Kampaň „1 balení = 1 vakcína“ se přiblížila Africe

Rubrika: Akce pro děti

Akce Zkuste zivot v AfriceDětský koutek pražské zoo se ve čtvrtek 20. května proměnil v malou Afriku. V rámci kampaně „1 balení = 1 vakcína“ si děti a maminky s tatínky mohli vyzkoušet hraní na africké bubínky, navléct si své vlastní korálky nebo si nechat naplést africké copánky. Akce se zúčastnila i patronka projektu Bára Basiková, která se s chutí zapojila do nabízených workshopů.

Bara BasikovaProgram odpoledne se nesl v zábavném a přátelském duchu. Děti měly největší zájem o výuku hraní na africké bubínky nebo navlékání korálků, kterému se zaujatě věnovaly jak holky, tak kluci. Malé slečny si nechaly naplést copánky nebo pomalovat obličej a proměnily se tak v malého tygříka nebo kočičku. Malování na obličej se zalíbilo i Báře Basikové, která s dětmi a jejich rodiči strávila příjemné odpoledne plné tvůrčí zábavy. „Jsem moc ráda, že jsem se mohla zúčastnit dnešní akce, která je součástí kampaně „1 balení = 1 vakcína“. Vždy mě bavila práce a komunikace s dětmi, je krásné sledovat jejich radost, když se jim podaří navléct náramek, nebo jejich zaujetí při výuce bubnování.“, říká Bára Basiková. Kampaň „1 balení = 1 vakcína“ bojuje za vymýcení mateřského a novorozeneckého tetanu v rozvojových zemích.

Bara Basikova s detmiCíl kampaně: eliminovat mateřský a novorozenecký tetanus

  • Kampaň „1 balení = 1 vakcína“ umožní značce Pampers a organizaci UNICEF zlepšit

životní podmínky potřebných žen a dětí na celém světě a pomoci jim bránit se před nemocí ohrožující jich životy, které se však dá předejít.

  • UNICEF a Světová zdravotnická organizace předpokládají, že do roku 2012 by se mohlo

podařit eliminovat mateřský a novorozenecký tetanus ve 47 zemích, kde toto

onemocnění představuje problém veřejného zdravotnictví. Značka Pampers se spolu

s maminkami snaží pomoci organizaci UNICEF v podpoře zemí, které chtějí vyhladit tuto

zákeřnou nemoc.

  • S pomocí maminek darovala značka Pampers už 50 milionů vakcín. Tyto vakcíny ovlivní

život matek a dětí v 17 zemích Afriky, kterými jsou Angola, Kamerun, Středoafrická

republika, Pobřeží slonoviny, Demokratická republika Kongo, Etiopie, Rovníková Guinea,

Gabon, Keňa, Libérie, Madagaskar, Mali, Mauritánie, Nigérie, Niger, Sierra Leone a

Tanzánie.

  • V průběhu příštích tří let by chtěla značka Pampers získat finanční prostředky na dalších

200 milionů vakcín, které by měly pomoci organizaci UNICEF v podpoře zemí, jež si

daly za cíl eliminovat tuto chorobu.


*Speciálně označené výrobky Výrobky, jejichž koupí přispějete na tento projekt, budou označeny nálepkou 1 balení = 1 vakcína, navrženou speciálně pro tento účel. Mezi tyto výrobky patří: všechna takto označená balení plenek Pampers, všechna Jumbo balení plenek Sleep&Play a čtyřbalení všech variant čisticích ubrousků Pampers (4 ks v balení).

Ostatní varianty označených čisticích ubrousků Pampers přispívají 1 vakcínou v jakékoliv kombinaci při nákupu 4 základních balení Pampers  (72 ks) nebo Clean&Play (63 ks) nebo dvou dvojbalení Pampers (2 x 72 ks) nebo Clean&Play (2 x 63 ks).

Další informace

Pro více informací o kampani „1 balení = 1 vakcína” navštivte internetovou stránku www.pampers.cz.

UNICEF

UNICEF (Dětský fond OSN) je hlavní světovou organizací, která se zabývá ochranou a zlepšováním životních podmínek dětí a podporou jejich všestranného rozvoje. UNICEF se snaží o vybudování světa, ve kterém by se dodržování práv každého dítěte stalo trvalým etickým principem a mezinárodním standardem chování.

UNICEF poskytuje potraviny, čistou vodu, očkování, vzdělání, ochranu a rychlou pomoc v nouzi, čímž zachraňuje mnoho mladých životů. Miliony dětí každý rok stále umírají na nemoci, jimž lze předcházet, jako jsou dehydratace, infekce horních cest dýchacích, tetanus a spalničky. UNICEF společně s dalšími organizacemi OSN a vládními i nevládními organizacemi mají rozsáhlé zkušenosti a zdroje na to, aby dětem po celém světě byly schopny poskytnout velkou šanci na přežití. Dnes je UNICEF aktivní ve více než 190 zemích, kde sjednocuje obyvatele a svoje partnery s cílem dosažení lepšího světa pro budoucí generace.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist