DinoPark – skvělý tip na prázdninový výlet s dětmi

Rubrika: Akce pro děti, Volnočasové aktivity

Začaly prázdniny a s nimi spousta volného času a příležitostí si je pořádně užít. DinoParky jsou ideálním místem, kde se děti v každém věku skvěle pobaví a navzdory dvouměsíčnímu volnu i dozví něco nového.

Navštivte některý z pěti českých a dvou slovenských DinoParků. V Praze, Plzni, Liberci, Vyškově, Ostravě, Bratislavě a Košicích se vrátíte zpátky v čase.
Na procházce mezi dinosaury v životních velikostech v prostředí, ve kterém pravděpodobně žili, se nechte pohltit atmosférou dob, kdy se po Zemi proháněli ještěři a moře byla plná nebezpečí a nástrah.

DinoPark_Tyrannosaurus

Každý ze sedmi DinoParků má své kouzlo a může nabídnout něco jedinečného.

DinoParku Plzeň si vedle desítek prehistorických ještěrů prohlédněte i toho největšího, 23 metrů dlouhého, Apatosaura, nebo unikát světového významu, druhohorní rostlinu Wollemia nobilis, která na Zemi rostla před 175 miliony lety.

Gate PlzenApatosaurus 1

Liberecký DinoPark, jediný krytý s celoročním provozem, vás ohromí speciálními efekty, např. umělou mlhou stoupající z pravěké bažiny, tropickým deštěm nebo laserovými světly. Prohlídka začíná symbolicky v otočném tubusu, kde prožijete simulovaný „velký třesk“ a projdete jednotlivá údobí pravěku s pro ně typickými zvířaty.

DinoPark Liberec_gateTRexrobot

DinoPark Vyškov je součástí ZOO a dostanete se do něj speciálním DinoExpresem, který je v ceně vstupenky. Za zmínku stojí jeden z největších modelů, 9 metrů vysoký Brachiosaurus, nebo model Plateosaurů, dvojice triasových býložravců, kteří obývali území dnešní Evropy před 200 miliony lety. Mezi nejnovější atrakce patří visutá lanová dráha DinoBike, unikátní a ojedinělá ve střední Evropě. Nabízí návštěvníkům možnost podívat se na DinoPark Vyškov z ptačí perspektivy, a to doslova! Projížďka na kole nad hlavami dinosaurů ve výšce až 11 metrů bude pro každého nezapomenutelným zážitkem. Speciálně zkonstruovaná visutá dráha v korunách stromů je 312 metrů dlouhá a současně se na ní může pohybovat až deset kol poháněných vlastní silou.

BigNest 2DinoBike_Vyškov_07

Nezapomenutelnou bude jistě i návštěva pražského DinoParku umístěného na střeše nákupního centra Galerie Harfa poblíž O2 Arény. Dominantou je tady 30 metrů dlouhý a 5 metrů vysoký pohyblivý Diplodocus, robotický model s pohyblivým krkem, čelistmi, hlavou a ocasem, který dokonce „dýchá“. Jeho senzorové čidlo vnímá návštěvníka a reaguje na jeho pohyb mrkáním očí. Model je tak veliký, že se do DinoParku nevejde a jeho krk přesahuje historickou hradbu.

SONY DSCTRex

DinoPark Ostrava najdete 13 km od centra Ostravy mezi Orlovou a Doubravou. Na ploše 35 ha je vedle více než 30 scén se 70 modely druhohorních zvířat v životních velikostech např. malý pavilon Cesta do minulosti Země se skutečnými artefakty z dávných dob od starohor až po dnešek. Obdivovat můžete skutečného třetihorního škorpiona, otisk křídel pravěkých vážek, fosilie přesliček, imitaci skutečného paleontologického výkopu a mnoho dalšího.

Ostrava1Bludiste

Ve všech DinoParcích si mohou děti zahrát na paleontology a odkrýt kostru pradávného tvora, zahrát si na hřišti nebo některé z dalších dinosauřích atrakcí. Novinkou letošního roku jsou DinoAquaria, jedinečná 3D nebo 4D kina, promítající po celý den speciálně vyrobený panoramatický film. Díky němu se stanete součástí příběhu „Kronosaurus“ a podíváte se pod hladinu divokých druhohorních moří, kde čeká nepřeberné množství nástrah a nebezpečí. V DinoParcích najdete i prodejny suvenýrů DinoShop, občerstvení DinoCafé i DinoGril, vše ve stylu druhohor.

Detske_paleontologicke_hriste

A pokud byste se rozhodli vycestovat za hranice, můžete si naplánovat výlet také do nově otevřeného DinoParku Algar ve Španělsku.

Ještě nevíte, do kterého z DinoParků se vypravit dřív? Vybírejte a plánujte si výlet na www.dinopark.cz.

Běžte do Dinoparku!

Dinopark je místem skvělé zábavy pro děti i pro dospělé. Celý den si můžete užívat mezi pravěkými zvířaty a děti se i něco nového naučí. Jaký Dinopark jste již navštívili a do jakého se chystáte o letošních prázdninách?
My jsme pro vás s DinoParky připravili soutěž, ve které si můžete zahrát o rodinné vstupenky a krásné dárkové tašky. Přidáte se?
Stačí jen správně odpovědět na soutěžní otázky a mít štěstí při tipování.

logo_dinopark_2013_white

Soutěž s Dinoparky běží od 26. července do 9. srpna 2014.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko. Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

 

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (16 vyjádření)

 • tvorenicko
  tvorenicko

  My jsme byli začátkem srpna v Dinoparku v Liberci a určitě doporučuju. Bylo to fajn, Adamovi se tam moc líbilo a užil si to. Je to pěkný zážitek.

 • Králíček4

  gratulujeme výherkyním 🙂

 • Jindriska8
  Jindriska8

  Gratuluji,je to pěkná výhra!

 • Petra Vymětalová

  ZHalickova, tak třeba příště 😉
  Malá nápověda – aktivní návštěvníci to mají o něco jednodušší, mohou totiž sledovat stav svého tipu průběžně kdykoli během dne… stačí se zapojit do diskuzí, komentovat články a příští měsíc už se bude tipovat jedna báseň 😉

 • 🙁 zase nic, ještě se nám u vás na odhad nepodaŕilo

 • Petra Vymětalová

  Tak soutěž je vyhodnocená, výherkyním gratuluju a letím na poštu s balíčkama 😉

 • Anonymní

  🙂 My jsme teď s dětmi taky podnikli výlet do Ostravy. Jeli jsme na celý víkend. Ubytovali jsme se v hotelu jan-maria http://www.jan-maria.cz/www/cz/hotel/ už tam to bylo moc fajn. Je tam sportovní hřiště, bowling atd. Navštívili jsme dinopark, kde jsme byli úplně poprvé a dětska z něj byli nadšené, můžu jen doporučit :-). Pak jsme byli v ZOO,na miniaturach…bylo to fajn

 • Anonymní

  díky, u nás je něco podobného, dokonce dva vláčky-jeden jezdí podzemí i na zemi.díky moc berdy

 • To je expozice hornictví a zároveň tam mají vláček kterým se můžete projet.

 • jana231

  Berdy,co to je landen park?

 • My jsme zrovna dneska byli v Ostravě v Dinoparku. Stihly jsme i zoo a landen park.

 • jana231

  Zatím jsme navštívili jen dino v Plzni, ale ta Harfa mě láká čím dál víc. Slyšela jsem pozitiva i negativa,tak abych věděla kdo má pravdu:)

 • Králíček4

  My jsme hodně často ve Vyškově,máme to půl hodinky autem,prošli jsme i v Plzni,Ostravě,Praze a letos i v Německu.V Praze se nám nelíbil,je na střeše OC Harfa a není to ona,v přírodě je to lepší.

 • Marinada

  My taky jezdili – nejdřív do Plzně, pak jsme byly párkrát v Praze (Plzeň je podle mě mnohem lepší).

 • Dinopark je super. 🙂 My jezdíme do Ostravy.

 • Ivča a Domča

  Dinoparky jsou super, byli jsme s dětma dvakrát v Plzni a chystáme se i na Harfu do Prahy. Líbil by se mi ten Dinoexpress, ale Vyškov máme daleko:-( Může to být zajímavé.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist