Jubilejní desátý ročník projektu Dětský čin roku již odstartoval

Rubrika: Akce pro děti

V dubnu odstartoval jubilejní desátý ročník Dětského činu roku! Tento projekt již po desáté upozorní na mladé hrdiny, kteří pomáhají a rozdávají dobro kolem sebe. V rámci jubilea bude mít projekt nabitý program, který podpoří známé české osobnostijako například Aleš Háma, Jan Révai, Zora Jandová, ale i partnerské společnosti. Dětský čin roku, jehož hlavním iniciátorem je společnost Whirlpool CR, získal opět podporu také veřejných institucí – svou záštitu mu udělilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a Magistrát hl. m. Prahy. Své příběhy mohou děti zasílat poštou nebo prostřednictvím webových stránek www.detskycinroku.cz až do 30. září 2014.

Vítězné příběhy byly i v minulém roce plné statečnosti, obětavosti, dobrých skutků a vzájemné pomoci. Dominik Hojný, vítěz v kategorii Záchrana života, ukázal, že je pravým hrdinou, když zachránil z ledové vody svého kamaráda, pod kterým praskl led. Petra Špičáková s vítězným příběhem v kategorii Pomoc ostatním lidem zase pomáhala své nevidomé kamarádce a Marie Zahelová, která zvítězila v kategorii Pomoc přírodě, se starala o opuštěného pejska. Tento rok mají děti příležitost zapojit se do desátého, jubilejního ročníku projektu, který potvrzuje, že šíření dobra získává stále více na svém významu.

Projekt Dětský čin roku byl zakládán s  myšlenkou na to, že veřejnost dokážeme prostřednictvím něj přesvědčit, že ohleduplnost a dobrota hrají v naší společnosti stále velmi důležitou roli. Pomoc bližnímu a morální zodpovědnost by rozhodně měly patřit k základním lidským hodnotám každého z nás. V rámci desetileté existence projektu jsme obdrželi na tisíce dětských příběhů, které nás utvrdily v tom, že konání dobrých skutků není dětem a jejich okolí lhostejné a tato aktivita má dlouhodobě svůj význam, to nás velmi těší,“ uvedla Markéta Minaříková, předsedkyně Nadačního fondu Dětský čin roku.

dětský čin roku

I v letošním roce mohou děti sepsat příběh o vlastním dobrém skutku nebo o skutku svého kamaráda či kamarádů. Pokud jejich příběh zvítězí, mohou se těšit nejen na hodnotné věcné dárky od partnerů projektu a šek v hodnotě 10 000 Kč pro svoji školu na nákup školních pomůcek, ale také na atraktivní zábavný program ve škole vaření Chefparade, který proběhne v den slavnostního vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií – 4. 12. 2014 na Staroměstské radnici v Praze. Zde se setkají s patrony jednotlivých kategorií z řad známých osobností, mezi které patří herec a tanečník Jan Révai, herečka Jitka Čvančarová, Petra Černocká, Lucie Váchová a další. Celým dnem provede čestný předseda Nadačního fondu Dětský čin roku Aleš Háma.

Svůj příběh mohou děti zasílat prostřednictvím webových stránek www.detskycinroku.cz nebo na adresu: P.O. Box 96, 170 04, Praha 74. Podělit se o hrdinské skutky a pomoc, kterou směřovaly ke svému okolí, mohou i na několika akcích, kterých se Dětský čin roku zúčastní. Půjde například o dětské cyklistické závody Tour de Kids v Praze a Táboře, Kroužkovanou podívanou v areálu Kroužků na Vltavě v Praze nebo sportovní festival Sporťáček.

V letošním roce mohou daný příběh zařadit do jedné z následujících kategorií:Záchrana lidského života, Pomoc ostatním, Kolektivní pomoc, Pomoc přírodě, Dobrý nápad, Pomoc n@ netu či Pomoc starším lidem, kterou pro letošní rok zaštiťuje hlavní partner projektu Nadace Agrofert. Příběhy mohou děti zasílat až do 30. září 2014. Následně jsou příběhy vyhodnoceny a odborná porota vybere v každé kategorii celkem pět semifinálových příběhů. O konečném vítězi však opět rozhodují děti svým hlasováním na webových stránkách www.detskycinroku.cz. Hlasování dětské poroty proběhne od 11. do 31. října 2014.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist