Ekofór 2008 aneb Humorem na přírodu

Rubrika: Akce pro děti

Maminky a tatínkové, děti a dospělí, je tu další, již pátý ročník soutěže kreslených vtipů Ekofór 2008 aneb Humorem na přírodu. Každý z vás má jistě co říct k problémům životního prostředí, každého z vás něco z této oblasti tíží. Neváhejte a dejte to vědět tím nejlepším způsobem – kresleným obrázkem a vtipem…

Vyjádříte tak své pocity, ale i obavy. Takže pokud v sobě máte alespoň malou špetku kreslířského umu, ale především velkou dávku vtipu a humoru, pak právě pro vás je tu již pátý ročník soutěže kreslených vtipů s tématikou životního prostředí Ekofór 2008 aneb Humorem na přírodu, kterou pořádá Hnutí Brontosaurus. Celá soutěž začíná v pondělí 28. ledna a potrvá do 7. 4. 2008.

CO JE TO EKOFÓR
Ekofór je soutěž kresleného ekologického humoru. Jeho cílem je zapojit veřejnost a hlavně děti do tvůrčích aktivit zaměřených na ztvárnění ekologických témat vtipným podáním a zvýšit touto formou u veřejnosti a především u mladých lidí zájem o životní prostředí.
První ročník se uskutečnil v roce 1979 a pokračovala až do roku 1989. Její obnovení proběhlo v roce 2004 u příležitosti 30. výročí Hnutí Brontosaurus. Je to celorepubliková soutěž, kdy se díla jednotlivých autorů vystavují v různých městech České republiky, těchto výstav se pořádá přibližně kolem patnácti. Aby se i návštěvníci mohli do této soutěže zapojit, je pro ně vyhrazena tzv. Cena veřejnosti, kdy se pro vítězný kreslený vtip hlasuje přímo na výstavách a od roku 2006 i na internetu. Soutěž přináší možnost vyjádřit se k problémům životního prostředí s vtipem a nadhledem, stejně jako s pichlavou ironií. Ekofór je tak obrazem toho, jak problémy životního prostředí vidí běžní lidé, od dětí až po dospělé.

KATEGORIE SOUTĚŽE
Zúčastnit soutěže se může opravdu každý, takřka bez rozdílu věku. V soutěži jsou vypsány tři hlavní kategorie témat, pro rok 2008 je dané téma VZDUCH.
První kategorie je určena pro děti do 15 let, druhá pak pro dospělé od 16 let. V těchto dvou kategoriích se přispívá obrázkem s jedním kresleným vtipem. Třetí kategorie je pak věkově neomezená, kdy lze soutěžit s více kreslenými obrázky v kategorii Kreslené vtipné příběhy.

VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ A CENY
Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhne 28. listopadu 2008 a to v rámci festivalu dokumentárních filmů o ekologii „Týká se to také tebe“ v Uherském Hradišti.
Nejúspěšnější autory vybírá porota a veřejnost a vítězové obdrží hodnotné věcné ceny od sponzorů soutěže. Vyhlášením vítězů ale ročník soutěže nekončí, díla jsou i nadále vystavována, včetně organizací výstav i starších ročníků.


Oba obrázky lze prokliknutím zvětšit

HNUTÍ BRONTOSAURUS
Hnutí Brontosaurus bylo založeno v roce 1974. Původně šlo o akci jednoroční, ale pozitivní odezva si vynutila pokračování. Jeho členy jsou nejen studenti škol, ale i pracující a maminky s dětmi. Předmětem činnosti tohoto sdružení je pak právě činnost s dětmi a mládeží do 26 let, kdy se celá organizace zaměřuje především na mimoškolní výchovnou činnost. V roce 1999 Hnutí Brontosaurus získalo Cenu ministra životního prostředí za dlouhodobou práci v oblasti ekologické výchovy a péče o životní prostředí.
S Brontosaurem můžete vysazovat stromky, udržovat naučné stezky, vysazovat nové aleje, pracovat na zajištění zřícenin starých hradů nebo udržovat zámecké parky. Stejně tak se můžete zúčastnit pobytových zájezdů nebo víkendových akcí apod. Každý rok také můžete zažít skvělé Prázdniny s Brontosaurem.


Bližší informace o soutěži a jejích podmínkách najdete na stránkách Ekofóru 2008www.ekofor.cz.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Anonymní

    Proti ničení přírody a světa jinak než humorem se bránit snad nedá, možná proto se vytratil z novin, ale i na netu je to bída, samé fotomontáže nebo angloamerické vtipy často ani nepřeložené. Českých humoristických stránek ?, no Urbana , potom starý dobrý klasik Renčín: http://www.renčin.cz nebo modernější Dwořák http://www.oldrichdworak.cz a dál?

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist