předností kreativních workshopů je předem připravený materiál. Žádny návštěvník se tedy nemusí starat o své vybavení.

kreativni hry

Výstava VIKTOR KARLÍK / SVĚTLA MĚSTA navazuje na projekt Les Lumières de la ville a představuje práce převážně z let 1990-2010. Doprovází ji stejnojmenná kniha s texty autora a esejí Pavly Pečinkové v grafické úpravě Luboše Drtiny.

Viktor Karlík (nar. 13. 3. 1962 v Praze) je považován za nejvýraznějšího výtvarného umělce tzv. druhé generace českého undergroundu. Je mimo jiné spoluzakladatelem a redaktorem časopisu Revolver Revue. Těžištěm jeho práce je volná tvorba, jejíž značná část je spojena s pražskou čtvrtí Smíchov. Vystavuje doma i v zahraničí, jeho díla jsou zastoupena v Národní galerii v Praze a v dalších veřejných i soukromých sbírkách.

Vstupné na Kreativní hry s uměním je vždy zdarma. Příchod i odchod je pro všechny zájemce individuální, avšak pokud jde o školní skupiny, pak je důležitá včasná rezervace.

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM
19. 4. 2011 / 10: 00 – 17:00 / KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / VIKTOR KARLÍK: SVĚTLA MĚSTA
17. 5. 2011 / 10: 00 – 17:00 / KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / CITY LAB JIŘÍHO TURKA
21. 6. 2011 / 10: 00 – 17:00 / KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / QUADRIENNALE

Více informací na www.czechcentres.cz/prague.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist