Den pro děti nabídne atraktivní program a účinkující

Rubrika: Akce pro děti

472014_preschool_girls_outside2_1Ve Žlutých lázních proběhne už tuto neděli největší zábavná a sportovní akce pro děti pořádaná u příležitosti Mezinárodního dne dětí v Praze.

V neděli 30. května 2010 se uskuteční od 10 hodin v pražských Žlutých lázních akce s názvem Den pro děti, která má za cíl dát dětem z dětských domovů dárek k Mezinárodnímu dni dětí ve formě příjemně stráveného dne a stejně tak připravit zábavný program i pro ostatní děti a jejich rodiče, kteří navíc svou účastí podpoří dobrou věc. Akci pořádá investiční skupina NATLAND Group ve spolupráci se společností Microsoft, za podpory dalších partnerů a pod záštitou primátora Hlavního města Prahy. Plný výtěžek ze vstupného a dalších dobrovolných příspěvků bude následně věnován na podporu vybavení Dětského domova ve Stránčicích, kde pečují o handicapované děti. V rámci podpory společnosti Microsoft bude také vybavena učebna Dětského domova v Nechanicích.

Den pro děti se koná už tuto neděli, 30. května 2010, v areálu Žlutých lázní v Praze 4 – Podolí od 10:00 do 18:00 hodin. Pro děti je připraven pestrý program, který je koncipován tak, aby se pobavil opravdu každý. Přichystány jsou soutěže s možností výher, koncerty Jana Bendiga, Moniky Bagárové a Leony Šenkové, představí se také Yemi se svým hip-hopovým vystoupením, který bude celý den moderovat, či Jaroslav Uhlíř, známý textař, zpěvák a skladatel písniček pro děti. Na akci vystoupí i Václav Upír Krejčí, který umí děti vždy rozesmát. V průběhu celého dne bude hrát DJ Souky, takže určitě zazní všechny oblíbené skladby malých i velkých. Svá pěvecká vystoupení si připravily také děti z dětských domovů.

Ti, kteří dávají přednost adrenalinu, uvítají nafukovací horolezeckou stěnu, surf simulátor, siloměr boxu nebo simulátor páky. Pořadatelé mysleli i na milovníky počítačových her, kteří se mohou vyřádit v sektoru nazvaném Interaktivní svět prožitků – čekají zde na ně herní konzole XBOX či simulátory. Připraven je koutek pro nejmenší a výtvarná dílna.

Navíc, na druhém břehu Vltavy bude ve stejném čase probíhat Fotbalmánie, neboli dětský sportovní den zaměřený na podporu dětského sportu a dětí z dětských domovů. Organizátoři se rozhodli propojit prostřednictvím lodní dopravy obě akce a symbolicky tak spojit dva světy dětí.

„Jsme velmi rádi, že se nám podařilo připravit tuto jedinečnou akci, která přinese nejen příjemně strávený den pro děti a rodiče z Prahy i okolí, ale hlavně podpoří handicapované děti z dětských domovů, které ne vlastní vinou tráví často dlouhá léta v dětském domově, bez vlastních rodin a rodičovské lásky, navíc se zdravotním handicapem,“ říká Tomáš Raška ze společnosti NATLAND Group. „Děkuji všem partnerům akce, kteří se k akci připojili a neváhali podpořit dobrou věc. Touto cestou bych také ráda pozvala všechny děti i jejich rodiče, aby přišli v neděli do Žlutých lázní a užili si příjemné odpoledne plné hudby, her a zábavy,“ dodává Renata Krausová ze společnosti Microsoft.

Akce bude probíhat za každého počasí, připraveny jsou indoorové i outdoorové aktivity. Pro náctilé a dospělé návštěvníky bude akce pokračovat „After Party“ na které vystoupí kapela Charlie Straight – držitelé tři Andělů za rok 2009.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Péče o první dětské zoubky

„Mléčné zuby stejně vypadají a narostou nové.“ Je to pravda, ale i přesto je potřeba se o už od

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist