Fenomén Igráček

Rubrika: Akce pro děti

Technické muzeum v Brně hostí od 18. října do konce tohoto roku unikátní výstavu s názvem „Fenomén IGRÁČEK“. Bohatá textová a fotografická dokumentace umístěná v prostorách Technického muzea v Brně umožní návštěvníkům nahlédnout do historie, současnosti a budoucnosti této legendární funkční figurky.

Jako první byl v roce 1976 uveden IGRÁČEK představující povolání zedníka. Opravdový boom této hračky nastal v osmdesátých letech. Na podzim roku 2010 uvedla inovovaného IGRÁČKA na český trh společnost Efko, český výrobce her a hraček. Efko se též podílí na realizaci této výstavy. Návštěvníci se mohou těšit na maketu města obydleného IGRÁČKY, výrobní formy nebo kreativní vize vývojářů, kteří popustili uzdu své fantazii při tvorbě IGRÁČKŮ.

„Výstava věnovaná fenoménu IGRÁČKA je další aktivitou, která se vztahuje k letošním 35. narozeninám původního IGRÁČKA a 1. narozeninám inovovaného IGRÁČKA. Fenomén IGRÁČEK důkladně dokumentuje minulost a současnost IGRÁČKA a představuje cestu, kterou se bude IGRÁČEK v budoucnu ubírat,“ říká Miroslav Kotík, majitel společnosti Efko. „K vidění na výstavě jsou i první návrhy a původní sady IGRÁČKA, výrobní formy, jednotlivé díly IGRÁČKA, velká maketa města, kde jsou umístěny inovovaní IGRÁČCI kolekce 2011 a 2012 nebo vitrína plná IGRÁČKŮ automechaniků. Věříme, že touto výstavou se nám podaří dát nahlédnout pod pokličku zrodu a výroby IGRÁČKA a potěšíme malé i velké nadšence hraček,“ dodává Miroslav Kotík.
Výroba původních IGRÁČKŮ byla soustředěna do závodu v Mnichovicích u Prahy. Po uvedení na trh v roce 1976, společnost IGRA každý rok uváděla přibližně 4 nové modely a dosáhla tak celkem 50 modelových IGRÁČKŮ.

Inovované IGRÁČKY vyrábí český výrobce her a hraček společnost Efko, která přispěla k záchraně této kultovní hračky. Výroba je soustředěna do Nového Veselí. V současnosti je uvedeno do českých obchodů 19 inovovaných IGRÁČKŮ představující různá povolání a 9 členů rodiny IGRÁČKA. Vybrané profese jsou k dostání v různých variantách, jakými jsou základní či rozšířené vybavení spolu s figurkou IGRÁČKA, auto nebo praktický přenosný kufřík vytvářející pracovní prostředí dané profese.

Společnost Efko, český výrobce her a hraček, působí na českém trhu od roku 1993. Po celou dobu se zaměřuje kromě výroby také na charitativní akce. Podporuje sponzorskými dary řadu mateřských školek, základních a zvláštních škol, dětských domovů a kojeneckých ústavů.
Spolupracuje také s Českým paralympijským výborem na charitativním projektu EMIL a zařadila se do projektu KLOKÁNEK na podporu týraných a opuštěných dětí. Těm již od roku 2006 pravidelně přiváží vánoční dárky a pomáhá tak jejich malým svěřencům prožít radostnější Vánoce.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

 • Marci55

  To je krása, igráčka si pamatuji ještě z děctví

 • aandrejkaa

  Já budu igráčky objednávat na internetu. Objevila jsem obchod, kde mají obrovský výběr igráčků i MultiGo.

 • mura

  Děkuji moc za info-jdu objednávat.

 • Anonymní

  ju dekuji moc 🙂 uz jsem se divala a neco urcite objednam

 • Anonymní

  AHojky slysela jsem ze je novy igracek stavbar a chtela bych ho objednat nevite kde prosim? dekuji moc

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist