Cyklus přednášek ŽENA – RODINA A PRÁCE

Rubrika: Akce pro děti

Občanské sdružení Občanská inspirace pořádá v rámci projektu Inspirace pro rovné šance další cyklus přednášek určený pro všechny, kteří se snaží co nejlépe sladit rodinný a pracovní život…

Občanské sdružení Občanská inspirace pořádá v rámci projektu Inspirace pro rovné šance další cyklus přednášek určený pro všechny, kteří se snaží co nejlépe sladit rodinný a pracovní život. „Nápad uskutečnit tento cyklus přednášek vzešel z rozhovorů s rodiči dětí, které navštěvují naše centra. Rodiče – ve větší míře maminky, ale stále častěji také tatínkové – po mateřské dovolené si často stěžují na těžkosti s hledáním zaměstnání a uplatněním na pracovním trhu“, říká PhDr. Helena Vostradovská statutární zástupkyně Občanské inspirace a vedoucí Centra inspirace a tvořivosti v Bubenči. V loňském roce se uskutečnilo deset workshopů a přednášek na podobná témata a u účastníků se setkaly s velkým ohlasem. „V letošním cyklu přednášek se chceme zaměřit na témata, o která projevili účastníci minulých akcí zájem a nebyl dostatek času zabývat se jimi“, dodává PhDr. Dana Oujezdská, jednatelka sdružení a vedoucí Centra inspirace na Černém Mostě.

Letošní cyklus se nazývá ŽENA – RODINA A PRÁCE a povede ho lektorka Mgr. Klára Lichá**. Díky spolufinancování tohoto projektu Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky nabízíme tento cyklus přednášek ZDARMA. Abychom rodičům, kteří se ho chtějí zúčastnit ještě trochu odlehčili, zajistili jsme hlídání dětí během přednášek. Počet míst je bohužel omezen, přihlášky můžeme přijímat pouze do naplnění kapacity.

Přednáškový cyklus bude ukončen pracovně právním minimem a všichni účastníci obdrží po poslední přednášce osvědčení o jeho absolvování.

Program cyklu přednášek je následující:

24. 9. Zvládnutí změny nejen v profesním životě

(akce se již uskutečnila, uvádíme jen pro úplnost)
 • Jak se efektivně přenést přes změnu a emoce během změny
 • Bariéry vstupu na pracovní trh a jak je překonat
 • Efektivní přístup ke hledání nového uplatnění – co, jak, kde
 • Zaměstnání vs. podnikání

  29. 10. Jakou práci hledám aneb stanovení profesního cíle

 • Práce jako poslání
 • Sebehodnocení – dovednosti, kompetence, osobní vlastnosti, hodnoty, vize kariéry
 • Úspěchy
 • Cesty ke hledání vhodného uplatnění
 • Zdroje užitečných informací

  Cílem tohoto semináře bude pomoci účastníkům uvědomit si a definovat profesní cíle na základě analýz sebe sama, vlastních schopností, dovedností atd., které se nejlépe definují z úspěchů, které zaznamenáme během dosavadního profesního i osobního života. Řeč bude o možných cestách, které vedou k nalezení nového uplatnění včetně užitečných informačních zdrojů.

  19. 11. Komunikace při hledání nového uplatnění

 • Komunikační strategie – písemná, ústní
 • Sebeprezentace, profesní životopis
 • Verbální a neverbální komunikace
 • Příprava na interview

  V tomto semináři se účastníci seznámí se základními principy správné a efektivní písemné i ústní komunikace. Středem zájmu budou specifické komunikační situace, které mohou nastat při hledání nového uplatnění, jako je interview. Součástí bude i nácvik sebeprezantace s důrazem nejen na verbální, ale i nonverbální projev.

  Prosinec (datum bude upřesněno) Pracovně-právní minimum

 • Vznik a druhy pracovního poměru
 • Náležitosti a druhy pracovních smluv
 • Ukončení pracovního poměru – práva a povinnosti zaměstnance a zaměstnavatele
 • Mateřská dovolená – práva a povinnosti zaměstnance a zaměstnavatele
 • Úřad práce
 • Otázky a odpovědi

  Účastníci získají základní informace a náhled do pracovně-právních otázek, se kterými se v praxi mohou setkat.

  ** Informace o lektorce Mgr. Kláře Liché:
  Klára vystudovala Filozofickou fakultu UK, graduovala v roce 1993, poslední ročník studia absolvovala na Université Libre de Bruxelles v Belgii. Poté pracovala ve společnostech z oblastí médií, komunikace, reklamy, kosmetiky, kde zastávala různé pozice v marketingu. Od roku 2000 se zabývá personalistikou, nejprve na pozici HR Manager a poté v personálně – poradenských firmách Adecco a Eudai. Věnovala se jak výběru uchazečů na manažerské pozice, tak i kariérovému poradenství se zaměřením na outplacement. Realizovala a koordinovala projekty pro nadnárodní společnosti z oblasti bankovnictví, výroby, FMCG, obchodních řetězců, telekomunikací i farmacie. V srpnu 2007 se stala partnerkou společnosti TOPSEARCH, s.r.o.

  Datum a čas konání:
  24. září, 29. října, 19. listopadu a v prosinci 2007 vždy od 15,30 do cca 18,30 hod.

  Místo konání:
  Centrum inspirace a tvořivosti, Charlese de Gaulla 18 (budova MŠ), Praha 6 – Bubeneč

  Závazné přihlášky a více informací:
  Helena Vostradovská
  email: helena@obcanskainspirace.cz
  telefon: 774 707 700 nebo 721 770 462

  Tisková zpráva sdružení Občanská inspirace

  Napsal/a: Inspirace

 • Toto taky stojí za přečtení!

  Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

  Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

  Čtu dál →

  Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

  Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

  Čtu dál →

  Jak vybrat postel do dětského pokoje?

  Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

  Čtu dál →

  Co na to říkáte?

  Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

  Sdílet
  Sdílet
  TOPlist