Divadlo Kulich uvedlo novou vánoční pohádku

Rubrika: Akce pro děti

divadloKulichV sobotu 20. listopadu a v neděli 21. listopadu měla v Divadle Na Prádle premiéru nová vánoční pohádka, kterou nastudovala divadelní společnost Kulich s příznačným názvem Uloupená vánoční hvězda.

Uloupená vánoční hvězda je v pořadí již druhá vánoční pohádka Divadelní společnosti Kulich, v roce 2008 tato společnost představila pohádku Tadeášovy vánoce.

Vzhledem k tomu, že cílovou skupinou jsou pro tuto společnost děti již od 3 let, odpovídá tomu jednak celkové zpracování představení, tak kromě jiného i jeho délka, ta se pohybuje okolo 40 minut. Nečekejte tedy nic, nad čím by bylo třeba dlouho přemýšlet, naopak základem představení je jednoduchost, ve které se skrývá ona krása, kterou si herci získají pozornost a úspěch, a to všech věkových kategorií, samozřejmě včetně těch nejmenších diváků.

Navíc po představení jsou děti zvány na jeviště, aby se mohly skutečně na vlastní oči a bezprostředně seznámit s hrdiny, kteří je pohádkou provázeli, tedy Paní Zimou, Toničkou i Andělem.

A co mohou malí i velcí diváci očekávat?

Celým představením provází hlavní hrdina nebeský Anděl, který spolu se svou pomocnicí Toničkou, hledají Betlémskou hvězdu, kterou si odnesla kvůli svému nehezkému plánu paní Zima. A protože se vánoční hvězda ztratila, jsou celé vánoce ve velkém ohrožení – bez hvězdy nemohou už nikdy existovat. A tak se hrdinové i přes prvotní nedorozumění vydávají na dobrodružnou výpravu, při které musí projít všemi ročními obdobími, aby se nakonec dostali k tomu poslednímu v roce – mrazivé zimě. Jestli se Andělovi a Toničce podaří vánoce zachránit získáním hvězdy už prozrazovat nebudu, ale protože se jedná o pohádku, nebude chybět happy-end. Ona totiž zima není přece jen tak zlá, jak by se možná na první pohled mohlo zdát, má i své kouzlo, pro které bychom jí měli mít rádi třeba stejně jako léto. A jaké už dětem prozradí právě Tonička…

Vycházíme z představy, že Vánoce jsou celý rok uloženy v krabicích na půdě, ze kterých celou sváteční atmosféru každoročně postupně vytahujeme. Tonda hledá hvězdu na vánoční stromeček, a aby ji dokázala najít, musí pootevírat všechny krabice a v každé krabici je trochu jiný svět. S každým světem se musí vypořádat, aby se dostala až k té poslední krabici, kde je uložená hvězda,“ dodává k inscenaci režisérka Linda Dušková.

Autorkou textu k pohádce Uloupená vánoční hvězda je Kateřina Krobová.

Pohádku můžete shlédnout ještě v prosinci, opět v Divadle Na Prádle, a to 18. 12. 2010. Kromě toho je toto představení vhodné třeba i na vánoční besídku do školky nebo školy, divadlo nabízí i zájezdní činnost, takže si můžete divadelní představení objednat.

UloupenaVanocniHvezda-fotoUloupená vánoční hvězda

hrají: Gabriela Dorantová / Lucie Radimerská

Michal Hnátek / Jana Valentová,

Josef Horák / Petr Florián

režie: Linda Dušková

výtvarník: Jana Špalová

www.divadlokulich.cz

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Proč se vzteká a jak to zastavit

Bylo to takové hodné dítě a najednou… jako když ho vymění. Nic nepomáhá, Jak se začne vztekat, neplatí na

Čtu dál →

Odvrátí nachlazení, pomohou při alergiích

Občas to vypadá, jako by se proti nám naše prostředí spiklo: pokud nás zrovna netrápí smogová situace z dopravy, přijdou

Čtu dál →

Recenze: Valentýnka a narozeniny

Ivana Peroutková píše nádherné příběhy pro děti. S jejími knihami se setkávám už poněkolikáté. Její příběhy o Aničce mě velice

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist