Gravidjóga

Rubrika: Akce pro děti

O józe už bylo napsáno mnoho. Pro mne jóga znamená samotný život teď a tady. Je to vlastně soubor technik, jak žít. Naučí vás, jak pracovat s tělem, učí vás koncentraci, a tím zároveň zklidnění pocitů. Za vrchol jógy považuji meditace, které dávají životu duchovní rozměr…


V dnešní době, která je uspěchaná, zaměřená na výkon, se častokrát setkávám s tím, že si budoucí maminka během pracovního dne ani nemá čas uvědomovat nový život, který v sobě nosí.
Učením se relaxaci, což je vědomé uvolnění těla a mysli, dále cvičením pozic s vnímáním svého dechu a díky vizualizacím se těhotná žena vrací zpět sama k sobě a začíná lépe vnímat potřeby svoje i miminka.

Nejedna z nás ví, že těhotenství je krásné, ale také náročné období, a to jak po fyzické, tak po psychické stránce.
Nastávajícím maminkám nabízí Gravidjóga šetrné techniky, obzvlášť vhodné pro období těhotenství ve všech jeho fázích.
I když těhotná žena nemá s jógou žádnou zkušenost, bez jakéhokoliv váhání může na Gravidjógu přijít, jestliže je zdravá a cítí potřebu dělat něco pozitivního nejen pro sebe, ale také pro miminko.

Lekce Gravidjógy, na kterou ženy přijdou do A centra (www.materstvi.cz), poskytuje v úvodní části hodiny budoucím maminkám možnost sdílet své těhotenské radosti a starosti s ostatními těhotnými ženami, které prožívají něco podobného.
Toto sdílení v ženském kruhu je velkou podporou v období těhotenství, protože je to opravdu „jiný stav“, těžko pochopitelný pro toho, kdo těhotný není, nebo nemá za sebou tuto zkušenost.
Následuje relaxace, další nedílná součást lekce Gravidjógy, která učí budoucí maminky umění se uvolnit, a díky tomu načerpat sílu, což významně pomáhá v těhotenství, při porodu, v období šestinedělí a v životě vůbec.
Cvičení ásán-jógových pozic, spolu s úplným jógovým dechem a jednoduchými dechovými technikami, příjemně protahuje,uvolňuje a posiluje celé tělo.

Těhotná žena cvičením jógy probouzí svou přirozenou intuici, spojení s Matkou přírodou, která ji obzvlášť v tomto období vybavila velkou citlivostí, díky níž se každá žena má možnost naučit lépe vnímat své tělo a své myšlenkové pochody.
Vzhledem k tomuto poznání s nimi pak může dále pracovat.

Díky józe staré několik tisíc let může žena pozorovat zázrak, kterým je vznik a vývoj nového života v ní. Může v sobě objevit svůj obrovský tvůrčí potenciál.
Může procítit to, že je branou světla pro přicházejícího človíčka, že je to ona, s kým děťátko sbírá své prvotní poznatky a zkušenosti, jak žít zde na Zemi, že je to ona, kdo mu předává svou přirozenou schopnost milovat bez podmínek.

Ukázková lekce gravidjógy dle konceptu A centra proběhne ve středu 14.5.2008 od 13,30 či v pražském A-centru.
Na shledání s vámi se těší Petra Bzirská.

Přednáška v rámci doprovodného programu Světového týdne respektu k porodu. Více na www.respektkporodu.cz

Petra Bzirská,
A centrum, www.respektkporodu.cz

Napsal/a: redakce (Pavlína)

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist