Interaktivní výstava Stromy jako domy

Rubrika: Akce pro děti

Stromy jako domy – interaktivní výstava pro celou rodinu. Tak zní název výstavy, kterou pořádá Podbrdské muzeum a trvá do 27. září 2012.

ŽIVOT NA STROMĚ, VE STROMĚ A POD STROMEM

Výstava, která prezentuje strom jako domov pro mnoho různorodých obyvatel je rozdělena na tři základní biotopy: smrk a dub zastupují les, vrba prostředí u vody a jabloň venkovskou zahradu. U čtyř stromů v životní velikosti je prezentován život v koruně, kmeni a v kořenech stromů. V každém biotopu je kolekce preparátů savců, ptáků, obojživelníků, hmyzu, modelů hub a lesních plodů. Výstava je interaktivní, nabízí mnoho zajímavých činností a hravých prvků pro všechny věkové kategorie. Dotykové obrazovky se zvuky či zpěvy živočichů, práci s mikroskopem, puzzle, skládačky, hmatové hry, testování vědomostí… aj. Součástí výstavy je více než 70 vycpanin, kterých se návštěvníci mohou dotýkat. Jsou upraveny tak, aby nezpůsobily žádné zdravotní problémy. Přijďte se přesvědčit, i stromy mají své nájemníky.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist