Dopolední kurzy pro maminky s hlídáním dětí

Rubrika: Akce pro děti

Nakladatelství Portál, které vydává mimo jiné knihy plné rad pro rodiče, připravilo pro maminky hned několik zajímavých kurzů. A co je důležité – u každého z nich je zajištěno hlídání dětí!

Kurzy se uskuteční v areálu Nakladatelství Portál, Klapkova 2, Praha 8 od 9 do cca 11 hodin.
Hlídání dětí zajišťují mateřská centra Rodinný klub a Rodinné centrum Letná, za jejichž spolupráce nakladatelství Portál kurzy připravuje.

Klientky kurzu získávají věrnostní kartu Nakladatelství Portál se slevou 20% a mohou v den konání kurzu využít slevu 20% v knihkupectví Na statku.

Přihlášky posílejte nejpozději do 16. října 2006 na e-mail seminare@portal.cz nebo poštou na adresu Portál s.r.o., Praha 8, Klapkova 2. V přihlášce uveďte svoje jméno, adresu, dále název kurzu, který jste si vybrali, a jeho termín a kontaktní e-mail nebo telefon. Přijetí přihlášky Vám ihned potvrdíme a budeme Vás informovat o způsobu platby.
Bližší informace na www.portal.cz.

Kurzy:

Masáže dětí a kojenců (Kurz se koná výjimečně v prostorách DDM Krynická 2, Praha 8)
V první části kurzu se účastníci seznámí s postupy a technikami masáže, s masážemi jednotlivých částí těla, masáží těhotných, novorozenců či nemocných dětí. Druhá část uvádí do teorie problematiky masáží: vysvětluje jejich účinnost u zdravých a nemocných dětí a význam doteku v komunikaci s dítětem.
Mgr. Jana Hašplová absolvovala kurz masáží dětí a kojenců v mezinárodní škole IAIM a spolupracuje s institucemi pečujícími o zdravotně postižené děti.
Termín kurzu: 31.10. od 9 do cca 11 hodin
Cena: 250 Kč včetně hlídání dětí

První pomoc u kojenců a dětí, prevence úrazů
Kurz vysvětluje a názorně ukazuje klíčové úkony nutné při záchraně lidského života – vše zaměřeno na děti, od kojenců až po školní věk. Účastníci se seznámí s tím, jak zastavit krvácení, poskytnout umělé dýchání a masáž hrudníku či zmírnit stav šoku. Zvláštní část bude věnována tématu prevence úrazů dětí v domácnosti a mimo ni a zejména možnostem, jak jim aktivně bránit.
Doc. Mudr. Veronika Benešová, CSc., působí v Ústavu veřejného zdravotnictví a preventivního lékařství 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.
Termín kurzu: 7.11. od 9 do cca 11 hodin
Cena: 190 Kč včetně hlídání dětí

Nošení dětí v šátku
Účastníci kurzu se dozví, jak nošení v šátku přispívá k psychickému a motorickému rozvoji dětí. Pod vedením lektorky si ukážou, jak se liší nošení malých a větších dětí a jak uvázat šátek na břicho, bok či na záda. Jednotlivé úvazy je možné vyzkoušet s vlastním šátkem, případně lektorka šátek zapůjčí. Po skončení kurzu si lze šátek koupit.
Kateřina Kopecká působí v Rodinném centru Letná jako lektorka kurzů nošení dětí v šátku.
Termín kurzu: 9.11. od 9 do cca 10 hodin
Cena: 100 Kč včetně hlídání dětí

Zdravá výživa malých dětí
Kurz je věnován vhodným způsobům výživy dětí od narození do šesti let. Lektorka doporučí praktické způsoby jak využít zdravé potraviny, a to jak ty, které jsou běžně dostupné, tak potraviny, které lze najít ve specializovaných prodejnách. Účastníci se dozvědí, jak vařit hodnotně a přitom úsporně i jak naučit děti zdravě mlsat. Součástí bude praktická ukázka přípravy jídla.
Olga Illková působí na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně, věnuje se výuce na středním odborném učilišti a je lektorkou kurzů pro školní stravování a rekvalifikace.
Termín kurzu: 14.11. od 9 do cca 11 hodin
Cena: 190 Kč včetně hlídání dětí

Vše o kojení
Kurz seznámí se správnou technikou kojení a věnuje se nejrůznějším problémovým situacím u matky a dítěte, jako jsou např. nedostatek mléka, kojení po císařském řezu, kojení dvojčat a vícerčat, problémy s prsy nebo žloutenka u novorozence. Lektorka poradí jak tišit neklidné a plačící dítě, jak předcházet ublinkávání či zvracení kojenců a poskytne maminkám a jejich partnerům další praktické rady.
Mudr. Anna Mydlilová působí ve Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze a v Národním laktačním centru. Je národní koordinátorkou Baby Friendly Hospital vyhlášené UNICEF.
Termín kurzu: 21.11. od 9 do cca 11 hodin
Cena: 190 Kč včetně hlídání dětí

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist